Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik és mindenáron 10...

Miért szökik és mindenáron 10 évesen?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, 10 éves. Kistestű. Minden áron szökni akar. Napjában rengeteget törődök vele, reggel felkelek hamarabb, sétálok vele, futással egybekötve 40-50 percet. Ekkor sajnos vagy kennelbe zárom, vagy a lakásba, vagy megkötöm. Ha a lakásba zárom, akkor rombol, szétkaparja az ajtót, már egy csomót cseréltünk miatta...és drágák :( Vagy mást szed szét, de legfőképp kapar.

Ha itthon vagyok, és ki merem zárni, kapar, akármit teszek elé, akármit csinálok (nem foglalkozok a kaparással, rákiabálok, elküldöm a helyére, hozzávágok egy köves flakont, rádudálok, stb, már sok mindent megpróbáltam teljesen lehetetlen dolgokat..)

Délután 3 órát sétálunk amiben van szabadon engedés, mert akkor visszajön simán, van tanulgatás, engedelmesség (jártunk suliba így tudja, mit kell csinálnia), itthon egy csomó játék. Vadászni tanítom - egerekre, az egér lyukakba mutatom, hogy fogja meg..

Ivartalan, szóval már csak az agyát vonzzák a szuka kutyák...

Mit lehet még tenni? Egyáltalán miért szökik? :(

Ja, és betartom az alap falkavezérségi szabályokat is, szóval már tényleg mindent megpróbáltam.


Szerintetek mit hibázok, mit kéne javítani? Bármilyen kérdésre válaszolok, ide írjátok nyugodtan, mert legalább egy helyen lesz,a privátba meg állandóan keresnem kell, ha kell valamiért:D


2016. febr. 17. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kisgyerek kutya kora óta van veled ?
2016. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy már fárasztó neki ez a sok mozgás.

Mindenesetre hasznos lehet egy állatsuli. Le is foglalja a kuytát, és meg is nevelik. :)

2016. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok.

Valószínűleg azért szökik, mert bezárod.

2016. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a hiba, hogy nem kérted még viselkedési problémákkal foglalkozó kiképző tanácsát. Amikor így látszólag minden tuti, akkor elég nehéz rájönni, hogy hol a hiba, távolról meg igazából esélytelen.

Mondjuk sanszos, hogy vagy az otthon hagyási procedúrával lesz gond, vagy mégiscsak a falkavezérséggel, szabályok ide vagy oda.

2016. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy baj van a falkavezérséggel

De amúgy ha kizárom, hogy elvégezze a piszkos dolgát, akkor is egyből szökne, vagy kapar...szóval az sem érdekli, hogy ott vagyok néha..volt, hogy épp, hogy hazajöttem, kiengedtem, és úgy gondolta hogy akkor most ő megy...

Csak az a baj, hogy már rengeteg mindent megpróbáltunk, szökésbiztosra a kerítést, és valahogy mindig megcsinálja, hogy elmenjen, és elég veszélyes:/ Már alig van kint a kertben, inkább sétálok vele délután sokat és szabadon megy, mert akkor nagyon szépen megy..

2016. febr. 17. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!