Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolja sok ember,...

Miért gondolja sok ember, hogy az emberi élet többet ér, mint egy állaté?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk egy kicsit beképzeltek ? Mitől érne többet ?:D Mitől vagy jobb egy kutyánál? Egyes állatoktól tanulhatnánk rengeteget. Az ember is állat, csak mi kitaláltuk, hogy mi nem állatok vagyunk, hanem egy sokkal fejlettebb faj. Kicsit túlzásnak tartom.
2016. márc. 4. 21:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
Ez rendben is van. Akkor szerintem kijelenthetjük, hogy az, hogy mennyit ér egy élet, relatív.
2016. márc. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 A kérdező kommentje:
Minden élet ugyanannyit ér. Én azért hozom ki a kutyát, mert őt ismerem. Ennyi a különbség.
2016. márc. 5. 09:06
 43/64 anonim ***** válasza:
Szerinted. Szerintem meg nem. Feltettél egy kérdést, amire választ vártál, leírtam az én véleményem. Ennyi erővel kiírhatnád a véleményed és pont.
2016. márc. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 A kérdező kommentje:
Miért ér a Te életed többet mint egy állaté? Mivel járultál hozzá, hogy a Föld egy jobb hely legyen? Ugyanazt teszed. Eszel és szaporodsz. Mást nem. Feltettem egy kérdést, ami nem azt jelenti, hogy a válaszra ne reagálhatnék az én nézőpontom szerint. Ezt hívják vitának, egészen addig még át nem megy személyeskedésbe.
2016. márc. 5. 09:53
 45/64 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, hogy mi a vita. Ahol személyes nézőpontokat ütköztetünk. Én leírtam, miben mérem az élet fontosságát az előző oldalon, erre te egy kijelentéssel reagáltál (Minden élet ugyanannyit ér.). Itt viszont véget ért a vita, mert te nem érveltél, csak kijelentettél.


A kérdéseid, amiket felteszel, rendben vannak, és az alapján nincs különbség, én viszont leírtam, szerintem mi alapján van. Ezzel nem kell egyetérteni, te viszont azt nem fogadod el, hogy én máshonnan közelítem a kérdést.


Ha már azzal jössz, hogy ez egy vita, akkor tényleg vitázz, mert ez nem az.

2016. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:
Elfogadtam az érvelésedet ( Nem értek vele egyet, ez tény ), ezért reagáltam rá most másik kérdéssel. Szeretném megtudni, hogy miért gondolják sokan úgy, ahogy Te. Minél több érvet hallok, nyilván annál egyszerűbben jut el a tudatomig. Voltak, akik Istennel érveltek, nyilván ez nem egy érv, ezzel a lelke mélyén mindenki tisztában van. Mi csak romboljuk a környezetünket, az állatok azonban ezt nem teszik.
2016. márc. 5. 10:04
 47/64 anonim ***** válasza:
30%

Mizantróp vagyok és ateista.

Gyűlölöm a saját fajomat, mert képes lemészárolni egy gorillát, hogy az állat kézfejéből hamutartó lehessen egy magánorvos rendelőjében.

Gyűlölöm, mert a "teremtés koronájaként" tetszeleg, miközben álszent módon eltiporja és pusztítja saját környezetét. Ezt melyik állat teszi?

Az ember megérett a kipusztulásra. Nélküle a bolgyó felépülhetne, burjánzana rajta az élet.

Példa: 3 darab (!!) északi szélesszájú orrszarvú maradt a világon. A faj kipusztulása csaki az ember hibája, hiszen az állat nem öli le a másikat a tülkéért, hogy teljesíteni tudja szaporodásbiológiája elvárásait... Ez az undormány lenne az Evolúció csúcsa?

Úgy vallom, az embernek ki sem kellett volna fejlődnie. Semmivel nem ér többet egy állatnál; a Kérdezőhöz hasonlóan én is előbb menteném a kutyáimat, mint egy olyan embert, akit az életemben nem láttam. Miért segítsek rajta? Nem ismerem, nem szeretem, semmi közöm hozzá. Ott pusztuljon, ahol van.

2016. márc. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
76%
Értem. Tehát az emberi faj szörnyű, stb. Ennek értelmében saját magad is gyűlölnöd kell, mivel a leírtaknak ékes példája vagy az embergyűlöleteddel. Ha ezt a logikát követnénk, utolsó, akkor kötelességed lenne most megölnöd magad. Vagy nem?
2016. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
23%
Miért lenne kötelességem? :D Az ilyen embereken nevetek egy jót, mint amilyen te vagy; aki nem humanista, az ne is létezzen. Hidd el, nem keresem az emberek társaságát, minél kevesebb van belőlük a közelemben, annál jobb. Nem ártok senkinek, élem a magam világát, és várom a napot, amikor az emberiség rájön, hogy alaposan elbaccarintotta a saját életét azzal, hogy tönkreteszi a bolygót, ami otthont ad neki. Igen, ez alapján az emberi faj szörnyű, és szégyellem, hogy ember vagyok. Ha írhatom, lesül a pofámról a bőr.
2016. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
68%

Az tény, hogy az emberiség tönkreteszi a Földet, de én emiatt nem igazán izgulok. Egyenes úton haladunk a kipusztulásunk felé, én úgy gondolom, a Föld majd regenerálja magát, miután eltűntünk róla.


Ha egyetemes szempontból nézzük, valóban sokkal többet ártottunk a Földnek és mindennek, ami rajta van, mint bármilyen másik élőlény, sőt, saját magunknak is ártunk folyamatosan.


De nekem ne mondja egyikőtök sem, hogy ha választanotok kellene a kutyátok és a szüleitek/gyermeketek között, a kutyát választanátok. És ennek az az oka, hogy bizony emberként sokkal erősebben ragaszkodunk egymáshoz mint bármelyik másik állatfaj. És éppen ezért értékesebbnek ítéljük meg a hozzánk közel állók életét mint egy állatét.


Pedig ha semmivel nem ér többet az élete, logikusan az állatot kellene megmenteni, hiszen ő kevesebbet ártott egyetemesen a világnak mint akár a saját anyánk, aki autót használ/cigizik/kínai ruhát vesz, stb. A túlnépesedésről ne is beszéljünk.

2016. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!