Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az angol...

Mi a véleményetek az angol cocker spánielről?

Figyelt kérdés
A párommal szeretnénk egyet. Még nem élünk együtt, de azért hallgatna rám is avyg mondhatnék neki bármit. Okosak? Sokat kell fésülni a szőrüket? Még ha a páromra hallgat is odakapni megugatni ugye nem fog?:S
2010. márc. 31. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
A spánielek természetükből fogva harapósak, morgósak, ahjogy idősödnek egyre jobban, a gazdival szemben is.
2010. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a miénk nem 100as ...
2010. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Nekem is van egy:D

Aranybarna színű:D

Nagyon aranyos kutya, és egyáltalán nem harapós még sohasem harapott meg senkit.Morogni azt szokott de csak játékból.

Engedelmes is .

2010. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nekem van kettő. a szukák kezelhetőbbek. kicsit makacs fajta, nem a legegyszerűbben tanítható. A kutyasuliban, ahová járunk, azt mondták, hogy nagyon kevés spániel tudja az engedelmességi feladatokat megcsinálni úgy a vizsgán, hogy átmenjen megfelelő pontszámmal. Cserébe viszont egyéniség. Én nagyon szeretem őket, de nem biztos, hogy ez a legegyszerűbben kezelhető fajta.
2010. márc. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy. Nagyon imádnivaló. Ugat, ha kell, ha valami furát hall, vagy idegen jön be. Nem harap, szereti a szomszéd gyereket. Viszont elég aktív, szeret játszani, labda után rohangálni. Ha kölyökkora óta rendesen nevelik, semmi probléma vele. Kicsit makacs, duzzigós. Ha épp nem érek rá vele játszani, akkor lefekszik, úgy, hogy lássam, és kikerekedett szemmel néz, úgy, hogy még bűntudatot is keltsen bennem, amiért nem vele foglalkozok. :) 4 hónapos korára minden alapvető dolgot megtanult/ ül, fekszik stb. Nagyon hamar szobatiszta lett.

Holnap megyek a másikért, ő megint egy picúr, 10 hetes. :) Ő arany lesz, aki itt van fekete.

Szerintem jó választás, csak, ha valamit nem szabad, akkor rá kell szólni, mert képes kétszer is megpróbálni valamit. Nálunk az ágyra akart feljönni, egy párszor el kellett neki mondani, hogy oda nem szabad, mostmár tudja. Ez minden kutyával így van.

2010. ápr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én is mindig ilyet akartam, de végül westie-m lett.

nekem azért nem ajánlották, mert h hosszú a füle, és sok minden pl. toklász nagyon könnyen beleakad.

egyik ismerősünknek folyamatosan hordania kellett szegényt dokihoz a füle miatt:(

2010. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elég sok kutyám volt már életemben, de közel sem szerettem ennyire egyet sem, mint a cocker-t. Egy végtelenül makacs, szófogadatlan dög volt, de úgy tudott nézni a nagy barna szemeivel, hogy épphogy meg nem szólalt. Ha elsősorban nem kiképzésre, hanem szeretgetésre, úgymond 'családtagnak' veszed, akkor ennél ideálisabb fajtát nem tudok ajánlani. Garantált, hogy nagyon hamar megszeretitek, mint ahogy az egyik előző válaszoló írta, igazi egyéniség. Nagyon értelmes kutyák, sőt ravaszak: nekem egyszer eljátszotta, hogy fájt a lába, hogy sajnáljam, és mikor az ablakból titokban néztem őt, akkor úgy szaladt, mint a nyúl!:D A szőrükkel nincs sok gond, a fülük kicsit problémásabb, mi havonta tisztítottuk neki, így nem gyulladt be.
2010. ápr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is spanim van és egyszerűen imádom! Nem igaz, hogy minden spániel természeténél fogva harapós! Foglalkozni kell velük, fizikailag és szellemileg is le kell őket fárasztani és nem szabad bedőlni a szép nagy szemeiknek :-) Nagyon hamar megtanulnak mindent, az enyém nem volt 1 éves amikor letette az alap engedelmességit, most készülünk a középfokra. Ismerünk több olyan spanit is akik járnak a gazdijukkal suliba és egyikkel sincs semmi gond, imádnak tanulni! A kiképzők is mindig mondják, hogy a spániel alapból egy nagyon jó kutya, csak a gazdik rontják el őket, mert nem tudnak ellenállni az aranyos pofijuknak és egy csomó mindent elnéznek nekik. Így viszont nagyon hamar a gazdi fejére tudnak nőni és ha nem fogad el téged mint falkavezért, akkor lehet morgós, harapós stb. De ez szerintem bármelyik kutyára igaz.Nagyon fontos, hogy jó helyről, tenyésztőtől, szűrt szülőktől származó kutyát vegyetek, mert egy csomó bánattól/kiadástól megkímélitek magatokat! Ne szaporítótól vegyetek semmiképpen! Törzskönyv, chip, minimum 2 oltás, féregtelenítés az alap, ha fajtatiszta kölyköt vesz az ember. Esetleg szétnézhetnétek a spániel fajtamentőknél is, nagyon aranyos kutyik vannak ott! A fésüléssel kapcsolatban pedig: egy spani akkor szép, ha ápolt, gondozott. Heti 1-2 fésüléssel elkerülhető hogy a bundája csomósodjon és ha 6-7 hetente elviszed kozmetikushoz trimmeltetni, akkor még a szőrhullással sem lesz gondotok.
2010. ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan nem értek a spánielekhez,ezért a kérdésed másik felére válaszolnék.

Ha a párod rendesen tanítja,foglalkozik vele,és emellett,amikor ott vagy te is foglalkozol,akkor elviekben hallgatnia kéne rád.

Egy normális idegrendszerű kutya nem támadja meg azt az embert,akit kiskorától kezdve jól ismer,hiszen sokat lát.

Deha elmentek kutyaiskolába vele,akkor ott nyugodtan lehet egyszer nálad,egyszer a párodnál a kutya.

Mi amikor összeköltöztünk a párommal,az egyik kutyám már 7 éves,a másik 3 volt.Én tanítottam őket,de teljes mértékben halgatnak rá is. Pedig előtte nem sokat találoztak.Ennek ellenére jobban szótfogadnak neki,mint a család bármely másik tagjának,akikkel eddig éltek együtt

2010. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát, én is beleszerettem a spánielbe anno 10 éve, mert gyönyörű kutya, DE:az egész lakás kutyaszőrös volt, állandóan.Nem tudtuk egyedül hagyni, mert szétszedte a lakást, borzasztóan nehezen lett szobatiszta, azóta is, azelőtt is volt kutyánk, de egyszerűen 1 évnél tovább nem bírtuk, elajándékoztuk nagyon jó helyre, imádták, udvar, kert volt, de be is mehetett, náluk meg állandóan szökött.

Szóval, lehet, hogy mi csináltunk valamit rosszul, de nekem többet nem kellene.Volt már skót juhászunk, most 2 tacskóval élünk, de összességében nem csináltak tizedannyi gondot sem, mint az a spani.

2010. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!