Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan tanítottátok be...

Ti hogyan tanítottátok be (egyszerűbb dolgokra) a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Nem akarom annyira nehéz dolgokra betanítani, meg kutyaiskola sincs úgy a közelbe, de azért jó lenne ha hallgatna rám és egyszerűbb parancsokat (ül, fekszik, lábhoz, hozd ide stb.) megértene.Még kölyök kutya.Szerintetek hogyan és hány hónaposan kezdjem el betanítani? Oké, bevallom még sosem csináltam, ilyet az előző kutyámnál elég hamar feladtam ,mert nem találtam megfelelő módot arra, hogy milyen módszert alkalmazzak.Sajnos kutyasuli kizárva, mert a szüleim nem engednék ,mert nagyon messze van.Ti hogyan kezdtétek? Milyen módszert alkalmaztatok. (Zárójelben megjegyzem,hogy az előző kutyámnál addig jutottam,hogy érti a nevét, valamint a maradj, és a hopp!(ennél felugrik a lábamra :) ) parancsszót)

2015. márc. 1. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezerféle módja van.

Ajánlom, nézz utána a klikkeres tanításnak. Mindent leírnak, mit hogy kell megtanítani, rengeteg videó is van fent róla.

Jó móka! :)

2015. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csicsilove ***** válasza:
29%

Fontos hogy legyél határozott és ha nem azt csinálja amit te akarsz csapj az orrára. Az ültetés nem egy nehéz feladat: Fogsz egy kis darab virslit, és az orra vonalában elkezded h háta felé tolni, vagy a fenekét lenyomod a földre és megdicséred, hogy ügyes volt. Mindig jutalmazd ha jól csinálta. A fektetés: A kezedbe fogsz ismét egy darabka virslit, és a földre teszed a kezedet( a markodban a virslivel) és ha lefeküdt akkor adhatod neki oda a falatot, vagy ha megtanult ülni akkor leülteted, és elkezded a lábától húzni magad felé a virslit. A maradás: ez egy kicsit nehezebb. először egy hosszabb pórázt fogsz, leülteted, és kilépsz elé egy lépésnyit. Ha ottmaradt megdicséred, ha nem rászólsz egy határozott hanggal, pl. Nem! . Miután megcsinálta leget mindig egy kicsit távolabb lenni a kutyától. Ha sikerült kb. 5 lépésnyire a kutyától lenni elrakhatod a pórázt, és így is megpróbálhatod! A hozd: Az egy nagyon egyszerű mert azt úgy érdemes csinálni, ha játékos a kutyus, és ha eldobod a labdát visszahozza mert még játszani szeretne. Ha már ügyesebb vagy azt is csinálhatod, hogy leülteted, eldobod a játékét, és csak a hozd vezényszóra hozhatja!

Nekem is van egy kutyán vizsgás, ugyan én jártam vele iskolába, de az alapok könnyen megtanulhatóak!

Remélem tudtam segíteni! Sok sikert! :D

2015. márc. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és azonnal mehet a tanítás, amint hozzád kerül a kutyus, csak nem szabad egyszerre sokat tanítani az elején, néhány perc elég, de lehet egy nap többször is. Nagyon fontos, hogy úgy fejezd be a tanítást, hogy egy sikeres feledatmegoldással zárjátok le. Ez neked is és neki is jó, így később is szívesen gyakorol.
2015. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csapkodjanak a te orrodra, kettes!
2015. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Egy kutya általában fél éves korától tanítható az alaptrükkökre, légy vele türelmes, és ne szidd meg ha valami nem megy neki!

Ül..: Tegyél rá pórázt és vedd bal oldaladra. Ha ez meg van ,akkor a jobb kezedben tartsd a pórázt úgy, hogy az feszüljön. Add meg a parancsot /ül/ és a bal kezedet a kutya marjától húzd a fara felé, és nyomd le azt.


Ha sikerült ,akkor simogasd ,dícsérd ,adj neki jutalomfalatot.. Ha már minden jólmegy a pórázzal ,akkor próbáld anélkül is.


Fekszik: Ezt akkor a legegyszerűbb megtanítani /szerintem/ ha a kutya már ismeri az ül parancsszót..


A póráz szintén legyen a kutyán. Ültesd le ,majd add ki az ül parancsot ,eközben jobb kezedeel húzd a föld felé a pórázt, ballal pedig nyomd lefelé a kutya marját.

Ha sikerül ,akkor jutalom falat ,simogatás stb..

Ha már megy a pórázzal ,akkor próbáld anélkül is..


Én ezeket a módszereket ismerem ,de biztosan van több is..

Sok szerencsét!

2015. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért kell erőszakkal "tanítani" a kutyát?
2015. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SzMHZs ***** válasza:
Mehet már bőven fél éves kora előtt is a tanítás. Az én kutyám is 3 hónaposan már tudta az "ül" és "fekszik" parancsot, persze nem olyan pontosan és gyorsan mint most. 4 hónaposan ment a pacsi is, a "nem" parancsot meg már az elejétől bele kell sulykolni :) Erőszakkal viszont tényleg nem szabad, semmire nem mész vele. Sokféleképpen lehet tanítani mindent, de rá kell jönnöd, melyik neked és a kutyának legmegfelelőbb. Nem kell ragaszkodni egy módszerhez se, próbálj meg Te is kreatív lenni. A nagy dicséret és a jutalomfalat (vagy ha nem kajás, akkor más motiváció, labda, játék) az mindenképp kell.
2015. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Csicsilove ***** válasza:
Kedves négyes! Az én módszerem elég hatásos, mert pl. a kutyám már vizsgás kutya!
2015. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!