Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya nagytestű egygazd...

Melyik kutya nagytestű egygazdás de való első kutyának?

Figyelt kérdés

2016. márc. 3. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "egygazdás"?

Ha egyedül élsz a kutyával, egygazdás lesz. Ha családban, akkor a kutya nem fogja ignorálni a családtagjaidat és csak rád hallgatni.Nagyon-nagyon ritkán előfordul, hogy egy kutya nagyon kötődik egyetlen emberhez és mást nem fogad el. De az ilyesmi tényleg ritka.

2016. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Németjuhász.
2016. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát majdnem egyedül fogok.. 14 éves vagyok apukámmal 2-en élünk ő pedig 5-6 órakor ér haza én pedig 1-2 kor már végzek
2016. márc. 3. 12:57
 4/8 anonim ***** válasza:
nincs olyan, hogy egygazdis, lehet hogy egyhez jobban kötődik ,de olyan nem létezik, hogy egygazdás. A mi kutyánk is rám jobban hallgat ,de páromat meg imádja és követi mindenhova.
2016. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egygazdás egyed van néhány, de marha ritka, és ahhoz neki is meg kell találnia azt az egy gazdát, akihez zsigerből kötődik. Fajta mindenesetre nincs ilyen, a kutya falkaállat, nincs limitálva két főre (már hogy ő meg a gazda).

Első kutyának meg az való, amelyik a gazdájának való, pont. Leegyszerűsített példa: egy aktív embernek nem való mopsz, egy lustának meg nem való labrador, pedig mindkettő viszonylag egyszerű eset.

Mit tervezel csinálni a kutyával, mire kell? Hogy nézne ki egy átlagos napja?

2016. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaza van a többieknek.

Talán Te arra gondoltál inkább, hogy a legtöbb kutya a családban csak 1 embert fogad el vezérnek. Ez így is van, de ettől még a többi családtagot is szereti, és szót is fogad nekik.

Nekem 14-évesen tapasztalat, internetes utánaolvasás nélkül egy szuka Rottweiler volt az első kutyám. Imádtuk egymást, mindenre megtanítottam.

Most már van családom, volt Rotti, Amstaff, Angol Buldog. Mindegyik engem tekint(ett) vezérnek, de a többieket is szerették, védték. Ha normálisan neveled, tanítod(és főleg ha erős az egyéniséged), akkor bármilyen fajta megfelelhet nektek.

Az is igyaz viszont, hogy vannak olyan egyedek(minden fajtánál), amik születésüktől nehezebben kezelhetők, de ezt nem lehet látni előre.

2016. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A többi válaszoló leírta a genetikát stb.

Szerintem a kérdező arra gondol, hogy egy kutya csak egy embernek fogad szót igazán, hiába vannak többen a közelében, él több emberrel. Vannak olyan kutyák akik egy embert fogadnak el igazán, ha a nevelésük olyan és a többiek nem foglalkoznak velük. De ettől nem lesz szó szerint egy gazdás, csak egy embernek fog igazán engedelmeskedni. Pl. a Moszkvai őrkutya is hasonló, de azt elsőnek azért erős lenne szerintem.

De ugye nem azért ezek a feltételek, mert apu részegen jár haza és molesztál?

2016. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért akarsz "egygazdást"???? A labrador vagy golden retriver nagytestű és jó kezdő kutyásoknak is.
2016. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!