Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz döntés, mi legyen?

Nehéz döntés, mi legyen?

Figyelt kérdés
Mióta megszülettem imádom a kutyákat, egyik kedvencem a németjuhász. A szüleimmel arra jutottunk, hogy a nyáron magunkhoz veszünk egy ebet. Anyukámnak kiskorában is németjuhásza volt apukámnak még nem volt kutyája. De még nem tudtunk dönteni. Az én szívem viszont kétfelé húz. Egyik énem menhelyit akar, hisz megmenteni egy kutyát olyan jó érzés, meg hálásabbak, de a németjuhász az álmaim egyike. Nem tudom melyik legyen. Amúgy én 12 leszek a nyárra, van egy nagyobb tesóm. Ti a helyemben mit tennétek? Menhelyit vagy fajtatisztát választanátok? Amúgy én választhatok azért kérdeztem.
2016. márc. 7. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hú, ez nem könnyű döntés. Átérzem a helyzeted, én is pont így érzek: minden vágyam egy német juhász (már régóta a kedvenc fajtám), de közben meg utálnám magam, ha vennék egy fajtatiszta kutyát, akinek így is-úgyis jó élete lesz majd, amikor a menhelyen olyan sok keverék várja a megmentőjét, a szerető gazdit..

Kérdezd meg a szüleidet, hátha lehetne két kutyusotok is, egy német juhász, meg egy keverék.

Ha nem engedik, akkor én a helyedben a menhelyi kutyát választanám- ki tudja, lehet, hogy még a menhelyen is találsz egy német juhász keverék kutyust, vagy netán egy fajtatisztát is. (Ha a helyi menhelyen nincs is, akkor tájékozódj más menhelyeknél is, hátha van egy befogadásra váró, német juhász típusú kutyájuk.)

De ha csak egy "általános keverék"-et is találtok, ne bánkódj, őt is imádni fogjátok majd, és ő is titeket.

(Nekem is menhelyi keverékem van, münsterlandi vizsla :D )

2016. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, kettőnk tuti nem lehet, hat évig nyúztam őket ezért az egyért. Szerintem is menhelyilesz valami hat hónapostól pár évesig. Amúgy ha lediplomáztam a fogorvosin, goldent van nj-t fogok tenyészteni, persze ha lesz elég pénzem.
2016. márc. 7. 18:21
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

menhelyi német juhász, vagy keveréke.

Én személy szerint a keverékét választanám, mert a nj felhozatal még törzskönyvesek közt is pocsék, nem hogy a szaporítottak között...:(

2016. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2016. márc. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Aki linkelte a kutyusokat: nem akarok görény lenni, de annak, aki ennyire vár egy kutyusra, nem ajánlanék ennyire öregecske állatokat. Az egyik 10 éves, a másik 7, német juhásznál (és a kép alapján) egyik sincs a legszebb korban.

Fiatal, német jucihoz hasonló kutyát ajánlanék, lehetőleg 6 ás 12 hónap között. Így rengeteg időt lehettek együtt.

2016. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Szerintem is menhelyi lesz. Valami kis fekete akin átnéznek. :(
2016. márc. 7. 18:59
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát akkor itt vannak "legszebb korban" lévők is

[link]

2016. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

vagy ő, már nagyon régóta gazdikereső :(

[link]

2016. márc. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Befogadott nj jelleg. Nekem is olyan van, utcáról vakartam össze, két-három autó mehetett át rajta, rengeteg pénz és idő volt, mire helyrehozták. 7 évesek került hozzám, és nem is kéne fiatalabb: már kinőtte a kölyökkori hülyeségeit, még vannak szép évei, teljesen jó a szellemi és testi ereje is. A 4-7 év szerintem a legjobb.
2016. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Német juhász jellegű menhelyire szavazok. Hidd el, őt is imádni fogod. Ugyanúgy tudsz vele sulizni, tanítani, sétálni, maximum kiállításra nem tudsz vele járni, mert nem lesz törzskönyve.
2016. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!