Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier mellé...

Yorkshire terrier mellé rottweiler? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nemsokára költözünk családi házba és a kutyám mellé szeretnék egy rottweilert hogy nagyobb biztonságba tudjam a yorkimat, nem egyszer támadtak kutyák, volt hogy az enyém torkárol kellett lefeszegetni egy bullterriert akit póráz nélkül vittek(sajnos enyém is poráz nélkül volt és ő ment oda de ha porázon lett volna a kutyám akkor is nekünk jött volna) Szóval az lenne a kérdésem hogy később ha felnő a roti akkor a yorki nem fogja féltékenységből támadni? Nem fognak verekedni azért mert az egyiket előbb simogattam meg mint a másikat? (egy ismerősöm kutyáji ezt csináljék.)?

2016. febr. 15. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan vannak nevelve, és te vagy a főnök, akkor nem fogják ezt csinálni. Meg kell tiltani nekik.
2016. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nevelés kérdése. Ha te vagy a falkavezér, akkor annak megfelelően fognak egymással is viselkedni. Meg persze nem árt ivartalanítani őket, máris kevesebb az ok a rivalizálásra. (Egyébként csak ezért szerintem felesleges másik kutyát venni, hogy megvédje az egyiket, de ez az én véleményem.)
2016. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy jó "testőrkutya" legyen ahhoz eléggé vérmes a fajta,de csak ezért tartani nem érdemes,mert könnyen átfordulhat a dolog és a kicsit is megcsócsálja ,ha az pattog,vagy éppen állandóan lesni kell melyik másik kutyának akar nekimenni a rotid.

Vegyél egy gázsprayt vagy egy riasztópisztolyt,az bőven elég a támadó kutyák ellen és nem kell sem etetni sem tanítani ,sem lecibálni a másik kutyáról.

2016. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk roti-cica van. Én úgy oldom meg, hogy a cicát a kutya védje, és ne rivalizáljon vele.

Próbálok a kutyával többet foglalkozni (persze úgy hogy a cica ne lássa), nehogy tényleg egyszer baj legyen. Persze amikor a kutya nincs jelen, akkor a cicát szeretgetem jobban. A roti amúgy eléggé gondoskodó fajta, így neked szerez örömet ha a kicsit "pátyolgatja".

Persze nem szabad hagyni, hogy a kisebb visszaéljen vele.

2016. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A roti szuka lenne őt mindenképp ivartalanítatom. Meg azért is jó lenne mert ha kiengedném az udvarra ugy talán nem mernének benyulni a yorki ért hogy ott egy roti. Meg volt már hogy 5 roma körbe állt, el akarták lopni azt mondta hogy a báttya ijeneket ad el németországba 800ezerért de az egyik csávo mondta annak aki megindult felém hogy erre gyakran járnak a rendörök aztán elmentek. De nem csak emiatt szeretnék rottweilert mindigis szerettem volna csak lakásba nem lehetett.
2016. febr. 15. 15:49
 6/14 anonim ***** válasza:

"enyém is poráz nélkül volt és ő ment oda"

Hát talán előbb akkor neveld meg a kiskutyádat, az lesz a megoldás. Ne érts félre, nem vagyok álszent, én is elengedem az enyémet, hadd futkosson, de ha látom, hogy jönnek szembe kutyával, akkor rászólok, hogy "HAGYD" és akkor nem megy oda. A kutyák ok nélkül a legritkább esetben támadnak, de ha odamegy ingerelni őket egy neveletlen kis vakarcs, annak bizony odakapnak.


Attól még vehetsz "testőrkutyát" de első dolgod a kicsi megnevelése legyen, már csak azért is, hogy ne hozd a nagyot olyan helyzetbe, hogy szükségtelenül harccolnia kelljen a másikért.

2016. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
utolsónak: A kutyám csak ugy nem megy oda senkihez, az egyik legjobb barátja jött velünk szembe és én odaengedtem a bullterriert nem láttam, mert egy bokor eltakarta őket. A gazdéja szerint azért támad mert kiskorába neki ment egy németjuhász és azóta ilyen. Ok nélkül ment neki.
2016. febr. 15. 16:45
 8/14 A kérdező kommentje:
Mármint az én kutyámnak ment a bullterrier ok nélkül, nem ment oda kötekedni.
2016. febr. 15. 16:47
 9/14 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél egy állatriasztó sprayt, ha csak testőrnek kéne a másik eb.
2016. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A kölyök rotihoz ugyan úgy be fognak nyúlkálni, tán még ki is lopják a kertből hogy aztán harcoltatni vigyék. Nem lebeszélni akarlak, de azért gondold át ezt a dolgot...


A kutyádat NEKED kell megvédened elsősorban, nem egy másik kutyának. Neked kell odafigyelni és cselekedned, mielőtt elengeded mindig nézz alaposan szét. Oké, elfordul tényleg hogy a semmiből rohan elő az idegbeteg kutya, na de ha most ott lett volna egy roti akkor mi történik? A roti meg a bullterrier jól összemarják egymást, aztán még a bullos gazdi kezd el picsogni meg feljelentéssel fenyegetőzni meg hogy fizesd ki az állatorvosi számlát, és megsérül a te kutyád is. Előrébb vagy bármivel is? Szerintem nem.


Ha meg tudod hogy vannak cigós környékek, hát ne menj arra... Meg nem nézni kell és hagyni hogy körbeálljanak, hanem menni tovább, vagy gázsprayt elő és segítségért sikítani az utcán, vagy/és rendőrséget hívni, akkor egyből elhúznak mert csak akkor erősgyerekek ha nyikkanni sem mersz.

2016. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!