Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tudni a Kaukázusi...

Mit lehet tudni a Kaukázusi juhászkutyáról és a Rottweilerről?

Figyelt kérdés
Melyik miben jeleskedik? Melyiket mire lehet használni? Hogyan taníthatók, mennyire tanulékonyak? Igényeik? Hogy viselkednek más kutyák társaságában?

2016. febr. 25. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Munkakutyák.

Ha nem munkára kellenek és nem megfelelően képzed és fárasztod le őket, csak vannak, akkor megőrülnek kb.

A roti még jobban bírja, a kau a saját gazdáját is ledarálja, ha az nem megfelelő célra és keménységgel tartja. Nem hobbikutya. Arra lett tenyésztve, hogy a juhászt és a nyájat megvédje a medvékkel szemben is. Erdélyben kettesével állnak a juhász mellett a szabadban a legelőkön, erre valók.

2016. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A viselkedésük más kutyákal szemben nem a fajtájából ered. Ha kölyökkorába sokat van más kutyák, emberek közé hordva akkor szocializált lesz és nem lessz vele késöbb probléma. A rottweilereket az ókorban a rómaiak az élelmiszernek szánt állatok örzésére, terelésére használták de a katonákat is megvédték ha arrol volt szó. Örzővédőzésre kiválóan alkalmas. Nagyon egygazdás kutyák, kiválaszt valakit a családbol és őr rá fog halgatni a legjobban
2016. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. Vagyok. A rotweiler hajlamos a csípő diszpláziára amit nagyrészt úgy örökölnek ezért jól meg kell választani a kennelt. Valamint fontos kölyökkorban a minőségi táp és a vitamin
2016. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Nem tudom mennyire aktuális még a kérdésed vagy elegendő választ kaptál e már de gindoltam válaszolok. Előre szólok nem vagyok kutyaszakértő mindent a saját tapasztalatomból írok.

kaukázusi: házőrzésre jó kutya. Ha van haszon állat a háznál biztos megvédi mindentől. Tanulékony kutya elég okos is viszont nagyon önfejű. a más kutya társasága nevelés kérdése. Nálunk a kaukázusi és az amstaff olyanok mint a testvérek. Így is lettek nevelve soha nem bátják egymást. Velünk családtagokkal olyan mint a kezesbárány de idegenekkel goromba be nem engedné őket soha. A szőrét gondozni kell különben összetapad és csúnya lesz. Mozgásigénye elég nagy. Utcan ha sétáltatni szeretnéd hát... sok sikert hozzá :D

Roti:őrzés védés céljából mindeképp jók. Ha rotid van és úgy van nevelve idegen tuti nem megy be. ahogy azt elöttem leírták 1 gazdás ha valakit elfogad gazdaként a családból akkor őt meg fogja védeni és fog rá hallgatni mindig. Tanulékonyak okos kutyák tanítani könnyű őket. A fajta típikus betegségeire figyelni kell. Mozgékonyak nagy mozgásigényük van. Nevelés kérdése itt is a má kutya tűrése ha úgy neveled szeretni fogja, ha nem nem.

2016. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

aktuálisnak nagyon is az, csak nemigen vannak válaszok örülök hogy írtál.


'Nálunk a kaukázusi és az amstaff olyanok mint a testvérek.'


Erre nagyon kíváncsi vagyok hogyan sikerült elérni.

Mind a kettő kan vagy szuka talán vegyesen?


Szóval a kaut sétáltatni nem egyszerű dolog?


Ha nem túl nagy kérés ezt megy tudnád mérni mind a kettő kutyádnál nagyon sokat segítenél.


https://www.youtube.com/watch?v=ltqNAV9NdVo


nálatok milyen kerítés van? Nálunk a kutya szétszedi drótkerítést ezért betonacél háló és közfal van.


Szerinted időseb embernek melyik a Jób választás egy kau vagy egy roti?

2016. márc. 28. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!