Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne...

Csokiskeksz2121 kérdése:

Milyen kutyafajta lenne számomra ideális? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk, van már három kutyánk.(Két kan és egy szuka)

Napi 4-5 óránk simán lenne rá. A költségeket tudjuk finanszírozni, kinti benti kutya lenne. Sosem lenne otthon egyedül mindig van otthon valaki.

Közepes/nagy testűre gondoltunk, délelőtt tudnánk vele játszani és futtatni.

Délután is tudjuk ugyanezeket, és nagy másfél-kétórás sétára is el tudjuk vinni.

Kutyaiskolába vinnénk.

Hétvégén 3-4 órás sétára is visszük.

Sportolnék vele, agilityre és kocogásra gondoltam.

Gyerekekkel legyen barátságos.(Nem szeretnénk se labit se goldit.) Nem kell őriznie a házat.(Ettől függetlenül őrizheti csak nem kritérium.) Normális válaszokat kérek! (Nem kérek három kutya mellé minek még egy típusúakat.)



2016. febr. 21. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Fenti kritériumokra nagyon jól megfelel egy menhelyi keverék.

Gyerekekkel barátságos-e: nevelés, szoktatás kérdése.


Egyébként tényleg kíváncsi lennék rá, miért szeretnétek még egyet, de ha titok, akkor ne írd meg. :)

2016. febr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Angol cocker spániel? Nagyon játékos, gyerekekkel se volt Velük baj, igaz más kutyákkal etetéskor elég dominánsak. Szerintem ez tökéletes lenne számotokra.
2016. febr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2016. febr. 21. 10:53
 4/15 anonim ***** válasza:

2-es! Közepes- nagy testűre gondoltak..:) Német juhász? Szerintem tökéletes választás lenne. Nem tudom, kölyköt szeretnétek? Vagy egy éves is jó? Csak mert az Illatos úton van rengeteg gyönyörű nagy testű kutyus, akik csak arra várnak, hogy szeretetben élhessenek...:) Remélem nem szaporítótól kívánsz venni kutyát, nem ezer százalékig biztos, hogy egészségeset, avagy olyan fajtát kapsz, amilyennek be vannak állítva. (lehet tudod, de azért elmondtam) Ott megismerkedhetnél az adott kutyával, amelyik megtetszik. Ja, és a vizslákat is ajánlom! Nem tudom, most milyen fajtájúak vannak jelenleg? Visszatérve a menhelyesekre... Megismerkedhettek velük, a gondozók pontosan tudják minden tulajdonságát, nem adnak olyat, amiben nem biztosak, főleg ha gyerekek vannak... Aztán próbaidőre is vihetitek haza, és ha valami nem jó, akkor sajnos visszakerül... De még mindig jobb, mintha elhoznád egy szaporítótól, és kiderül hogy nem jó valami, akkor aztán a telefont sem veszik fel, nem vállalnak felelősséget... Mondok még pár menhelyet, akik tényleg megbízhatóak szerintem: Noé Állatotthon, Illatos úti, Futrinka, Rex.

Remélem tudtam segíteni, és sok sikert az új kutyához! :))

2016. febr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
fajtamentőktől is tudtok elhozzni kutyát esetleg :)
2016. febr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Tehát sokoldalú és bírjon sokat mozogni a kutya, szerintem egyik belga juhászkutya lenne ideális azon belül pedig malinois. Olvasd utána ennek a fajtának a tulajdonságait.

Üdv.

2016. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyébként azért szeretnénk mert szeretjük a kutyákat és tudunk róluk gondoskodni :)

Kb. ennyi az indok :)

2016. febr. 21. 11:24
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát én is egy menhelyi kutyát javaslok, de ha nincs olyan, akivel megvan az összhang, akkor fajtatisztában csak is törzskönyveset.


Én a berni pásztort vagy a leonbergit ajánlom, ismerem őket, és gyerekbarát, nem nehéz nevelni őket, megfér minden állattal:) Mondjuk velük nem hiszem, hogy sportolni kéne, nem egy sportkutyák, arra inkább egy belga juhászt ajánlanék :) (Malit)

2016. febr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)Természetesen nem szaporítótól veszünk kutyát, nem kell feltétlenül kölyök (most az 1 évnél fiatalabb kutyára gondoltam) elég ha fiatal:) Most két golden és egy menhelyi keverék kutyánk van :)
2016. febr. 21. 11:33
 10/15 anonim ***** válasza:
3 felnőtt kutya mellé én leginkább kölyköt javasolnék, mivel már kialakult a falkában a rangsor. Szerintem németjuhász, berni pásztor passzolna a fent leírtak alapján
2016. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!