Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna tennem,...

Mit kellett volna tennem, amikor kiszökött a kutyám?

Figyelt kérdés

Gyorsan felvezetem;

Van egy kutyánk a szomszédnak is ők a sarkon laknak.Szóval a kutyája állandóan kiássa a keritések alját és kiszökik az utcára.Elkezdte a mi keritésünket is kiásni és már ide is átjönn és persze ilyenkor a miénk is átmegy vele.( már múltkor vettünk új drót keritést,mert szétszedték a régit,de ez allatt is túr..)

Eddig nem volt baj a kutyánkal,amíg nem ismerte meg a másikat.De ma kiszökött úgy,hogy átment a szomszédba és onnan ki az utcára.

Elkezdett ugatni egy embert aki biciglivel ment az meg ordibált vele( természetesen nem hagyta abba az ugatást,de nem harapta meg!) Igazából egy kis beszari,csak ugat..Erre kijöttek az utcában lévő öreg asszonyok és beszologattak,hogy kössük meg,mert megharap valakit,mert úgy tünt mintha megakarta volna harapni a biciglist..( szerintem,ha megakarta volna harapni megis harapja..)Ez volt a második esett,hogy kiszökött! Egy hónap allatt.Hozzáteszem,hogy felénk állandóan kiszöknek a kutyák,de soha senkinek nem szól senki csak nekünk) én nem akarom megkötni a kutyám,elég aktív.Idegesit,hogy szegényke ezt csinálja,azert mert a szomszedek kutyája szétszedi allandoan a keriteseket! Ti megkötnétek? Mit mondanátok az öregasszonyoknak?

Foxi kutya


2016. febr. 26. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Először: olyan kerítést kell csinálni a szomszéddal közös oldalon, amit a szomszéd kutyája nem tud szétszedni.

Másodszor: mennyi foglalkozol, sétáltatod a kutyádat naponta? Mert ha le lenne fárasztva, nem igazán lenne kedve kimászkálni.

2016. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok, még annyit, hogy ezt a szomszéddal kell megbeszélni, hogy kezdjen el foglalkozni a kutyájával, mert nyilván az is azért szedi szét a kerítést, mert halálra unja magát. Ha erre nem hajlandó, akkor szépen a saját költségén csináltasson egy olyan kerítést, amit nem tud szétszedni a kutya.

Megkötni biztosan ne kösd meg a kutyádat, ha napi szinten megvan a megfelelő mennyiségű séta, az remélhetőleg elég lesz neki.

2016. febr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

valamiért nem szeretik a bicikliseket...


a szomszéd kutty tényleg a légynek sem tudna ártani, de a biciklisektől bevadul...

2016. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ráadásul elkezdet vele ordibálni! -Pedig szerintem egy kutya ettől csak jobban bevadúl..
2016. febr. 26. 12:52
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Alá kell betonozni a kerítésnek és nem megy ki.
2016. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Figyu, hátrébb az agarakkal. A te felelősséged, hogy a kutyád nem mászkáljon ki az útra, a bringásnak igaza van, az út az övé, nem a neveletlen kutyáké. Veszélyes, amit csinál a kutyád. Mi van, ha egy bicikliző gyereket megijeszt, és az egy autó alá esik?


Kösd meg, csinálj neki kennelt, építs rendes kerítést beton alappal, amit nem tud kiásni stb. Az öregasszonyoktól elnézést kérnék a hülye kutyám miatt és a felelőtlenségem miatt.

2016. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
Szia, szerezz be egy elektromos nyakörvet. Tedd rá, várj 30 percet, hogy a kutya ne a nyakörvvel kapcsolja össze a fájdalmat, hanem a kisütés pillanatában ordított "NEM" felkiáltással. 2x 3x Elég megcsinálnod és a kutya a "NEM" hallatán megtorpan és befejezi az éppen elkezdett cselekvést. Nem fog utálni a kutya, mert nem veled közvetlenül kapcsolja össze. Neked kell a falkavezérnek lenned. A másik, rárakod a pórázt, leülteted. (MINDEN "ül" parancsnál le kell ülnie elsőre, ha nem teszi nyomd le a fenekénél és egyidőben dinamikusan rántsd felfelé a nyakánál. A leültetés után várj egy kicsit, előtte dicsérd meg, majd hirtelen, erőteljes mozdulattal taposd le a póráz végénél, hogy a kutya a földre kerüljön. Nyavikolni és ordítani fog, de amikor abbahagyja ( megadta magát az erősebbnek) akkor elengedheted. hetente gyakorold egy hónapig ezt, amig azt nem érzed, hogy nem ellenkezik. Miért fontos ez ? Két kutya amikor harcol, soha nem ad a másiknak jutalomfalatot. Test test ellen küzdelem, az erősebb kutya ba...ik, mint tudni illik. Ez a természet rendje, felőlem lehet mutogatni a cirkuszi kutyákat, de ha azt mondom fekszik, akkor mindegy hol van, FEKSZIK és úgy marad amíg azt nem mondom, hogy "játék", vagy "gyere". Emellett a kutya imád, mivel én vagyok a falkavezér, tisztel, örömmel végez mindent amit mondok neki. Egy kutya csak akkor lesz kiegyensúlyozott, ha megtalálja a helyét a falkában.
2016. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5%
Előző vagyok: Ha a kutyád valakire ugat, semlegesen vagy agresszívan, SOHA NE KEZDJ EL VELE KIABÁLNI! A kutya azt fogja hinni, hogy Te is beszálltál a "játékba" és mégjobban csinálja. Ellenben a jól megtanított "NEM" kiáltással abba fogja hagyni. Ezt garantálom.
2016. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Jaj, de szeretem amikor egyesek azt hiszik, hogy rájuk nem vonatkozik semmilyen szabály meg törvény, csak azért mert ők Humbákfalván laknak...


Kérdező, a kutyádnak semmi keresnivalója kint egyedül az utcán, ha emiatt valaki rádhívja a jegyzőt akkor kapsz egy szép bírságot, de a sintérrel akár el is vitethetik a kutyádat.

2016-tól meg tilos megkötni bármilyen kutyát is.


Teljesen jogosan vannak az emberek felháborodva, örülj, hogy szóltak és nem azzal kezdték, hogy elvitetik...


Ha már egyszer van interneted, akkor használd!

[link]

[link]

2016. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem ők szóltak és nem csavarog a kutyám az egész 5 perc volt vagy még annyi sem.

Ők kint voltak a kapu előtt és beszóltak.

És ha a kutyám megakar harapni valakit,akkor meg is fog! Azért ugatta,mert az a marha biciglis orditozott vele,naná hogy ettől csak jobban beindult...

2016. febr. 27. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!