Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Még iskolába járok ,és a család többi része is dolgozik igy biztos h hétközben magára lenne hagyva 8orát kb. A ház nagy +nagy kert is van de nem szeretnénk ha a kertet tulságosan tönkretenné és bentre viszint nem akarunk tul nagy testü kutyát , van egy hugom aki még csak 10 éves és neki van egy nyula
2016. márc. 23. 18:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Az meg még hülyébb felfogású, aki szerint a menhelyi, alapítványi kutyák nagy része bántalmazott, lelki sérült, viselkedésproblémás. Elárulom, a nagyrészét a saját gazda adja le, mert költözik/nincs pénze orvosra/idős gazda meghalt és a család nem vállalja. Ezeknek a kutyáknak nincs semmi baja a szeretethiányon kívül. Csak sajnos épp az ilyen eltájolt emberek rontják az esélyeiket, akik lépten-nyomon terjesztik, hogy a menhelyi kutyák lelki sérültek.
2016. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

Igen, tudom, honnan kerülnek be ezek a kutyák, mert menhelyen dolgozom önkéntesként. Nem csak a levegőbe beszélek.


A szaporítós, jófogásos "fajtiszta" kutyákról már leírták a többiek, amit kellett.


Nézz utána, hogy mit jelent a tenyésztés, ki a tenyésztő, mitől lesz fajtatiszta egy kutya. Mielőtt terjeszted a baromságot...


De tudjuk, mindenki hülye, csak te vagy a helikopter...

2016. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%

Egy spániel jó választás lehet,de azért ha otthon vagytok legyen bent veletek,illetve éjszaka is.Ha meg van nőve a szőre akkor nem fog fázni kint,eléggé vastag a bundát tudnak növeszteni.


Mondjuk évente 2x-3x érdemes kozmetikába vinni,illetve fésülni.

Napi 1,5-2 órára vigyétek le sétálni. Hétvégente meg kirándulni is mehettek.


Kertet unalmában fogja szétszedni, ezért kell minden nap lefárasztani viszont egy kölyök az elején rombolni fog!!! Illetve egy kölyök 8 órát nem maradhat egyedül. Ezért érdemes lenne nyárra időzíteni a kutyavásárlást.

2016. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Egy idősebb menhelyi keveréket! El kell vinned naponta sétálni és foglalkoznod kell vele minden nap!

Menni fog?

Ha nem, nem kell kutya nektek.

2016. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy kicsit unalmas az hogy mindenki azzal van hogy menhelyi kutyát fogadjanak be .Például én imádom az állatokat ,de menheyről nem fogadnák örökbe valami miatt viszolygok tőlük. De pl egyik kutyim fajtatiszta foxi tenyésztőtől kaptam nem szaporitott korcs ahogy páran nevezik őket , a másikat meg utcáról fogadtam be orvoshoz én vittem stb .Mert jobban meg biztam mintha menhelyen rám beszélnek egy kutyát hogy semmi baja stb. közbe meg 200ezert kb orvosra rá kel fizetni mert ismerősöm meg ugy járt ugy adták menlyen oda neki a kutyát hogy semmi baja pedig volt nem is kicsi
2016. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért ajánlunk ilyet esetben menhelyi kutyát, mert a kérdezőnek fogalma sincs, milyet szeretne > ergo nincs egy fajta, amiért kimondottan odavan, nincs semmi extra célja a kutyával, csak családi kedvencnek szeretné. Erre pedig nem kell méregdrága fajtatiszta kutya, felesleges.

Viszolyogsz a menhelyi kutyáktól? Ezt nem értem. Ugyanolyan kutyák ők is, mint bármelyik. A legtöbb kedves, jófej, játékos. Igaz, keverékek. De szerintem ettől még nem érnek kevesebbet, mint egy fajtatiszta kutya, és családi kutyának tökéletesek.

2016. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
66%-os, megnézném én a törzskönyvét a te fajtatiszta foxidnak, meg hogy milyen "tenyésztőtől" "kaptad".
2016. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!