Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jelzi a kutyám, ha...

Miért nem jelzi a kutyám, ha ki kell mennie?

Figyelt kérdés
Féléves, kistestű. Naponta 5-6x leviszem, és körülbelül szobatiszta - azért körülbelül, mert előfordulnak balesetek. Itthon vagyok vele egész nap, ha szólna, hogy nagyon kell neki, már vinném is le. Hogyan taníthatnám meg neki, hogy jelezhet?
2016. márc. 17. 10:59
 1/4 anonim válasza:

Szerintem magától rá fog jönni.

Az én kutyáim is bepisiltek, ilyenkor mindenki azt mondja hogy bele kell nyomni az orrát hogy tudja hogy nem szabad, meg egyebek..

De ez hülyeség SZERINTEM, én sosem nyomtam bele az orrukat, és idővel megtanulták hogy kint a kertben kell elvégezni a dolgot, és jeleznek már ha ki kell menniük

2016. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Értelmes ember nem mond i!yet, hogy bele kell nyomni az orrát.. Ha kint pisil/kakil, nagy dícséret, ha bent történik baleset akkor csendben takarítás.
2016. márc. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gazdának kell észrevennie a kutya jelzését. Van olyan kutya, amelyik határozottan jelzi (gazda bökdösésével, esetleg az ajtóhoz szaladással, ajtó felé mozdulással stb.) és van, amelyik csak nagyon gyengén jelez.
2016. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem megtanitani kell neki, hanem eszrevenni es megtanulni h jelez. Az en Shibam(5-honapos), fog egy jatekot es hozzadorgolozik a labamhoz(sokat vagyok fulesben nem hallom ha nyuffog) kozben nyuffog. Ha erre nem reagalok, akkor megismetli meg parszor, aztan elkezd ugatni, ha meg erre sem reagalok akkor ket labbal a combomra ugrik (ezt amugy nem engedem neki) es utana gyorsan vissza 4 labra. De az esetek 99%-ban eleg szokott lenni a jatekkal a szajaban dorgolozes es nyuffoges.


Megtanultuk h jelez azota nincs gond, csak akkor van egy egy baleset ha nagyon-nagyon faradt.

2016. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!