Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden ami a német juhászkutyá...

Dori9898 kérdése:

Minden ami a német juhászkutyáról tudni kell (lent)?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül (kb) hobbi célra?esetleg ha van bpen olcsó de jó kennelt,(egészséges kutyák 8hetesig meglegyen az oltások és chip ha lehet ilyen korán és "kezdőcsomag"

pl.egy kis táp,)akkor tudtok olyat mondani még ha most nincsenek is kölykök most.


Mi legyen a neve? Valahol látta

láttam hogy ne kezdődjön f betűvel (nem vagyok benne biztos) mert hogy azt nehezebben tanulják meg. És hogy 2szó tagú legyen.


Mennyire bírják a nyarat/telet? Nyáron ha locsolom vagy venni nagy műanyag kád és abba is beletudna menni (mint egy kis medence neki) szeretik a vizet?vagy hogy lenne jobb neki? Télen bemennek a kutyaházba?fáznak?


Milyen lenne neki a legjobb kutyaházba?méretek?belül milyen legyen?


Szökős egy kutya?


Mivel etessem kölyökkorában?ami nem drága.és felnőtt korában?


Alapszükségletei?pl pórázból milyet?játékból milyet és mennyit?stb.


Mennyi séta kell neki és mennyi lefárasztás?


8-12hetes korában hova végezze a dolgát? Ha kinti kutya lesz.akkor kint végezze vagy hogy?


Bármilyen tanácsot meghallgatok. Még infók bármi ami német juhászkutya.könyv,film,érdekesség stb..első kutyás lennék :)



2014. ápr. 13. 00:45
 1/3 A kérdező kommentje:
És a kutyaovit mikortól lehet elkezdeni és meddig lehet ott maradni? Pénzbe kerül itt bpen? Tudtok ajánlani? És kutyasulit mikortól -meddig? mennyibe kerül?és azt is tudnátok ajánlani?
2014. ápr. 13. 00:52
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy jó német juhász szerintem árban 100, 150 ezer Ft-nál kezdődik, határ a csillagos ég, lehet hogy 200 fölött is pontosan nem tudom. A ár általában a minőség függvénye, egy jó kutya drágább, a kevésbé olcsóbb.


Nézd meg a pesti kennelek honlapját, az alapján szerintem el tudod dönteni h honnan érdemes venni, melyik a megbízható hely. Pl egy adott kennelen belül milyen eredményeket értek el a kutyák (nem csak kiállítás!), örző-védő, bh stb.


A névnél az fontos hogy legyen benne zöngés mássalhangzó (z,r,d,b stb.), vagy/és figyelemfelhívó hangjáték (Lulu, Zulu) vagy hangsúlyos (Donna).

Azt nem hiszem hogy az "F" betű problémás lenne a kutyák számára..


A német juhásznak van aljszőrzete, ezért védi a hidegtől. Amit sokan elkövetnek nyáron, hogy a hosszú szőrű kutyájuknak lenyírják a szőrét, mert jaj szegény biztos melege van.. Pedig a szőr nem csak a hideg ellen, de a meleg ellen is véd!!

Úgyhogy nem kell erre nagy gondot fordítani, hogy mi lesz nyáron vele, csak legyen árnyékos hely ahová el tud vonulni, meg mindig legyen ivóvize. Meg a tűző napsütésben ne menj hosszabb sétára vele.


Nekünk volt egy puli kutyánk, az ő háza egy hordó volt. :)

Teríts a házába egy pokrócot és kész. Ezt sem kell túlbonyolítani. Bár manapság már vannak mindenféle szigetelt, meg ilyen olyan kutyaházak. Felesleges pénzkidobás. Te is tudsz neki eszkábálni, ha úgy van.


Legfontosabb a kölyökkori táplálás, de ebben a tenyésztő (vagy állatorvos) biztos segítségedre lesz, hiszen neki van ebben bőven tapasztalata. A minőségi táp, nem olcsó mulatság.. De elég elterjedt a nyers etetés is, az bizonyára olcsóbb, de neked kell elkészítened neki minden nap, vagy kiporciózva.


Valami egyszerű kis bőr póráz megteszi. Játékból elég ha egy van neki, de azt nagyon szereti, jó lesz később ha a labdával (és nem jutalomfalattal) motiválható lesz.

Olyan játékot válassz, amit nem tud lenyelni, és bírja a strapát.


Sok mozgást, és sok foglalkozást igényel. (séta, játék, engedelmesség, örző-védő) ezt majd a suliban fogjátok csinálni.


A kinti kutyák kint szokták a dolgukat végezni... :) ha már nagyobb lesz, pl kakilni csak egy helyre fog, (ház mögé pl) nem a kertbe össze vissza.


Kutyaoviba az utolsó oltások (védettség) után mehet.

2014. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
omg! :DD azt a kérdést én is láttam hogy: mi legyen a kutyám neve? csak valaki viccből odaírta hogy csak ne kezdődjön f betűvel! :D XD
2014. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!