Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökik a kutyám! Mit tegyek?

Szökik a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy két éves ivartalanított kistestű keverék szuka kutyám. Minden nap elviszem sétálni, el is engedem legalább egy órára, hogy ki szaladhassa magát. Esténként bőségesen megetetem, friss vizet adok neki, ügyelek rá, hogy mindene meglegyen. Éjjelente mégis kiszökik. Egy ideig átmászott a kerítésen, ezért villanypásztort szereltetettem fel. Ez egy ideig használt, de elkezdett lyukakat ásni a kerítés alatt, és ott bújt ki, néha pedig kirágja a léceket. Megpróbáltam bennt tartani éjjelente, de ugat, rohangál, rombol...

Mit tehetnék? Valaki tud tanácsot adni?


2015. okt. 3. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

"Megpróbáltam bennt tartani éjjelente, de ugat, rohangál, rombol... "

Ilyet csak egy nagyon energikus, nagyon "feltöltött", nagyon unatkozó kutya csinál. A jelek szerint dupla, sőt, triplaennyi mozgásigénye van, mint amennyit te biztosítasz neki. Vidd ki többször, hosszabb sétákra, labdázzatok, játszatok, kerestess meg vele dolgokat, fáraszd le fizikailag és szellemileg is, hogy este aludjon, mert eleget mozgott és "élt" napközben. Milyen keverék, valami terrierféle?

2015. okt. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Beagle keverék. Napi egy órát elviszem futni, Emellett játszok vele amennyit tudok. Délután amikor haza érek, be szoktam engedni, és este fele viszem el. Tulajdonképpen a fél napomat vele töltöm. Sajnos többet nem tudok :(
2015. okt. 3. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj bele valami kutyás sportba, de minimum vidd el kutyasuliba, ahol meg tudják mutatni, hogyan lehet viszonylag gyorsan lefárasztani a kutyát. A sétálás meg a játék nem különösebben fárasztó, pláne egy bejglinek, amit kitartó vadüldözésre terveztek. Koncentrálás, agymunka, önkontroll kell neki, attól majd kidől :) Ezek pedig mind szükségesek gyakorlatilag bármilyen kutyás sporthoz, ezért mondom, hogy érdemes elkezdeni vele valamit (lehetőleg olyat, amit otthon is tudsz gyakorolni, szóval pl. az agility nem a legideálisabb, ha nincs egy millád berendezni a hátsó kertben egy pályát), rögtön nyugodtabb lesz.
2015. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 3. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem válaszolónak. Le kell mozgatni a kutyát különben ez lesz a vége. Viszonylag kevés kutya fárasztható le napi egy óra sétával. Annál inkább napi egy óra aktív munkával. Mivel van benne egy kis vadászkutya, mindenképpen ezt használnám ki a játékok során.
2015. okt. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!