Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól tartok, hogy az egyik...

Attól tartok, hogy az egyik szomszédom állatokat kínoz. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Ezek a szomszédaim nem azok a civilizált típusú emberek, nincs túl jó hírük a környéken.

Mindig több kutyát tartanak, ami önmagában még nem is lenne baj, de ezek a kutyák mindig sokkal agresszívebben viselkednek, mint a környék többi kutyája.

Két éve hoztak egy kutyát, aminél megfigyeltem, hogy egyik napról a másikra teljesen kifordult magából. Az elején csendes volt, nyugodtan viselkedett, ritkán ugatott, aztán egyik napról a másikra egy őrjöngő vadállat lett belőle, megállás nélkül és nagyon hangosan ugatott, sőt nem is ugatott, inkább üvöltött, mint egy sakál. Először azt gondoltam, hogy oké, lehet, hogy csak ilyen fajta, máshol is előfordult már. Aztán az elmúlt két hónapban új kutyákat hoztak és náluk is ugyanezek a viselkedésváltozások figyelhetők meg, először nyugodtan viselkedtek, csak akkor ugattak, amikor ment hozzájuk valaki, aztán ők is tegnapról mára megállás nélkül üvölteni kezdtek és nekimennek mindennek, ami él és mozog.

A dolog tehát nem véletlen és biztos vagyok benne, hogy a szomszédaim csinálnak valamit ezekkel az állatokkal, amitől ilyenné válnak. Nem tudom mit művelhetnek velük, nyilván valami nagyon durva dolgot, hogy egyik pillanatról a másikra válnak ilyenné ezek az állatok.

Kikhez fordulhatnék ilyen esetben?



2016. febr. 18. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
A kutyák , ha többen vannak, átveszik egymástól az ugatást is. Gondolom, az életterük csak az udvar. Így unatkoznak és az ugatásban vezetik le az fölös energiájukat.
2016. febr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az is lehet, hogy csak nincsenek lemozgatva. Az energia meg csak gyűlik bennük és feszültek lesznek.

De ha úgy érzed hívjál ki egy állatmentőket, ők megvizsgálják az ügyet. Ha soványak vagy nem jó életet biztosít nekik. De ha tudsz csinálj képet, ha pl láncon vannak a kutyák vagy ha bármi ilyesmi.

2016. febr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Képeket sajnos nem tudok csinálni és úgy gondolom, hogy a szokás átvétele, meg a mozgáshiány nem lehet az oka, a kutyák mindig szabadon vannak és ahogy írtam, egyik napról a másikra, hirtelen válnak ilyenné, mint amikor egy gépet bekapcsolsz. Az állatmentők viszont jó ötlet.
2016. febr. 18. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!