Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre ezzel a menhelyi kutyussal kapcsolatosan (? )

Figyelt kérdés

A helyi menhelyen bukkantam erre a kisfiúra, és első látásra beleszerettem, viszont jelenleg még a szüleimmel élek, akik természetesen megengedik, hogy kutyám legyen, viszont nem akármekkora.

Erről a kutyáról lenne szó:

[link]

Jelenleg 9 hónapos, és nem tudom, hogy fog-e még nőni, mert most azt írták, hogy térdig ér, a mancsait nézve pedig nem hatalmasak, tehát nem árulkodik arról, hogy hatalmas kutya válna belőle. Viszont kíváncsi vagyok, ti hogyan gondoljátok, mekkorára fog Ő megnőni? Illetve hogy milyen fajtákat véltek benne felfedezni?

Ezer köszönet : )



2016. febr. 29. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Elnézve az alkatát, max vizsla méretű lehet. Hogy értve ér térdig, a feje búbja ér térdig vagy a marja? Nem biztos módszer, de általában ebben a korban a kutyák a végleges méretük 80%-ánál tartanak, szóval magához képest még 20%-al lehet nagyobb, de ugye ez is inkább olyan urban legend.
2016. febr. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

9 hónaposan már nem fog sokat nőni. Pár centit max.

Fajtát nehéz tippelni ez alapján, bármi lehet benne.

2016. febr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog már túl sokat nőni, nagyon kis aranyos.

Azt ajánlom, hogy menj be személyesen megnézni, ez a fotó 2015 november végi, amikor bekerült szegényke. És meglátod, hogy azóta mennyit nőtt, tudsz személyesen beszélgetni a gondozókkal, akik tudnak majd a legtöbb kérdésedre válaszolni.

Ha mégis nagynak találják a szüleid, akkor a napokban került be 2 kis csivava méretű és kinézetű apróság (legalábbis engem arra emlékeztetnek), ma posztolták őket a facebook oldalukon.

2016. febr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A talpától a fejéig térdig, kicsit fölé ér.

Szeretnék bemenni hozzá holnap, és/vagy szombaton, hogy el is vihessem egy hosszabb sétára, úgy pedig nagyjából megismerhetem, hogy milyen is a természete.

Apukám teljesen benne lenne, hogy őt hazahozzuk, viszont anyukám a méretei miatt nagyon aggódik és ezért is tudtam csak nehezen rávenni az örökbefogadásra, mert ki tudja, mekkorára nő egy keverék kutyus.

Tényleg remélem, hogy ez a közepes méret még elfogadható itthon, mert igaz, hogy panelban lakunk, de elég tágas és a környék is barátságos, közel az erdőhöz pedig tökéletes :)

2016. febr. 29. 19:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hát ez a kutya gyönyörű. Szerintem ő már nem fog nőni, ennyi idősen nem válnak térdig érő középtermetűből póniló magasságúvá.
2016. febr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ejj az erdő és a tornapálya környéke tökéletes kutyasétáltatásra. A Robinson dombnál pedig kialakítottak egy zárt kutyafuttatót, ahol nyugodtan elengedheted, míg nem szoktok össze és nem stabil a behívás. És ott bandázni is tud majd :)


Na kicsit eltértem a tárgytól, csak én is nyíregyi vagyok és szeretnék majd kutyust, most költözünk az erdő környékére, és már tervezgetem milyen lesz, ha a férjem végre beleegyezik egy picike kutyusba :)


Igaz most gondolkozom, hogy a tanácsom akkor él, ha arról az erdőről beszélsz, amiről én :D

2016. febr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Off: Igen, az Erdei Tornapálya környékére gondoltam és arra a kis füves területre, ami nem messze van tőle. Az erdő másik végére nem ajánlatos vinni (A nyíregyi egyetem melletti erdőrészre), mert ott tele van üvegszilánkokkal az út és a fák között is. A barátnőm kutyájának a talppárnája látta kárát, és jelenleg is be kell kötözni neki, szóval oda még futni is rossz elmenni. :/


Én is úgy olvastam, hogy ilyenkor pár centit nőhetnek a kutyák, mert elérik a kifejlett méretüket. Tényleg reménykedem, hogy nagyobbra nem nő majd, és családtag lehet:)

2016. febr. 29. 20:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Esetleg lenne tippetek, milyen fajták lehetnek benne? :)
2016. márc. 1. 18:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon édes. :)

Azt hogy mi van benne, nehéz megmondani.

Tippelgetni lehet maximum.

Erdélyi kopóra hasonlít, de mamámnak volt egy nagyon hasonló kutyája, aki állítólag tacskó keverék volt.

2016. márc. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyira sokgenerációs mixnek tűnik, hogy nincs értelme tippelgetni, nem leszel tőle sokkal okosabb. Talán pincser lehet benne - vagy nem, és mástól örökölte a hasonló színt meg a méretet.
2016. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!