Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek? Ti hova...

Mi a véleményetek? Ti hova viszitek pisilni a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Ma sétáltatom a kutyám.(kertvárosban élünk) Lepisilt egy fát és erre kijön az ott lakó hogy takarodjak onnan és többet ne lásson meg itt. Kedvem lett volna vissza szólni de inkább hagytam. Szerintem abba nincs semmi ha hagyom hogy a kutyám pisiljen. Persze többet nem engedem majd hogy oda pisiljen de kiváncsi vagyok hogy tapasztaltatok-e már hasonlót. Vagy a mi a véleményetek. Kutyakakit összeszoktam szedni mindig.
2010. márc. 30. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem két percre van a futtató szóval általában oda járok ki. Persze reggeli séta vagy déli séta amikor nem megyünk ki a futtatóra az a téren és környékén történik. Nekem rendszerint egy szomszéd szól be mert a kutya lepisili az egyik növényt. Eleinte én is vissza szóltam neki de már meguntam had mondja :) Mondjuk szoktak abból is gondok lenni, hogy beszólnak "miért a térre szaratom a kutyámat" címszóval. Persze azt egyik se látja hogy ha netán oda kakál össze szedem utána. Épp ezért ha csak kis sétára megyünk akkor a tér körül nem megyek be a tér közepébe ahol a játszótér van. Inkább kerülő úton megyek a futtatóra. De már megszokta a kutya hogy a futtatón kell kakilni. Persze onnan is felszedem. Nem kivétel a futtató sem :) Kitartást!:)
2010. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Igen, én is találkoztam már ilyennel és a helyi újság is most elkezdte nyomni ezt a témát, hogy a kutyások mennyire rontják az összképet.(kutyakaki, kutyapisi) De arra már nem tér ki a cikk, hogy a csövesek a bölcsödék és óvodák előtti bokorba végzik a nagydolgot ill. bárhol megállnak és dobnak egy sárgát.

Sajnos egyre több a kutya ellenes társadalom. Főleg az idősebbek vannak úgy vele, hogy minek egy városi lakásba kutya, mert h annak csak falun a jó. De azt mindegyik elfelejti, hogy egyszer (talán) neki is volt kutyája, aki ugyanúgy pisilt, kakilt, ugatott, nyalakodott...stb.

Most pedig, hogy legyen miért támadni és pocskondiázni azokat akiknek egy állat többet ér, mint egy ember, megtalálták a kutyapiszkos témát... De sztem nem kéne csodálkozni ezen, hogy inkább a kutyámmal vagyok, mint ilyen képmutató emberekkel.

2010. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
16:02 qvára eggyetértek veled!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is szóltak már be azért, mert a járdára pisilt a kutyám. A kakit én is mindig fölszedem. De ha talán lenne normális füves futtató a környéken, vagy park, akkor nem járdára pisilne. A csöveseknek és a részegeknek bezzeg nem mer szólni senki, ők azt csinálhatnak, amit akarnak... :S Csak a kutyák a célpont mindig.
2010. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

Sztem ne foglalkozz vele! Gondolom közterület, nem a sajátja! Sok idióta van, jó hogy nem találják ki, hogy kössünk a kutyánk fenekére zacskót, hogy a pisi se menjen a földre!

Annyi minden ki van öntve, hogy majd épp a kutya vizelete fog kárt okozni!?

Nálunk egy cipész ilyen, hogy zavarja el a kutyákat a parkból, ha megközeliti a boltját! Engem „elkapott” egyszer, hogy miért szaratom éppen elé a kutyámat?! Ha így lenne, okés, de egyrészt szedjük a kakit, másrészt az nem tűnt fel neki, hogy nagyobb testű kutya volt az a bizonyos (stafford terrier, az én kutyám spániel keverék)! Bár feketének fekete volt az is! :-)

Egyébként ha nincs nálam zacsi, nem csinálok lelkiismereti problémát a dologból, bár én parkba viszem, ahol játszótér sincs és pad sem.

Amilyen makacs, öntörvényű vagyok, lehet,hogy csakazértis arra járnék! Jó, nem szoktatnám oda a kutyát, de nehogy már!!! :-)

2010. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Utolsónak. Szerintem nincs mindenben igazad! És igenis csinálj lelkiismereti dolgot a kaki szedésből! Ha lenne 1-2 éves gyereked, aki belelép, biztos te is bosszús lennél. Ha kutyát viszel közterületre, igenis takaríts fel utána! Ez intelligencia kérdése szerintem.

Egyébként én is boldog kutya tulaj vagyok, de nekem még senki nem szólt be, mert be tartom az együtt élés szabályait

2010. márc. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Igen, ez tényleg fontos (ürüléltakarítás), mert nem csak intelligencia kérdése, hanem előírás. Aki nem szedi össze, szabálysértést követ el (ha jól tudom) és pénzbírság jár érte. És azért mert nem nyüzsögnek mindenhol a közterületfenntartók, attól még fontos és ügyelni kell a tisztaságra.
2010. márc. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Azért Magyarországon elég nevetséges minden...

Nálunk, amikor beviszem a kutyám egy parkba, természetesn viszek magammal zacskót, hátha... aztán utána cipelem magammal a sz@rt negyed órán át, mert kuka persze nincs sehol...

Itt mindenki b@sztat mindenkit. Hol tartunk, ha már a FOLYADÉK is zavarja az embereket??? Mégis mit kellene csinálni vele, felitatni??

Érdekes, a használt óvszerek, sörös dobozok, piás üvegek (felénk főleg azok a kis felesüvegek) senkit nem zavarnak annyira, hogy szóljanak érte azoknak, akik otthagyják. De a kutyasz@r szúrja a szemüket. Persze csak azoknak, akik ennyire ráérnek, mert ha dolgoznának akkor a kis azabadidejükben nem azt lesnék, hogy kinek hová sz@rik vagy vizel a kutyája.

2010. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen a nincs kuka a környéken dolgon is ki tudok akadni. Én is sokszor cipelem 500-700 méteren át a kakis zacskót, mert nincs közelebb kuka, megteszem ezt nyafogás nélkül, mert nem szeretek kutyapiszokba lépni és nem szeretném, ha a környezetem a kutyáim által még a jelenleginél is koszosabb lenne! Sőt van, hogy két teli zacskót is cipelek egyszerre, mindkét kutyám után. Lehetőleg a főre vécéztetem őket, de sajnos előfordul, hogy nincs a környéken zöldterület, de szerencsére az egyik kutyám a járda szélére, a padkára szokott pisilni, a másik pedig az út szélén a parkoló kocsik közé. Egyszer-kétszer volt, hogy a járda közepére pisiltek, akkor volt is lelkiismeret furdalásom. :S
2010. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az h lepisil egy fát, az nem probléma.

Azt ne hagyd neki, hogy épületet, autót lepisiljen, mert ezeket igen erősen károsítja - főleg ha épületet pisil le, mert utána még vagy 100 kutya is ugyanezt teszi, és az már igencsak kimarja az épületek vakolatát.

2010. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!