Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megint egy kutyatapos tanacske...

Megint egy kutyatapos tanacskeres, bocsi, ha unalmas. (? )

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek es itt a ket "legmenobb" az Eukanuba es a Royal Canin. Az itteni forumokon leginkabb az Eukanubat es az Acanat szoktak osszehasonlitani, az Acana javara.

Itt viszont meg sehol nem lattam Acanat.

A kerdes az lenne, hogy mi a velemenyetek a Royal Caninrol, es osszehasonlitva a tobbi csucsminosegi termekkel kb hol all a minoseglistan.

Koszi!


2010. márc. 30. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Nos, az én kutyusom rákos volt, amiatt vesztettem el. Az állatorvos azt mondta, rengeteg kutyus, cicus rákos és a gazdik jobban tennék, ha az állattápokat nagyon ritkán vagy tán nem is adnák kedvenceiknek, mert rákkeltő anyagokat tartalmaznak.

Én csak az állatorvos véleményét írtam le.

2010. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy nagyon érdekes cikk a prémium tápokkal kapcsolatban, érdemes elolvasnod: [link]

amúgy meg pont ezért nem hiszem, hogy így lehet rangsorolni - ki kell próbálni, hogy jó-e a kutyádnak, nem allergiás-e rá, milyen a széklete, milyen a szőre, hízik-e, fogy-e tőle, stb. Amúgy az eukanuba és a royal canin kb. egy szinten van szerintem.

Nem tudom, hogy hol élsz, de nálunk (Hollandiában) boltokban nem lehet Acanát kapni, de netes boltokban igen.

2010. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Huhh ez a szoveg elegge bonyolult, voltak reszek, ahol elvesztettem a fonalat, mindenesetre a lenyeget felfogtam.

Szamomra egy termek minoseget az hatarozza meg, hogy a termek milyen anyagokat tartalmaz es milyen mennyisegben. Ez a cikk viszont arrol szolt, hogy hogyan kellene kategoriakba osztani, rangsorolni a termekeket.

Az elso valaszra csak annyit tudok irni, hogy biztos igaza van az orvosnak, de manapsag mar mi az, ami nem rakkelto? Meg a gyumolcsle is rakkelto, mert a gyumolcsoket rakkelto anyagokkal kezeltek.. A teaskanna is rakkelto, meg a femedenyekben tarolt dolgok. A mobiltelefon is rakkelto.. szoval erre nem tudok alapozni sajnos.

A problema a kajakeszitessel az, hogy biztos vagyok benne, hogy egy kutyanak masok a szuksegletei tapanyagok teren, mint az embernek. Tehat a csaladomnak fozott kajat nem igazan adhatnam a kutyanak. Ebbol kovetkezik, hogy neki kulon kellene fozni, amit biztosan nem vallalnek be. Esetleg azt el tudom kepzelni, hogy kicsit feldobni a tapot egy kis zoldseggel, esetleg fott husdarabkakkal, de attol felek, hogy ezzel megint csak felborul az egyensulyt.

Szoval mindenkeppen maradnak nalunk a tapok, csak a kerdes az, hogy melyik elfogadhato minosegu. Es egyelore most meg, kezdokent, beerem a tobbseg velemenyevel. Kesobb meg majd meglatjuk, kiokosodom-e.

2010. márc. 30. 11:53
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

A RC-tól szétf@sta a kutyám a lelkét.

Amúgy méregdrága és tele van gabonával.

Biztos unalmas,de ide is berakom:

[link]


1-6 csillag között osztályozzák a tápokat,csak az Orijen és a Belcando kapott 6 csillagot,RC és Eukanuba valahol alul.

Mindenhol meg is indokolják a besorolást.

2010. márc. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

R.C. pont tartalmaz olyan adalékot, amit a humán élelmiszergyártásban már betiltottak, sajnos állatoknál még nem....

A leírtak alapján, hogy mik az igényeid, én az Acanát vagy Orijent javaslom, rendelj netről, ha nem kapsz! Ezek teljesen natúr tápok.

2010. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

szerintem a royal cannin teljesen ugyanaz, mint a legolcsóbb száraz táp. sokat olvastam róla, kaptam próbatápot is, de nem tudtak meggyőzni és sosem vennék azt a kutyámnak.

nézz utána neten hol lehetne rendelni.

egyébként én most fogok visszatérni orijenre, szerintem jobb mint az acana.

előtte purina pro plant használtunk, az is jó volt.

de a mostani acanatól nem olyan szép a szőre.

az eucanubát soha de soha nem adnám a kutyámnak!látva az összetevőit, nem sok egészséges dolog van benne!

csak egy példa:

Összetevők:

bárányhús (>14%), rizs (>14%), kukorica, cirok, csirkehúsliszt, tojáspor, szárnyashúsliszt, halliszt, szárított cukorrépapép, állati eredetű zsiradék, csirkekivonat, szárított sörélesztő, dikalcium-foszfát, halolaj, kálium-klorid, konyhasó, DL-metionin, körömvirág kivonat.


14% max a bárányhús, és nagyon drága táp. ilyen áron már inkább orijen és abban nincs kukorica sem. ha pedig 14% a bárány, és CSAK 14% a rizs, a többi mind mind szénhidrát, ami nem jó a kutyának!

2010. márc. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
utolsó: nehéz kérdés ez, mert mások meg pont az orijent szólják le, hogy sok benne a fehérje vagy az acana-t, hogy a sok gyógynövényre allergiás lehet a kutya. Én már nem hiszek senkinek, kipróbáljuk, aztán döntünk. Sajnos az az igazság, hog ypl a linkelt dogfoodanalyses-en is csak pár olyan tápot értékelnek, amit Magyarországon lehet kapni, és az sem teljesen világos, hogy ki értékeli őket. Mert hogy ugye pont az orijen a legjobb, amiről meg több állatorvos és tenyésztő állítja, hogy káros - szóval kinek kellene hinni?...
2010. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A [link] -on nem 6 csillagos a Belcando.

Azért ne hasonlítsuk már az Orijen vagy az Acanához.

Én is azt hallottam,hogy a sok fehérje se annyira egészséges.

Most én a Blue Buffalo táppal etetek,igaz ez csak 4 csillagos de szerintem jó.

2010. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

én vagyok az aki leszólta a royalt .

Én is olvastam, akkor úgy döntöttem h abba is hagyom az Orijennel való etetést, de végül visszatérek. a royal cannin oldalán olvastam pont a múlt7en, hogy nem baj az, ha egy tápban sok a fehérje, a prémium tápokban sok lehet, mert ebből kevesebbet kell andi a kutyának, így ugyanannyi fehérje jut a szervezetébe, csak könnyebben emészti meg stb:)

szóval ilyen nincs h sok neki a fehérje, mert nem kell annyit adni.

a másik, h olvastam olyat is h ez a dogfoodanalysis csak azt teszi sorban, melyik tápban van a legkönnyebben emészthető szénhidrát.

egyébként ez az oldal sosem érdekelt, ilyet bármelyik cég tud csinálni.

2010. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

még mindig az vagyok. még annyit, h a mi dokink csak a hillst ajánlotta mert ugye ő azt forgalmazza. a dokiknak nem kötelességük érteni a táphoz, sőt nem is ért a többségük.

egy másik doki is forgalmazza a hillst és royalt de ő már nem olyan erőszakos, viszont fogalma sem volt mi az az acana. mert nem is érdekli. szóval az állatorvosok, tenyésztők véleményére nem adok, sőt az állatboltok eladóinak véleményére sem, mert többx ajánlottak vmit, vagy ált.-ban ugyanazt, hazajövök megnézem neten és megint csak rájövök h milyen trutyit akartak rám sózni.

azért térek vissza személy szerint az orijenre, mert engem meggyőzött pár hét alatt, h az a legjobb a kutyámnak. látható változások voltak. ha egyszer úgy fest nem válik be vmi miatt, kap mást.

de már próbáltunk annyi mindent: pro plan, hills, royalt is mint próbacsomagot, a fressnapf márkáját, acanát és orijent is.

nekem az a legfontosabb h a kutyám jól legyen, mióta acanát eszik, nagyon falja a füvet is. pro plannél és orijennél ilyen sohasem fordult elő. így kinek mi.

de h az eucanuba pl. egy nagy kalap ...az tuti:D

2010. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!