Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nehéz döntés, mi legyen?

Nehéz döntés, mi legyen?

Figyelt kérdés
Mióta megszülettem imádom a kutyákat, egyik kedvencem a németjuhász. A szüleimmel arra jutottunk, hogy a nyáron magunkhoz veszünk egy ebet. Anyukámnak kiskorában is németjuhásza volt apukámnak még nem volt kutyája. De még nem tudtunk dönteni. Az én szívem viszont kétfelé húz. Egyik énem menhelyit akar, hisz megmenteni egy kutyát olyan jó érzés, meg hálásabbak, de a németjuhász az álmaim egyike. Nem tudom melyik legyen. Amúgy én 12 leszek a nyárra, van egy nagyobb tesóm. Ti a helyemben mit tennétek? Menhelyit vagy fajtatisztát választanátok? Amúgy én választhatok azért kérdeztem.
2016. márc. 7. 17:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
De jó neked hogy lehet egy kutyusos aki csak a tied de ne felejtsd el hogy azt a kutyát 8év múlva is sétáltatni kell majd amikor te egyetemre fogsz járni és bulizni fogsz én is így voltam 10 éves korom óta szeretnék kutyát de nem lehet azóta egy tucatnyi könyvet elolvastam és mindent tudok szinte azt is hogy jobb 16 17 évesen kutyát venni mint 12 mert gondolom azt szeretnéd hogy te legyél a gazdában csak a te szemedben hanem kutyusod szemében is a falkavezér és egy 12 évest nehezen fog elfogadni .Úgyhogy szerintem gondold át mégegyszer hogy a tied legyen e a kutya vagy a családé! Bocsi ha bunkó vagyok de legalább őszinte! :D
2016. márc. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi minden választ! Utolsó nem voltál bunkó, külön köszi, hogy őszinte voltál! Nem félek a tekintély, falkavezérség dolog miatt. Minden gyakorlatot tudok (én megyek ki először az ajtón, belenyúlhatok a kajájába stb.). Azért akarok nagy testűt mert félek egy kicsi kutyát túl erősen fegyelmeznék, erős lenne a tasli, a nyakrázás, földrenyomás, pórázrántás, ilyenek. Ha szemétkedne jól kiosztanám az biztos, de nagyon szeretném sokat foglalkoznék vele. Egyetemre járás miatt nem aggódok, mert itthonról járnék és engem nincs semmi ami jobban megnyugtat a kutyasétáltatásnál. Amúgy nem fogok buliba járni mert fáj a fejem a zenétől és a hasam és a lábam fáj a tánctól. Mégegyszer köszi mindenkinek a választ!
2016. márc. 7. 20:36
 13/17 anonim ***** válasza:
Van nj fajtamentés is ám.
2016. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Örülök hogy ilyen jó gazdi leszel és jó kutyázást.És ne feledd amit Konrad Lorenz mondott a "tanítás alapja nem a tudás és a határozottság hanem a türelem"
2016. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Mégegyszer nagyon köszi mindenkinek! Szerintem menhelyi lesz. Mindenkinek ment a zöld kéz!
2016. márc. 7. 21:38
 16/17 anonim ***** válasza:
ha jól értem 12 éves leszel még csak? mert akkor inkább egy kisebb-közepes menhelyi keverék, a nj lehet, hogy nagy falat lenne még. az majd lehet később is :)
2016. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Na, végre egy értelmesen fogalmazó gyerek!

Amiket írtál, az alapján tök jó gazdi leszel, és szerintem nyugodtan mehet a németjuci keverék is, ha elég határozott vagy, de fontosnak tartom szólni, de gondolom tudod is, hogy valószínüleg nem csak az elején lesznek vele bajok.

Nekem menhelyi nagytestű kutyám van, az első egy évet végigharcoltuk, kipucoltam a régi szorongásait stb. Most nyáron szeretném letenni vele a terápiáskutya vizsgát, többen említették és én is úgy látom, hogy amilyen nyugodt és szófogadó, lendületből jó lenne neki.

Javaslom továbbá a heti egyszeri kutyasulit, de jól nézd meg milyen helyre mész, és nyugodtan legyél szkeptikus. Voltam én már olyan helyen, hogy az viccnek is rossz. Viszont ha találsz egy jót, és követed amit mondanak, akkor nagy baj nem lehet.

Boldog kutyás éveket! :)

18/L

2016. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!