Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a 2...

Hogyan tudnám megtanítani a 2 éves dalmata kan kutyámat, hogy ne húzzon sétálás közbe?

Figyelt kérdés

Amúgy okos és nagyon sok mindent tud,de a húzásról nem sikerül leszoktatnom.Próbálkoztam már jutalomfalattal,de ahogy megkapta ugyan úgy húzott tovább:(

Ha tudna valaki erre valami jó tanítási módszert,előre is köszönöm!


2008. szept. 21. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
a mi berni pásztorunk is ezt csinálta vegyél neki fojtónyakörvet vagy a póráz másik végével csapj rá a hátára ez általában bejön
2008. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne húzd, mert annál jobban húz ő is. Tegyél rá szöges nyakörvet - ez nem állatkínzás, minden kutyakiképző használja, jól használva semmi gondot nem okoz - és ne folyamatosan húzd, hanem röviden, határozottan rántsd meg. Addig ismételd, míg rá nem jön, mit kell csinálni. Jó esetben néhány alkalom elég. Ha nem teszel rá szögest, akkor is ugyanezzel a módszerrel próbálkozz. Rövid, határozott rántás, ha kell, egymás után több is, de nem folyamatos húzás. Sok sikert!
2008. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolóval, minden esetben határozottan magad mellé kell rántani, amikor ő húz. A "visszahúzás" azért nem jó, mert további húzásra ingerli a kutyát. A rántás mellé ugyanazt a határozott vezényszót mondd (pl. "vissza", "lábhoz"), és persze meg kell dicsérni, ha nem húz, hanem melletted marad.

Nem lesz egyszerű, türelmesenk kell lenned, de lassan meghozza az eredményt.


Sok sikert!

2008. szept. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,a fojtó nyakörv az jó ötletnek tűnik,amúgy meg ezekkel a módszerekkel próbálkozom,de nem sok sikerrel.De kitartó vagyok és igyekszem:)

Ha van még valakinek ötlete szívesen venném...

2008. szept. 23. 00:21
 5/6 anonim ***** válasza:
A ráütés nem megoldás legalább is szerintem én ugy tanítottam meg a dalmatámat, hogy normállisan mennyen ,hogy amikor húzott megáltam és addíg áltam amig ő is megált utána megint elindultam és így tovább... Nekem 3 nap kellett,hogy megtanítsam de ez kutyától is függ!Ha okos akkor szerintem könnyen fog menni! ;)
2009. dec. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ha ráütsz nem ér semmit, mert ha pl másik kutya után menne akkor még jobban felhergeled.

Egy időben én is fojtót használtam, de az tönkreteheti a hangszálait (nem biztos de én igy hallottam) inkább visszaálltam a sima bőr nyakörvre és sokkal hatásosabb. Rendesen koptatni kell a szádat minden visszarántásnál, de megéri. Menni fog

2010. nov. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!