Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiállítási kutyákat tényleg...

A kiállítási kutyákat tényleg nem szabad megtanítani ülni?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy összekeverik az ül és áll parancsot? Akkor munkakutyával, aki tudja mindkét parancsszót, hogy lehet elmenni kiállításra? Vagy azok is összekeverik? Akkor hogy vizsgáznak le velük? Nem értem ezt a dolgot, már több felvezető mondta ezt, de nem akartam velük belemélyedni ebbe, mert láttam rajtuk, hogy elég érzékenyen érinti a téma őket, főleg úgy, hogy alapvetően munkára tenyésztett fajtájú kutyáik vannak. De nem tudom összerakni, hogy ha kiállításra szeretném hordani a kutyám, akkor nem taníthatom meg? És ha obedience-s vagy HPO-s kutya? Azok nem keverik össze, akkor a kiállítási kutyák miért?
2010. márc. 30. 11:33
1 2
 11/15 Akiteki ***** válasza:
69%

Nem kell azonnal leszólni a másikat, mert valamit nem tudsz.

Igenis, én is szoktam mondani a gazdiknak, hogy ha kiállításra viszik a kutyát, akkor ne vágja le azonnal a fenekét, ha jutalomfalatot lát. Később is meg lehet ezt tanítani, de könnyebb úgy kezdeni, hogy előbb az állj-t tanulja meg. Én itthon csak állni tanítom őket a jutalomfalattal és a sétakor járdaszélen gyakoroljuk a leülést.

2010. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
33%
Ezen baromira felidegesedtem... a kutya ÉLETE múlhat rajta, hogy ha olyan szituáció van, akkor leüljön. Ezt a baromságot, hogy fontosabb, hogy jól mutasson a ringben, mint hogy egy veszélyes helyzetben azonnal leüljön. A kutya szerintem tanuljon meg minden normális parancsot, és ez után, ha valaki akarja, vigye kiállításra, de hogy a kiállítás fontosabb legyen, mint egy kutya képzettsége, szófogadása, jólneveltsége, ez eszméletlen.
2010. márc. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
meg kell tanitani a kutyának is ,hogy a ringben mi a feladat.Fogmutatásnál, meg amugy is le kell ültetni. Én is járok kiállitásra, és munkavizsgája is van a kutyunak. Különbséget tud tenni a munka és a kiállitás között.
2010. márc. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
09:26, eddig bírtam, de akkor beszólok. :) Nem szóltam le senkit, kérdeztem. Miután megkaptam a kielégítő válaszokat, elmondtam a véleményem. Ez úgy gondolom, nem leszólás. Én is azt az elvet vallom, hogy a kutya tanítása, legyen akár munkakutya, akár showkutya, az ül paranccsal kezdődik, ez a kiképzés alfája és omegája. Véleményem szerint a ringdresszúra is erre épül, mint ahogy leírta a válaszoló, ott is le kell tudni ülni a kutyának, csak alapvetően egy showkutyától mást várnak el. De az, hogy egy feladat végén a kutya állva vagy ülve várja a jutalmat, vagy a következő parancsot, szerintem a gazdán/kiképzőn múlik.
2010. márc. 31. 13:27
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk az állításra két vezényszó van: áll és stand. A stand a kiállítási beállás, az állt meg sétánál vagy terelésnél használom, ahol mindegy, hogy leül, lefekszik vagy csak megáll, az a lényeg, hogy ne menjen tovább, maradjon ott. Amúgy az én kutyám feküdni nem tud. Persze, ismeri a vezényszót, de nem nagyon használom és nem vágja magát azonnal hasra, ha mondom neki. Terelésnél nem követelmény mudinál, hogy feküdjön, elég leülni vagy megállni, éles helyzetben az áll-t használom, nálunk ez a megkérdőjelezhetetlen vezényszó. Az én kutyám kölyökként rendszeresen leült a jutalomfalatra a ringben is, de azóta jobban megtanítottam neki és most már tudja rendesen.
2010. márc. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!