Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyomorcsavarodást hogy lehet...

Gyomorcsavarodást hogy lehet megelőzni?

Figyelt kérdés
Az általános dolgokat tudom, engem inkább az érdekelne, hogy mit lehet tenni, ha vacsora után odafut a kapuhoz ugatni? Mekkora az esélye, hogy egy ilyentől is megcsavarodik a gyomra? Azt, hogy őrizze a házat, nem fogom tudni megakadályozni, és igaz hogy kis termetű kutyám van (20 kg), de azért nem olyan megnyugtató tudat, hogy baj lehet ebből is.
2016. febr. 12. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Tudtommal nem függ össze azzal, milyen mozgást végez etetés után a kutya. Egyszerűen etetés után, telt gyomornál történik, de azt meg nem lehet, hogy nem eteted... talán max annyitb tehetsz, hogy sose eteted túl, többször adsz kisebbet, de ez se ellenszer, csak óvintézkedés. Amúgy nagy kutyáknál gyakoribb.
2016. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szobakennelben alvás van kaja után minimum 2 órán át.
2016. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként sajnos egy nagyobb adag ivástól is lehet. 2-szer etetünk, reggel és este. Áztatva kapják a tápot így nem isznak rá sokat.
2016. febr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kinti kutyánál sehogy nem tudod megakadályozni, hogy mozogjon, hiszen nem vagy ott. Több részletben kell etetni, és lehetőleg nem táppal.
2016. febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Műtét, ha biztosra akarsz menni.


Hallottam egy kutyás barátomtól,neki a testvére félvarrattata a kutya gyomrát a hasfalhoz,hogy véletlenül se forduljon elő bélcsavar.Természetesen így is napi 2x étkezik és utána pihi van. De nem kell annyira félnie.

Nagytestűeknél sajnos óvintézkedések ellenére is megtörténhet a baj.


Orvosok szerint a műtét a 100%-os.

2016. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!