Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolja sok ember,...

Miért gondolja sok ember, hogy az emberi élet többet ér, mint egy állaté?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk egy kicsit beképzeltek ? Mitől érne többet ?:D Mitől vagy jobb egy kutyánál? Egyes állatoktól tanulhatnánk rengeteget. Az ember is állat, csak mi kitaláltuk, hogy mi nem állatok vagyunk, hanem egy sokkal fejlettebb faj. Kicsit túlzásnak tartom.
2016. márc. 4. 21:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
54%

Azon a véleményen vagyok, hogy emberi mértékkel emelkedtünk ki. A mi eszünk szerint az a fontos, hogy uralkodni tudunk más élőlények felett, hogy felhőkarcolókat építünk, másodfokú egyenleteket oldunk meg, műalkotásokban fejezzük ki érzelmeinket és gondolatainkat stb...

Az állatoknak másmilyen értékrendje van. Nekik nem a siker és a hatalom fontos. És ez vajon rossz? Szerintem nem. Ők biztosan a saját értékrendjeiket tartják követendőnek, és minket tartanak alacsonyabb rendűnek. Vagy pont egyenlőnek tartanak minket, mert jobban értik a világ működését. Mennyi titkot rejthet nemes lelkük!

Tisztelnünk kéne egymást, az embertársainktól a kutyánkon át a földigilisztáig. Az élet csodálatos, és megismételhetetlen. Minden élőlény egy igazi csoda!

2016. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:
Utolsó, remekül leírtad, amit én nem tudtam megfogalmazni :) Köszönöm
2016. márc. 4. 22:26
 23/64 Morozov ***** válasza:
72%

"- A kutya is pontosan ugyanezt teszo "


A kutya az ösztönei szerint cselekszik, amikor hűséges a gazdájához, mert a falkavezérének tekinti. Továbbá több ezer év háziasítással sikerült elérnünk azt is, hogy a kutya általában ne támadjon emberre.


"- Hangyák, méhek és még sorolhatnám. Az az igazi összetartás, nem a miénk"


Különbség van a méhek és hangyák nagyszerű munkamegosztása között, amiket ha elkezdesz tanulmányozni, meglátod, hogy eléggé kegyetlen elemeket tartalmaznak, és aközött, hogy az ember alapvetően mennyire tiszteli az emberi életet. Az összetartást itt erre értettem.


"- Mivel emelkedtünk ki? A Facebookkal? A holdraszálással? Netán a szemeteléssel? A kaja kidobálásával? Állatok kínzásával? Vannak még ilyen szép emberi tulajdonságok amivel kiemelkedtünk? Persze, hogy van: Basszunk atomot két városra. Annyira összetartóak vagyunk, hogy már el sem hiszem."


Olvasd újra a soraimat...eléggé hosszasan taglaltam, hogy mivel emelkedtünk ki.

Ha ennyire megveted a fajtádat, akkor költözz egy lakatlan szigetre vagy ilyesmi..

2016. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:
Nem a fajtámat vetem meg, hanem annak egyes egyedeit, akik szerint ők a teremtés csúcsa, ennek ellenére ezt semmivel nem tudja alátámasztani. Mint Előző kommentelő írta, lehetséges, hogy az állatok szemében alacsonyabb rendűek vagyunk, de valószínűbb az egyenlőség. Mi miért nem tesszük ugyanezt ?
2016. márc. 4. 22:29
 25/64 anonim ***** válasza:
Ja, hogy saját állat élete VS idegen ember élete a téma? Vagy állat VS ember úgy általában? Nem mindegy, mert az egyikben szerepet játszik az érzelmi kötődés, a másikban nem.
2016. márc. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:
Nem tekint a kutyámat "sajátomnak", inkább egy jó barát aki velem él. És igen, inkább ő, mint egy idegen ember.
2016. márc. 4. 22:34
 27/64 anonim ***** válasza:

#15 És mégis miért kellene nekem bármit is bizonyítanom? A hittételeket éppen az különbözteti meg a tudományos tényektől, hogy nincsen reájok kézzel fogható, 100%-os bizonyíték. Ettől függetlenül, hogy egy-egy vallással kapcsoló érvet semmilyen vitában nem lehet csak úgy félresöpörni, már csak az évezredes jelentősége, az emberi gondolkodás formálásában játszott szerepe miatt sem.


Igazad van egyébként, sok tulajdonsága van az állatoknak, amiben előttünk járnak. Kevés ember tud olyan őszintén szeretni, mint egy-egy kutya.


De ez is csak egy újabb jel, ami azt mutatja, mennyivel értelmesebbek, így magasabb szintűek vagyunk náluk. Jól is néznénk ki, hogy ha egy kedves simogatás, vagy egy mosoly után feltétlenül szeretni kezdenénk a kibocsátót. Az ember nem dől be azonnal az ilyesminek.

2016. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
73%

Te jó isten mennyi elvakult,hülye,degenerált ember van a földön....

És csodálkozunk azon,hogy lassan már egy állat kinzó többet kap mint egy olyan aki embert ölt.Elcseszett egy társadalom lett a mai...

12#

Akkor élj azokon a sz@rokon amivel kiválthatod a húst.De azt mond már meg nekem,hogy akkor mit csináljunk annyi állatal??

A vadgazdálkodásról hallottál??A vadászat nem észnélküli lövöldözés,gyilkolás.A selejtes egyedeket szedik ki.A túlszaporodás ellen is a vadászat tesz...nincs már mo-n farkas,medve stb. az embernek kell átvenni az ő szerepüket.Szeretem amikor úgy alkot véleményt egy ember,hogy az adott dologról fingja sincs.

Akik azt mondják,hogy egy állat azonos értékü egy emberel ,akkor remélem ők a kutyájukal/macskájukal terveznek családot.Párosodjanak velük nyugodtan.

Szeretem az állatokat,a munkám is egyrészt hozzajuk kötődik de ez azért mar túlzás ami itt megy.

2016. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:

"De ez is csak egy újabb jel, ami azt mutatja, mennyivel értelmesebbek, így magasabb szintűek vagyunk náluk. Jól is néznénk ki, hogy ha egy kedves simogatás, vagy egy mosoly után feltétlenül szeretni kezdenénk a kibocsátót. Az ember nem dől be azonnal az ilyesminek"


Sajnos akkor nem ismered az állatvilágot, főleg nem a háziasított állatokat. Ez amit leírtál, sajnos nem igaz rájuk. Nagyon sok időbe telik, amíg elnyered egy állat VALÓDI bizalmát. Több idő mint egy embernél.

2016. márc. 4. 22:39
 30/64 anonim ***** válasza:

"de például ha van egy kutya, amelyik emberre veszélyes, és nem lehet megoldani, hogy ne legyen az, én azt mondom, hogy altatás"


Csak, hogy egy kicsit még szítsam a kedélyeket: És mi van azzal az emberrel, aki szintén veszélyes más emberekre?

Miért könnyebb elaltatni egy kutyát, mint kivégezni egy sorozatgyilkost, tömeggyilkost, terroristát, erőszakolót vagy pedofilt? Azért, mert az egy ember? Szerintem nem. Ezeket nem lehet embernek nevezni, az ő életüket mégis védjük, míg egy veszélyesnek nyilvánított kutyát erkölcsi fenntartások nélkül elaltatunk.

Vagy mi van az eutanáziával? Arról dönthetünk, hogy egy kutya ne szenvedjen tovább, de arról nem, hogy mi megérdemeljük a fájdalommentes, gyors halált?

2016. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!