Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mutassam be 6 éves...

Hogy mutassam be 6 éves keverék kutýamnak az 1 éves unokámat? Az elsö unokám most jön elöször hozzánk a házba. Kutyát lözelebbröl még nem látott a kutyám se látta még az unokámat.

Figyelt kérdés

A kutyánk csak hozzám és a férjemhez van nagyon szokva és rettenetesen örül ha jön valaki.Nagyon ugrál örömében ha valaki jön hozzánk.Nem tudom mi lesz ha jön az 1 éves unokám.Ilyen még nem volt hogy ilyen kis gyerek jött volna hozzánk tapasztalatom nincsen.

Nagyon tanácstalan vagyok.


2016. márc. 18. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ráteszel egy pórázt, és fegyelmezed. Ha ökörködik, letiltod, és csak akkor engeded oda a gyerekhez, ha nyugodtan viselkedik. Ha ez az első fél óra után következik be, akkor akkor; ha egyáltalán nem, akkor majd messziről csodálják egymást. Nem egy nagy varázslat :) Ami nem jó, azt tiltjuk, ami oké, azt engedjük, így fogja megtanulni, hogy mi a megfelelő viselkedés.

De a tiltás alatt természetesen nem azt értem, hogy kedves hangon mondogatod neki, hogy jaj nem szabad, hanem tényleg szólj rá, határozottan, mérgesen, és rántsd is meg hozzá a pórázt, ha szükséges, úgy, hogy észrevegye a kutya, hogy történt valami. Zizegős kutyát nem simogatunk nyugtatgatásképpen, mert ő nem gyerek, nem nyugszik le tőle, ellenben frankón biztatásnak veszi, és még hülyébb lesz tőle.

Persze nyilván könnyebb lenne, ha eleve jól nevelt lenne, nem ugrálna és hallgatna rátok, de most sem késő elkezdeni megnevelni. Legalább van rá motivációtok :D

2016. márc. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
6 éves kutya már nem fiatal, sztem az is benne van,h fogja tudni, h a kicsire nem szabad ugrálni. A régi welsh terrierünk mindenkire felugrott, nagyon bolond kutya volt, de az ismerős öreg nénire nem, okosabbak mint hinnénk.
2016. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ezzel nem akartam ellentmondani az elsőnek, úgy csináld ahogy ő írta, én nem értek a kutyákhoz, csak nagyon szeretem őket. :)
2016. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segitséget a sok infot.

Alapjában véve eléggé szofogado a vezény szavakat is érti. Ahhoz képest hogy "csak" keverék /német juhász és kaukázusi juhász/ hát ahhoz képest elég okos.Csak ez a tulzott örömködés )) ez a gyengéje.))

A lányomat és a vejemet ismeri velük nincs is gond de remélem az unokával is rendben lesz minden.

Hálásan köszönök minden tanácsot.

2016. márc. 18. 10:50
 5/17 anonim ***** válasza:
Miért lenne butább egy keverék???
2016. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem mondom hogy egy keverék butább. Némelyik kutya tulajdonos valahogy lenézi a keverék kutyákat.

Az én kutyám nagyon is okos és értelmes szeretetet ado és szeretetre mélto.

Soha nem állitottam hogy a keverék kutyák butábbak.

2016. márc. 18. 16:54
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, abszolút nem kötözködés céljából, de mennyit és hogyan foglalkoztok ti a kutyátokkal? Sétáltok ti rendszeresen? Mennyit, milyen időközönként? Utcán hogy reagál a gyerekekre?

És mennyi idő van még az unokád látogatásáig?


Tényleg nem ba$ztatásból, csak valami támpontot keresek, hogy mit tapasztaltatok már (a kutya és ti) és milyen hiányosságaitok vannak.

2016. márc. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A kutyánkkal nem sétálunk mert van 8000 n2 területe ahol kedve szerint mozoghat.Utcára nem jár egyáltalán.Ebben az utcában egyébként sincs egyetlen gyerek se.Fiu kutya és nincs ivartalanitva.Mint korábban irtam nagyon tud örülni ha jön hozzánk valaki.
2016. márc. 26. 13:16
 9/17 A kérdező kommentje:

Ja még hozzá teszem itt az utcán nincs kutya mert ez egy falu és mindenki az udvarban tartja a kutyáját. Itt senki nem jár sétálni kutyával. Labdázni és cipöt dobálni szoktunk az a játék nálunk a kutyával.

Az unokám kedden jön.

2016. márc. 26. 13:21
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a ktuya hat éve ugyanazt a területet nézi, ahol nem történik vele az égvilágon semmi. Nincs újdonság, nincsenek élmények, nem látja a világot, de viselkedjen, ha végre van valami esemény. Hát... Sok sikert :D
2016. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!