Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavasszal új kiscica érkezik,...

Tavasszal új kiscica érkezik, hogyan mutassuk be a kutyának, hogy biztosan ne legyen baj?

Figyelt kérdés

A kutyám 5 éves, már eleve felnőtt korában került hozzánk egy felnőtt cica, aki 2 év után sajnos eltűnt (valószínűleg ellopták). A kutya nagyon jóban volt vele, kb. a kistesójaként imádta, játszott vele, adott neki a kajájából, szóval semmi gond nem volt. Amikor a cica eltűnt, a kutya sokáig kereste, nem volt kedve játszani, teljesen maga alatt volt. Azóta eltelt egy év és most úgy döntöttünk, hogy új kiscicát hozunk de félünk kicsit, hogy az eltűnt barátja után hogy fogja majd fogadni a kutya. Lehet ebből probléma? Vagy ha az előző cicát szerette, akkor az újat is elfogadja majd?

Az előző cicát kint mutattam meg neki, engedtem, hogy megszagolja, aztán együtt bevittük az udvarra (szomszéd kiskutyájára vigyáztunk pár napig, ugyanezzel a módszerrel mutattam meg, nem bántotta). Jó lesz így az új cicánál is? (kicsit félek, mert a mostani cica még kölyök lesz, tehát méretileg is kisebb és több toleranciát igényel a kutyától, mert ugye játszik, rámászik, stb.)



2016. febr. 21. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
a kutya elsőnek szagól, így szerintem ha egy papírkéztörlővel jól átdörzsölitek a cicát azt oda adjátok a kutyának, akkor elsőnek a szaggal ismerkedik meg.majd a látás következik, szerintem itt jobb ha pórázon van a kutyus és óvatosan a közelébe viszitek a cicát, ne olyan közel, hogy bánthassa. meg kell nézni, hogy reagál.
2016. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

attól is függ hogy milyen fajta kutya


nekem volt egy foxim . nagyon szelíd volt de ha macskát vagy egeret szagolt akkor megőrült. ha kézzel próbáltam visszafogni akkor még engem is megharapott. kellett neki pár perc mire magához tért és újra szelíd lett

2016. febr. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!