Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit gondoltok erről?...

Ti mit gondoltok erről? Hülyeség vagy tényleg hasznos dolog?

Figyelt kérdés

Caesar Milan azt javasolja könyvében, hogy ne hagyjuk a kutyának, hogy felfedezze az egész házat,kertet.

Először csak a nappalit, majd egy héttel később a konyhát..és így tovább..különben rombolni fog, és hasonlók. Ti mit gondoltok erről?



2016. márc. 1. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség. Nekem egyik kutyám sem rombolt eddig, és szabad bejárásuk volt mindenhova, a hálószobát kivéve.
2016. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is hülyeség.

A kutya akkor fog rombolni, ha nincsenek levezetve az energiái, unatkozik.

2016. márc. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

CM módszereit használom a kutyáimon,ezt mondjuk nem olvastam,hallottam.


De inkább ezt úgy értelmezem,hogy míg engedélyt nem adsz addig a kutya nem mehet adott helységekbe.Így tudja a kezdetektől,hogy a fürdő,háló pl tilos.


Rombolás és mi egyéb attól függ mennyit tudsz a kölyökkel lenni,mennyire tudod figyelni és tiltani a nem kívánt viselkedést.


Mi minden szoba ajtót becsuktunk,étkezőbe és a konyhába volt szabad bejárása. Mivel itt kő van így könnyebb takarítani is ha bepiszkít. Aztán ha itthon voltunk bárhová bemehetett,tudtunk rá figyelni,rá szóltunk éberek voltunk ha 5 percre eltűnt és csendben volt már kerestük.


Igazából attól függ mennyit vagy a kölyökkel,hogy fegyelmezd.

2016. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Ha rajtakapod romboláson szidd le. Vegyél neki olyan játékot amivel leköti magát amig nem vagy otthon. Vannak jó erős gumiból lévő száj erősítő gumi, nem emlékszek pontosan mi a neve. De adhatsz neki csontot, aggancsot. Én felváltva adom neki mielőtt dolgozni megyek és elég jól le köti magát.
2016. márc. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
baromság és kivitelezhetetlen is, nincs minden szoba között ajtóm, ha nem vagyok otthon mit csináljak? vannak helyek ahova kiskora óta nem mehet be (fürdő, kamra stb.), az ha elmegyek be van csukva, ha itthon vagyok meg rászólok, ha esetleg be akarna menni. ennyi. ha rombolni akar, rombolni fog. inkább a lefárasztást kéne javasolni vagy akkor már a szobakennelt...
2016. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hol írja? Mert én kikerestem az ide vonatkozó részt a Kutya mint családtagból, és nem ír ilyen hülyeséget, csak hogy ne az legyen, hogy beereszted a kutyát, aztán káoszkodjon, ahogy akar, hanem te vezesd végig a házon. Aznap, akkor, amikor hazavitted.
2016. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 elwera ***** válasza:

Ja mi ezt próbáltuk, de már az előszobában megfulladt, mert az csak 1 négyzetméteres és elfogyott a levegő.


Viccet félretéve nekünk nem olyan nagy a lakásunk hogy olyan sokáig tart felfedezni. A ház kertje pedig közös, így a kutyák nem pisilhetnek oda, ki kell vinni őket az utcára WC-zni. Ha mégis kicsit rohangásznak a kertben, ott vagyok mellettük, nehogy valamelyik szomszédot zavarják azzal, hogy ráugrálnak, vagy valami. Meg a házban vannak más kutyások is, van olyan is amelyiktől félni kell, azt szájkosárral szoktak sétáltatni.

2016. márc. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akumi, hogyan neveljünk tökéletes kutyát.

át is tudom küldeni pdfben, hogy megbizonyosodj róla. :)

2016. márc. 2. 02:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell, kikerestem.


Azt írja le, hogy a kollegái hogy csinálták, és az első héten csak a hátsó kertben volt a kutya meg a hallban szobakennellel meg a cuccaival, utána egy hétten engedte be a nappaliba, és utána egy héttel a konyhába. Kicsit más így, nem? :) A kutyának alapból volt marha nagy tere kint is és bent is, nem arról volt szó, hogy el van zárva egy pici szobába. A rombolás meg nem amiatt lesz, hogy bemehet a kutya a nappaliba meg a konyhába, hanem hogy mindenzt tök egyedül, felügyelet nélkül, had fedezzen fel alapon. Jobb az, ha már az elején irányít az ember, és nem a kölyköt rakja bele egy "csinálj amit akarsz" helyzetbe. Merthogy ha ez így marad, akkor később is azt fogja csinálni a kutya, amit akar, hiszen eleve így hozták haza, hogy nesze kiskutyám, ez itt a birodalmad, mi vagyunk a szolgáid. Ez meg nem a legnyerőbb dolog.


És egy dolgot nem vesztek figyelembe: az amerikai lakásméreteket. Láttátok ti a sorozatában, hogy mekkora ott egy nappali? Bazzeg, nagyobb, mint a mi egész lakásunk. Ennek megfelelően próbáljátok újraértékelni a dolgot :D

A másik dolog meg, hogy kifejezetten kölykökről szól ez a dolog, meg arról, hogy a kollegája hogy csinálta, nem arról, hogy ő hogy csinálta volna. A másik könyvében kerek-perec azt írja le, hogy aznap vezesd körbe, a lényeg, hogy te csináld, ne ő menjen magától.

2016. márc. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!