Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gennyes kiütés a kutya hasa...

Gennyes kiütés a kutya hasa alján?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem észre, a szőrtelen részén a hasa alján, egy ilyen kb. 8mm átmérőjű gennyes pattanás szerű kiütést. Az egész tele van gennyel. Körülötte ilyen fekete valami van, nem tudom mi az, ha tippelnem kéne rohad. Ha kell tudok képet küldeni. Mi lehet az és hogy lehet kezelni? Nem hisze hogy zavarja, nem vakarja, nem nyalogatja. Csak egy van belőlle...egyenlőre.

2014. dec. 25. 19:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Még nem döglött meg...egyenlőre. Ha nem viszed el orvoshoz akkor lehet meg fog, egy ilyent simán okozhat belső gyulladás és daganat. Ha annyira csúnya, hogy szerinted ROHAD. Akkor mi a fenéért itt kérdezősködsz.


Igen tudom... most jön a szokásos. Falusi vagy és 30 km körzetben nincs orvos, főleg, hogy Karácsony másnapja van.


Ügyelet mindig van...

2014. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Állatorvosi ügyelet van, ott kéne megnézetni, mi lehet ez!
2014. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem amúgy, nem a szokásos falusi vagyok és 30km-es körzetben nincs orvos duma jön, azzal hogy karácsony másnapja van, hanem az hogy itt van gyalog 30 perce, csak tököm tudja mi számít vészhelyzetnek, ugyanis itt Angliában sem karácsonykor sem boxing dayen nem úgy megy minden mint ahogy az megszokott lenne, az állat orvos ahova be vagyok regisztrálva mind két napon csak vészhelyzeteknél fogadnak pácienst.
2014. dec. 25. 20:07
 4/17 anonim ***** válasza:
Fotót nem tudsz róla ide tenni. Talán akkor könnyebb lenne segíteni.
2014. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Milyen nemű a kutyád?


2 éve hazajött velem egy kiskutya, befogtuk. Kislány volt és szintén a hasa előtt, a nemiszerve előtt egy nagy gennyes pattanásszerű dudor volt. Kihívtuk a dokit, ha már úgyis kellett chipet nézetni, megmutattuk a hasát is. Szerencsére az csak felületi seb volt, valószínűleg felakadhatott valamiben vagy megharaphatták.


Viszont én egyből gennyes méhgyulladásra gyanakodtam, ami halálos kimenetelű általában, tehát jobb ezzel orvoshoz fordulni.

2014. dec. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Fiú. Én is gondolkodtam azon hogy lehet valami meg karcolta, vagy megint szórakozott a szomszéd macskával, de aggódok.
2014. dec. 25. 23:33
 7/17 anonim ***** válasza:
Mehetsz masik orvoshoz is a kutyaddal, nem csak oda, ahova be van regisztralva. Amugy en a helyedben veszhelyzetnek vennem. Holnap mar nyitva lesznek a rendelok boxing dayen is.
2014. dec. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az itteni nem. Ez igaz, de viszont a következő rendelőhöz csak kocsival tudok eljutni, amim nekem nincs.
2014. dec. 26. 00:03
 9/17 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedés?
2014. dec. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Meg nézem arra engednek e egyáltalán fel kutyát.
2014. dec. 26. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!