Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf vagy táp - melyik miért...

Barf vagy táp - melyik miért jó és rossz?

Figyelt kérdés

Ki van ellene, és mellette, és miért?

Közben felmerül még két kérdés, amiből az egyik tuti totál hülyeség..

Ha a nyers húsra Barf-nál öntök vért (mert állítólag ettől lesz finom..), akkor nem fog "rákapni" a vérre, és mondjuk nekiront valami kutyának, vagy ilyesmi? Mármint tudom, hogy hülyén hangzik, de ez volt az első gondolatom:D

A másik, hogy ha egy idősebb kutyát most szoktattam féléve konzervről tápra, aki 7 évig konzervezett, akkor ha most átvezetném Barf-ra, akkor megenné? Mert a tápot így is vizezem, meg néha sztrájkol...


Köszönöm előre is:)


2016. febr. 17. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Az én bichonom már lemészárolta az összes kutyát és gazdáit a környéken. Rögtön ahogy megette a szívet,meg szárnyat,májat.Elszabadult és kinyírt mindenkit :(
2016. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De, totál vérszomjas lesz, a vadászkutyák is mindig lemészárolják egymást, miután egyszer vadba haraptak / belecsorgott a szájukba a vér apportírozás közben. Egyszerhasználatos kutyák, ez van.

Ne higgy el mindent gondolkodás nélkül, kérlek :)

2016. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy miért jó a barf bármelyik ezzel foglalkozó oldalon, csoportban, blogon elolvashatod. Most nem fogom felsorolni mind a 30 érvet. Hogy a táp miért jó? Én mint barf szerint etető, azt mondanám, hogy baromi kényelmes. Fogod a zacsit, beleöntesz egy adagot a tányérba és kész, 2 havonta veszel egy zacskót aztán kész. Szerintem semmi más előnye nincs.

Nem, a kutya nem vadul meg a nyers etetéstől és az ezekhez tartozó étkektől. Nekem a kutyám még a vele egy lakásban lakó kis házi kedvenceket sem bántja tengerimalac, törpesüni, pedig a kutya 24 kg.

Ha a kutyád nem elkényeztetett, és normális a falkasorrend otthon, akkor nem lehet gond az átállás. Bár a sztrájk és, hogy te ezt hagyod nem erre utal.

Így etess: kaját elé rakod, de ha nem kell neki, akkor elveszed és semmi kaja a következő etetésig. Akkor visszarakod ugyan azt, amit meghagyott. Ha megint nem eszik, megint ugyan ezt.

A mostani etetésed (vizezett) táp óriási gondokhoz vezethet. Nagyon rossz a fogainak, amit csinálsz....

2016. febr. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak mikor ezt játszottam hogy elveszem egyből előle, 18kilóból lett egy 9-10 kilós kutya...és tudjátok mivel etettem? Acana, Araton és Orijen...mindig másfélét. Volt vérvételen megnézték szondával a gyomrát, a fogait az ínyét,semmi...Ha elkezdi enni kiköpi mintha méreg lenne...meleg vízzel felöntve egyből megeszi. Konzerven is vettem neki drágát ami elvileg jó minőségű, de azt nem bírja a pénztárcám huzamos ideig..mozgunk is, járunk a többi kutyással frizbizni meg apportírozni...futtatom játszanak a kutyák...sétálunk rengeteg helyen...már azt is próbáltam hogy szemtelen módon finomakat eszek előtte..semmi...ezért gondoltam a Barfra...drasztikusan kell átállni vagy fokozatosan? Mert olvastam már ezt is azt is...köszi

És igen abba bele se gondoltam hogy a vadászkutyák se vadbarmok :D

Amúgy mindkét kutyámat egyformán kezelem az egyik az normálisan eszik míg az idősebb nem...el nem tudom képzelni mi baja..most biogenic tablettát szed,volt már béres vitamin kutyának való, meg normaflore is...

2016. febr. 18. 10:00
 5/5 anonim ***** válasza:

meg lehet kövezni, de szerintem az a kutya, amelyik pár napnyi "éhezés" után nem eszi meg, amit lerakok elé, az életképtelen...

van facebookon egy barfos csoport oda jelentkezz be, olvasgasd a fájlokat, korábbi kérdéseket, mindent meg lehet róla tudni!

nem, nem fog rákapni a gyilkolásra, vért meg eleve nem azért kéne adni, hogy jó íze legyen, hanem mert hasznos dolgok vannak benne (a bolti hús ugye ki van véreztetve, jó pótolni).

2016. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!