Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?...

Milyen kutyát ajánlanátok? Szeretnék egy nagytestű, erőteljesebbb kiállású fajtát. Részletek lenn.

Figyelt kérdés

Korábban uszkárom volt, és imádtam, hogy annyira okos, engedelmes, emberközpontú, bújós. Úgy érzem, már feldolgoztam annyira az elvesztését, hogy továbblépjek, de következő kutyának most egy olyat választanék, amelyiknek van kiállása (nőként néha hiányzott a biztonságérzet sétáltatáskor a sötét utcákon).


Szerintetek melyik az a fajta, ami jellemben nincs olyan távol az uszkártól, ami a nevelhetőséget, intelligenciát, ember-központúságot illeti?


Gondolkoztam óriás uszkárban is, de nem nagyon találtam itthon kennelt, és bevallom, a külleme jobban tetszik a kisebb változatoknak.


Kondíciók: benti kutya lenne, mozgatás, suli alap.


Előre is köszönöm a tippeket.


2016. febr. 16. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Szia.Én is így vagyok vele. Ugyan azt jártam meg mint te. Én sem tudtam hogy milyen kutyát vegyek. Aztán vettem egy pitbullt. Őszintén bevallom kellemeset csalódtam. Ez a kutyus isteni. Tarthatod bent alig hullik a szőre, nem olyan agresszív amilyennek mondják és nagyon kedves, hűséges. Én a te helyedben csakis pitbullt választanék. :)
2016. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
roti, pitbull, dobermann, bulltodog, bullterrierek, vagy egy keverék kutya
2016. febr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
nagytestű keverék?
2016. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a suli tényleg alap, akkor dobermann, azon belül egy nyugisabb szuka. :)
2016. febr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Német juhász? Nagyon intelligensek, hűségesek.
2016. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is a dobermannon és a németjuhászon akadt meg a szemem. Mind a kettő nagyon okos kutya hírében áll. Mi köztük a jellemző különbség?


Keverék kutya: minden tiszteletem azoké, akik menhelyről választanak. Én is sajnálom az utcára kerülő, gazdátlan ebeket. Egyik sem érdemel ilyen sorsot.

De én óvatos típus vagyok, jobban szeretem ismerni az állatom hátterét, szüleit, genetikáját, valószínűsíthető hibáit, jellemét.

2016. febr. 17. 12:56
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Ki kell ábrándítsalak, egy jó kiállású kutya ugyanúgy nem biztosíték arra, hogy ne zaklassanak.


Nyilván ha palotapincsid vagy csivavád van, az még jobban hozza a beszólásokat, de ha nagytestű, erős fajtád van, akkor meg egy másik fajta emberréteg fog beszólogatni meg zaklatni.


Nekem volt kistestű kutyám, nagyon sok bunkó beszólást kaptam és jó részét kutyásoktól! Most amstaff-tacsi keverékem van, őt nagyrészt a férfiak állandóan meg akarják simogatni, meg odaugatnak neki. Egyik ismerősömnek 3 amstaff-németjuhász keveréke van, szóval komoly kiállású kutyák és őt is ugyanúgy betalálják a hülyék.


Azért uszkár után bullterrier meg pitbull, hááát....Éles váltás lenne, a bull típusúakat nem mindig sétagalopp olyan szintű engedelmességre bírni, mint egy uszkárt.


A dobermann tényleg jó lehet.

2016. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

köszönöm, nagyon hasznos és gondolatébresztő volt a hozzászólásod! Tökéletesen rátapintottál a lényegre.


Lehet, hogy igazad van, és emiatt nem kéne váltanom egy olyan fajtáról, amit egyébként imádok.


Szerintem ellátogatok néhány dobi kennelbe, és az alapján meghozom a döntést, hogy nekem való kutya-e.

2016. febr. 17. 19:36
 9/12 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ha kiválasztod a kiskutyát, akkor ne azt válaszd amelyik egyből odarohan hozzád, és ne is azt, amelyik rád se néz. Előbbi erős dominanciára lesz hajlamos, ami súlyos gondokat tud okozni, utóbbi pedig félős lehet, és visszahúzódó, ők sem jók testőrnek.

Ha mindig kutyasuliznál, és van TÉNYLEG jó suli a közeletekben, igazából bármelyik fajtát tudom ajánlani. A bulloknál csak arra figyelj, hogy szocializáld korán, hozzád kerüléstől folyamatosan kutyákkal és emberekkel is.


Személyvédelemre egyébként ezeket ajánlom: Dobermann, Roti, Német juhász, Belga juhász. Persze, ha tévedek, akkor javítsatok ki, csak én úgy tudom ezek inkább személyvédők mint házőrzők.

2016. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha bent akarod tartani akkor inkább dobermann. Német juhit ne tarts bent!
2016. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!