Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, Golden Retriveresek!...

Kutyások, Golden Retriveresek! Kéne egy kis segítség, tapasztalat. Kutyát szeretnénk és goldira gondoltam. Mennyire jó döntés nekünk? (kiegészítés lent! )

Figyelt kérdés
Régóta rágódunk azon, hogy legyen-e kutyánk, és ha legyen is, akkor milyen. Apukám Angol Bulldogot akar, anyukám kijelentette, hogy nem fog vele foglalkozni, és meg Border Colliet akartam, de nekünk az túl törődésigényes. Úgy láttam hogy a Golden/ Labrador Retrivereket ajánlják kezdő kutyásoknak, mégis félek hogy nem lenne jó sorsa nálunk. Én foglalkoznék vele, és eléggé hangulatingadozásos vagyok, és félek, hogy lenne olyan nap amikor nem lenne egyszerűen erőm/időm játszani, sétáltatni, tanítgatni. Az oltások után csak addig lenne kint amíg valaki haza nem ér. Ráadásul rendszeresen délután 4-re érek haza, és reggel héttől itthon sem vagyok. Macskáink is vannak, velük jól kijönne? Ti mit mondotok? Inkább ne is legyen kutyánk? Sokat eszik amúgy? Mennyi idő alatt lesz szobatiszta? Tudnátok mondani pár jellemző dolgot, amikre mondjuk oda kell figyelni?

2016. febr. 13. 18:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy nekem amúgy Amerikai Staffordshire Terrier lenne az "álomkutyám", de sajnos azt nem engedik. És 14 éves lány vagyok. :D
2016. febr. 13. 18:49
 2/10 A kérdező kommentje:
Ééés azt is kifelejtettem, hogy az örökbefogadás (akár fajtamentőktől) is felvetődött, de nagyon döntésképtelenek vagyunk. :/
2016. febr. 13. 18:53
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk Golden Retriverünk vagy és nagyon kedves,aranyos kutya :) Ha jól nevelitek, nem lesz vele semmi baj. Macskát megszokja. Akkor lesz szobatiszta, ha úgy neveled. Nem olyan nehéz őket megnevelni. Ha lenne ilyen kutyád, akkor csak arra figyelj hogy,főleg nyáron, fésüld, a dús szőre miatt :)
2016. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kutyaiskolába érdemes elvinni már kicsi korától kezdve?
2016. febr. 13. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha közösen foglalkoznotok vele és rendszeresen és sokat, akkor nem gond a kutyának, hogy napközben egyedül van, ilyenkor alszik, nézelődik. Egy kutya sem pörög 24 órában.

Ráadásul lehet, hogy a hangulatingadozásaidra is jó lesz, egy kutya nagyon jó hatással tud lenni az ember pszichés állapotára. A foglalkozás vele nagyon megnyugtató és ki tudja kapcsolni az embert a mindennapi gondokból.

De azt azért ne felejtsétek el, hogy agy kutya 10-15 évig lesz a társatok, ha magatokhoz vesztek egy állatot, akkor élete végéig a ti felelősségetek lesz. Ha nem vagytok biztosak abban, hogy ilyen felelősséget a nyakatokba tudtok venni, akkor inkább ne legyen kutyátok, mert egy elhanyagolt, boldogtalan kutyánál rosszabb nincs.

2016. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Volt már egy puli keverékünk, 16 évig élt, és szegényt az utolsó éveiben elhanyagoltuk. Ettől félek most is. De lehet könnyebb lenne egy Goldennel, mert a pulinkat nem lehetett pl ölbe venni (kicsi kutya volt viszonylag), pórázt adni rá, és bemenni a házba sem akart. Harapós volt. Egy nyugodtabb goldennel lehet hogy könnyebb lenne törődni. Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2016. febr. 13. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért a goldent is nevelni kell, méghozzá folyamatosan, kicsi korától kezdve, különben ő is úgy jár, mint a pulitok.

Naponta elvinni sétálni akkor is, ha van kert. Igen, érdemes vele kutyaoviba, majd suliba is járni.

Értelmes, kedves kutyák, de a NAPI törődést, nevelést, sétát nem szabad elhanyagolni.

2016. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mostmár nagyon oda kell figyelni hogy honnan hozol el Goldit, sajnos a túltenyésztés miatt egyre több az agresszív példány. Szóval ha ilyen kutyád lesz, figyelj oda hogy követkszetesen neveld, nem szabad elkényesztetni meg ráhagyni a dolgokat, ami nem az nem, sok szabályt kell eléállítani és akkor nem lesz baj. :)
2016. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A golden nem nyugodt. Kölyökkutyából is csak a beteg nyugodt. Az én pulim nem harap és laza pórázon sétál! Kölyökkorában is csak játékból csipkedett, de finoman leszoktattuk róla.

Ha kutyát szeretnétek, mindenképpen ütemezzetek be egy jó kutyaiskolát vagy a golden sem fog pórázon sétálni.

2016. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tisztában vagyunk azzal, hogy egy kölyök egyátalán nem nyugis.:) Kutyaiskola/ovi mindenképp tervben van. Úgy alakult hogy tudnám vinni szeptembertől hónaponta vinni túrázni, ilyen szervezett iskolai túra keretében. A mi pulink csivava-puli keverék volt, szellemi bajai voltak és ezért nehéz lett volna megnevelni. Ettől függetlenül meglepően értelmes volt, csak nagyon kezdől voltunk kutyázás terén. (Ráadásul amikor megkaptuk, akkor méf én nem is éltem.)
2016. febr. 16. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!