Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az elektromos...

Mit gondoltok az elektromos nyakörv használatáról?

Figyelt kérdés
Nyilván nem az elmebetegek kezébe való, viszont van tapasztalatom kutyák kiképzésben és bizonyos munkavonalból érkezőket nem igazán lehet a jutalomfalatokkal megnevelni. A nyakörv egy hetes használata után (nyilván ehhez tapasztalat és tudás is kell) azonban a kutya sokkal engedelmesebb, sokkal nagyobb örömmel hajtja végre a feladatokat.
2016. febr. 26. 13:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%
Idiótáknak való, akik saját személyiségük alapján még a kutya előtt sem képesek tekintélyt szerezni maguknak. Pótcselekvés, nevelés helyett.
2016. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%
Betiltanám
2016. febr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%
Én ilyen kérdésre visszakérdezek: gyorsabban és biztosabban megtanulja az adott kutya, mint szelídebb módszerrel? Okoz neki bármilyen lelki törést? Ha az első kérdésre igen és a másodikra nem a válasz, akkor a kérdéses módszer az adott kutyánál alkalmazható, még akkor is, ha nem "EU-konform".
2016. febr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem okoz lelki törést, igen, gyorsabban meg lehet bizonyos dolgokra tanítani. Nyilván nem idióták kezébe való, ez tény. Használni tudni kell, nem csak nyomkodni rajta a gombot, minden erősségnek megvan a maga feladata, én a legerősebbet soha nem használtam. Megnéznék egy munkavonalas németjuhászt, akit "büntetés" nélkül, csak jutalommal neveltek, hogy veszik le a csirkéről, vagy egy másik kutyáról. A fegyelem fegyelem marad, a katonaságnál sem kolbászt tettek a szádba, ha valamit jól csináltál, ellenben ha valamit rosszul... Egyes fajtákat kiválóan meg lehet tanítani CSAK jutalomfalattal.
2016. febr. 26. 13:45
 5/26 A kérdező kommentje:
Kedves első. A nevelés egy komplex, a kutya élete végéig tartó cselekedet. A nyakörv használata ebből MAXIMUM 2 hét. Sajnos inkább használom ezt a nyakörvet, mintsem végignézzem, ahogy a kutya kiszalad az autó elé egy másik kutya miatt és aztmondom neki, hogy fekszik és csak szalad tovább. Egyes kutyák magasról szarnak ilyen helyzetben a parancsokra, mert fontosabb és érdekesebb az adott dolog, mint egy darab falatka, amit kapna a helyes cselekedetért. Én a kutyáimat gyakran csapom a földre és fogom le, morgás közben, ezzel is hangsúlyozva, ÉN vagyok a főnök, nem ők. Megadja magát, felkel, és szépen félrehúzodik, amíg oda nem hívom. Amikor odajön, örömmel jön oda.
2016. febr. 26. 13:49
 6/26 anonim ***** válasza:
46%
Hármas vagyok és én is így gondolom. Ugyanakkor kicsit problémám van a kérdéseddel. Aki tudja használni, annak nem kell bebizonyítani semmit, aki meg nem tudja, annak nem itt kéne reklámozni.
2016. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Szimplán kíváncsiságból kérdeztem, szeretem meghallgatni mások véleményét egy olyan témában, ami engem foglalkoztat. Új információk, vagy akár elrettentő személyek mindig fejlesztik a tudást :)
2016. febr. 26. 14:04
 8/26 anonim ***** válasza:
36%

ismertem olyat aki így tanította a kutyáját, véleményem szerint csak azért, mert amúgy máshogy képtelen volt rá. sok eredménye nem volt, ha lekerült a nyakörv, továbbra sem volt kontroll.

vadászoktól hallottam, hogy használják, de ők tudják is. ha tényleg munkakutya, dolgozni fog, akkor nem elég az a fegyelem, ami egy sima házikedvencnek vagy akár sportkutyának van, ilyen esetben szerintem tök oké, ha tényleg tudja a gazda, hogy mit akar és nem csak szadizza a kutyát, mert amúgy képtelen egy kutya nevelésére, kiképzésére.

a másik, amikor nem ítélem el a használatát, ha a kutya épsége, rosszabb esetben élete függ tőle és máshogy nem lehet megtanítani neki. hallottam olyat, hogy vadat űzött a kutya, de se hall-se lát nem volt, pedig amúgy normélisan nevelt volt a kutya, de ha szagot fogott nem reagált semmire. ez meg az életébe is kerülhet.

2016. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen kell munkakutyának lenni, elég ha olyan családból származik. Öröklődik.
2016. febr. 26. 14:32
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

ha nem munkára tartják vagy az élete függ tőle, akkor nem értek vele egyet. egy hobbikutyának nem kell robotnak lennie, normál, átlag kutya létet sima szigorral és következetes neveléssel meg lehet oldani, nem kellenek olyan kunsztok, mint az elektromos (kivéve tehetségtelen gazdának ;) ) ha meg "olyan családból származik" akkor minek van hobbi kutyaként tartva? nem onnan kellett volna kutyát választani.

ez az én véleményem, nem kell vele egyetérteni.

2016. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!