Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsuk meg ezeket 2...

Hogy tanítsuk meg ezeket 2 német juhász keverék kölyöknek?

Figyelt kérdés

- Nem az én kutyáim, de hetente találkozom velük én is.

- Kertes házban kint vannak tartva az udvaron

- 5-6 hónaposak fiú testvérpárról van szó

- Már sikerült megtanítani őket ülni parancsszóra

- A nevükre még nem hallgatnak, de nem bírják, azt se ha elkülönítjük őket a gyakorlás erejéig

- Állandóan felugrálnak, kivéve ha fenyegetve vannak veréssel (egy két pofont kaptam már anyóstól és a páromtól, de én erre képtelen vagyok)

- etetéskor a tálba se tudtam tenni az ételt, mert a fejüket alá tartották, annyira izgultak meg várták így a fele rajtuk kötött ki...

- múltkor eltulajdonította a dominánsabb egy üres kutyakonzerv dobozát és nem tudtam elvenni tőle, féltem, hogy megvágja a száját, de hiába fogtam, csak húzta el, meg elfutott vele... ilyen esetben mi a helyes megoldás? mert húzni nem jó ötlet ez egyértelmű, ha tartom, akkor ő húzza, tolni se lett volna megoldás...

- ha rosszat csinálnak és én kiabálok rájuk, vagy szidom le őket az nem érdekli őket, csak jönnek a simiért meg bújnak és örülnek nekem...

- örömükben ahogy rohangálnak nekifutnak a lábamnak úgy, hogy majdnem elestem

- sokszor harapdálják a kezemet gondolom játékból (?), és ezt sem szeretném, mert felsérti a foguk a kezem és mindenféle bacik nem hiányoznak...


Elérhető, hogy fegyelmezett kutyák legyenek és esetleg rám is hallgassanak anélkül, hogy bántanom kéne őket? Szeretném, ha nyugis és szófogadó kutyák lennének, mert én alapjáraton macskás vagyok és félek a nagytestű kutyáktól. Nyilván őket ismerem és szeretem, sokat játszunk együtt hétvégente, de azért ha nem kölyökként fognak így ugrálni egyszerre ketten rajtam, akkor nem garantálom, hogy nem fogok megijedni. :/



2016. márc. 17. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kutyasuliba kell elvinni őket. Egyébként mennyit vannak fárasztva, sétáltatva? Mert ezek alapján, amiket leírtál, nem sokat foglalkozhatnak velük, addig pedig nem is lesznek fegyelmezettek, míg nincsenek megnevelve és az energiájuk levezetve.
2016. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

*javítanám, hogy nem én kaptam pár pofont, hanem a kutyák.


Illetve kiegészíteném azzal, hogy az "ül" se érdekli őket izgalmi állapotban.

2016. márc. 17. 20:41
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát nem sokat szerintem, bár nem látom, mert nem az enyéim.

Hétvégente mi kivisszük őket a hátsó kertbe rohangálni, játszani, tanítgatni őket, de szerintem hétköznap a párom idősebb szülei nem foglalkoznak így velük.

Kutyaiskola jó ötlet, majd felvetem a páromnak, de sajnos nem én döntök erről (utánanéztem és vasárnaponként van csoportos foglalkozás, szóval még jó is lehet :) )

2016. márc. 17. 20:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Még nagyon fiatalok, persze hogy elevenek. Etetésnél türelem kell, várd meg míg lehiggadnak, határozottan ültesd le őket, csak utána adj nekik enni. Ezt én is eljátszottam jó párszor és egy türelmes ebet kaptam cserébe. :) a kaját pedig úgy vedd el, hogy határozottan rá szólsz, ha ez nem elég, akkor szépen kinyitod a száját és megdicséred, egy idő után megérti, lehetőleg parancsot is mondj hozzá pl ereszd, kérem stb. Én az "ereszd" szót használom, már bármit el lehet tőle venni ;) A kéz harapdálásnál szólj rá, hogy "nem" és fordulj el, ne vegyél róla tudomást. Ha erőszakos, akkor kicsit ki kell zökkenteni egy határozott (de nem erős) lökéssel, általában ekkor észhez térnek, szintén használd a " nem" szót. Nálam ezek a módszerek váltak be. Sok sikert! :D
2016. márc. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

- Napi séta, jó lefárasztós, olyan helyen, ahol szabadon is futhatnak.

- Olyan nincs, hogy nem bírják, ha elkülönítik őket. Ne a kutyák döntsék el, hogy mi legyen.

- Etetéskor leültetni (ha kell, tartani egyik kézzel addig, míg kiöntöd a kaját), és csak parancsra állhat fel és mehet enni. Ezt persze vagy 2 ember tudja kivitelezni, vagy külön kell etetni.

- Kutyakonzerves doboz: grabancát vagy ha van rajta, akkor nyakörvét megmarkolni, másik kézzel a dobozt, és nem engedni, hogy húzza. Rászólni erélyesen, nyakörvnél/nyakbőrnél fogva megemelni. Ha ekkor sem ereszt, orrába fújni.

- Határozottság, határozottság! Harapdálást tiltani.


Kutyasuli és napi lefárasztás nélkül ez csak egyre rosszabb lesz, mindenképpen érdemes lenne őket elvinni képzésre.

2016. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha csak hetente egyszer látod őket, nem sokat fog érni a kutyasuli. Ha a gazdáik minden nap rájuk tudnak szánni 2-3 órát és el is viszik őket hétvégénte suliba, annak van értelme, de úgy, hogy vasárnap te elviszed, amúgy meg csak nőnek, mint a dudva sok változás nem lesz.
2016. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tippeket, hasznosak! :)

Szerintem is kevés ennyi rájuk fordított idő, de nem is nekem kéne velük foglalkoznom. Házőrzőnek vették magukhoz a 2 kutyust idős házaspárként, de igazából nekik etetésben és kutyakaki takarításban kimerül a dolog (meg ugye néha egy fegyelmező pofon ha épp útban vannak...)

Azt, hogy nem bírják az elkülönítést úgy értettem, hogy ha az egyikőjüket kihozzuk a megszokott helyükről, hogy könnyebb legyen egy kutyát tanítani és ne zavarjon bele a másik, akkor folyton a kerítésnél egymás után nyüszítenek, meg egymásra figyelnek, így ugyanott vagyunk szinte.

2016. márc. 17. 21:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Esetleg valahogy megpróbálhatnád megértetni velük, hogy a kutyatartás azért ennél jóval többről szól. Már egy kutya is sok törődést/időt/nevelést igényel, nekik kettő van, mégsem kezdenek velük semmit. Szóval hátha változtatnának, ha beszélnél velük. Bár ha őket egyáltalán nem zavarja meg nem érdekli, hogy ilyenek a kutyák akkor tényleg nincs sok remény.
2016. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok hatni rájuk.

Amúgy sem kedvelnek, de ebben a témában, ők mint tapasztalt kutyatartók és idősek pláne esélytelen vagyok.

Persze próbáltam már tanácsolni dolgokat, mert amiről sejtem, hogy nem jól gondolják, annak utánaolvasok és szólok, hogy "de itt olvasom egy ÁLLATORVOS oldalán, hogy...", de ezt is persze okoskodásnak veszik a részemről, pedig csak jót akarok a kutyáknak.

De igazából egy 60 éves pártól nem is várható el, hogy rohangáljanak a kiskutyákkal, de akkor minek kellett rögtön két kölyköt is bevállalni? Mostmeg törhetem én a fejem, hogy mit csináljak...


Ivartalanításról mit gondoltok? 2 fiú kutya egymás mellett ivartalanítás nélkül nem lesz problémás? Mert én mindenhol azt olvastam, hogy rivalizálás miatt bánthatják egymást (meg korábbi anya-lánya kutyapárnál tapasztaltam, hogy nagyon csúnyán megtépték egymást). Mert persze főleg az apósom tiltakozik, hogy itt senkit nem fognak kiherélni, de félek, hogy így nem lesz-e gond.

2016. márc. 17. 21:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Meg lehet őket nevelni úgy, hogy kijöjjenek, de ahhoz foglalkozni kell velük rendesen. Nálatok az ivartalanítás a megoldás. Érdekes amúgy, hogy amikor a herélésről van szó, hirtelen mennyire érdekli az ilyen gazdákat szegény kutyuskáik lelki világa, pedig egyébként le vannak sz*rva.
2016. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!