Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna tennem,...

Mit kellett volna tennem, amikor kiszökött a kutyám?

Figyelt kérdés

Gyorsan felvezetem;

Van egy kutyánk a szomszédnak is ők a sarkon laknak.Szóval a kutyája állandóan kiássa a keritések alját és kiszökik az utcára.Elkezdte a mi keritésünket is kiásni és már ide is átjönn és persze ilyenkor a miénk is átmegy vele.( már múltkor vettünk új drót keritést,mert szétszedték a régit,de ez allatt is túr..)

Eddig nem volt baj a kutyánkal,amíg nem ismerte meg a másikat.De ma kiszökött úgy,hogy átment a szomszédba és onnan ki az utcára.

Elkezdett ugatni egy embert aki biciglivel ment az meg ordibált vele( természetesen nem hagyta abba az ugatást,de nem harapta meg!) Igazából egy kis beszari,csak ugat..Erre kijöttek az utcában lévő öreg asszonyok és beszologattak,hogy kössük meg,mert megharap valakit,mert úgy tünt mintha megakarta volna harapni a biciglist..( szerintem,ha megakarta volna harapni megis harapja..)Ez volt a második esett,hogy kiszökött! Egy hónap allatt.Hozzáteszem,hogy felénk állandóan kiszöknek a kutyák,de soha senkinek nem szól senki csak nekünk) én nem akarom megkötni a kutyám,elég aktív.Idegesit,hogy szegényke ezt csinálja,azert mert a szomszedek kutyája szétszedi allandoan a keriteseket! Ti megkötnétek? Mit mondanátok az öregasszonyoknak?

Foxi kutya


2016. febr. 26. 12:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

6

Biztos,hogy nem fogok bocsánatot kérni..:D

Majd akkor ha másnak is beszólnak akinek a kutyája kint cselleng és persze nem 5 percre,hanem órákat.

2016. febr. 27. 00:14
 12/15 A kérdező kommentje:

9

Nyugodj meg nem fogják kihivni a jegyzőt...hisz a kutyám nem harapot meg senkit és csak 5 percet volt kint maximum nem szokott csavarogni.

Felénk sok kutya elszökik van,hogy napi szinten történik ilyen az utcánkban és még mind otthon van.

És nyugi nem sok jegyző emeli fel a fenekét ilyen ügyekben. :-)

2016. febr. 27. 00:18
 13/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hűűűűűűűűűűűű, nem is tudom, hol kezdjem :O


1. Ha szeretnéd a kutyádat, akkor nem tartanád normálisnak, hogy szökik a kutyád. Sajnálatos, hogy a jegyző nem tesz a szökős kutyák gazdáinak nyakába egy jó nagy összegű büntetést. A kutyát így lelőhetik, elüthetik, megmérgezhetik, szaporodhat tovább, stb.


2. Ha jól értem, a szomszéd kutya kezdte a kerítés ásását, s a tietek eltanulta tőle. Megbeszélném a szomszéddal, hogy KÖZÖSEN tegyük szökésbiztossá. Tehettek le 30 cm mélyre pl palákat, bármilyen rácsot, vasbeton hálót, stb.

Ha eztán is ássa a kutyája, vhogy próbáld az önkormányzatnál elérni, hogy figyelmeztessék, csináljon vmit a kutyájával, mert a Ti kerítéseteket rongálja.


3. Nem írtad, hogy rövid vagy drót szőrű-e a kutyád. Ha rövid, akkor főleg télen lakás kutyaként kéne élnie, ergó felügyelet nélkül nem is lenne kint a kertben, nem szökne.


4. Mennyit és hogyan foglalkozol vele, hogy kötöd le az energiáit? Ugyanis a foxi aktív fajta, NAPI TÖBB ÓRA szabadon történő SÉTÁRA, FUTTATÁSRA, JÁTÉKRA van szüksége a gazdájával EGYÜTT!!!


5. NE KÖSD MEG!!! Ezzel még több bajt okozol, s ha elengeded, azonnal szökni fog, mert felhalmozza a feszültséget, energiáit...

2016. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, kár 5 perc, akár 50 perc, a te kutyád akkor is a te felelősséged! Azért nehogy már a biciklis meg a szomszédod hibája legyen minden, álljon már meg a menet! És gondolom nem most csatangolt el először, mert írod, hogy a szomszéd kutyája már egy ideje átjár és a te kutyád megy vele és átjárnak a szomszéd udvarára...


De persze, nyugodtan hárítsd másra a felelősséget, ne foglalkozz a törvénnyel se. Ha más a kútba ugrik, hát ugorj te is utánuk, így van. Egy bolond százat csinál. Csak aztán ne csodálkozz ha eltűnik a kutyád vagy megmérgezik.

2016. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ezt én is kérdeztem, hogy mennyit foglalkozik a kuyájával, érdekes módon erre nem reagált, úgyhogy valószínűleg semennyit.
2016. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!