Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valószínűleg megcsípte egy...

Valószínűleg megcsípte egy méh/darázs a kutyám pofiját. Lehet baja?

Figyelt kérdés

Még délután történhetett. A párom volt otthon délben, akkor még semmi nem volt, háromkor viszont már meg volt dagadva a pofija. Oldalt, az álla felé eső részen, alul. Tehát nem a torkánál szerencsére.

Semmi baja nincsen a duzzanaton kívül. Eszik, játszik, viháncol. Ha már órák óta rendben van, akkor lehet valami baja? Nem tudom, hogy kívülről csípte-e vagy bekapta és úgy, mert nem látok semmi nyomot rajta.


2016. márc. 23. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Ilyenkor még nincs méh vagy darázs.
2016. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De nálunk hétvége óta már szálldosnak. Ránézésre méhek voltak (igaz csak páran), de nem tudom konkrétan megmondani, mivel nem értek annyira hozzájuk, de mivel sárga-fekete csíkosak voltak és a virágokra szálldostak, ezért kizárásos alapon méh lehetett.

De attól még valami megcsípte. Ha más, akkor más.

2016. márc. 23. 19:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja az enyémet is megcsípte (tavaly) egy darázs , fel is dagatt a pofija de 2 nap alatt lemegy .
2016. márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére már most kisebb a duzzanat. Jócskán megnyugodtam.

De azért hihetetlen, hogy mennyi mindentől kell félteni a kutyusainkat...

2016. márc. 23. 20:05
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
azért ilyen esetben illik a dokihoz rohanni vele, mert van olyan kutya aki allergiás rá és nem veszed észre, de szép lassan átterjed a duzzanat a torkára és megfullad. szerencsére úgy tűnik, a tiéd nem reagál rá ilyen hevesen. ettől függetlenül a doki tudott volna adni rá valamit, amitől gyorsabban lemegy. (volt kutyám, akit hajszálpontosan ugyanitt csípett meg méhecske)
2016. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy ilyenkor kalciumot kell adni neki. Jobbulást!
2016. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mire észrevettük, már elég nagy volt, aztán egy órán keresztül egyfolytában figyeltem, de azért nem szaladtam vele, mert semmi baja nem volt, és szerencsére nem volt annyira közel a nyelvéhez/torkához.

A kálciumot le kell nyomni a torkán, vagy hogyan? Pezsgőtablettát oldjak fel vízben? Vagy kálcium injekciót?

2016. márc. 23. 20:23
 8/9 anonim ***** válasza:
pezsgőtablettát feloldasz vízben és megitatod vele vagy fecskendővel, kanállal beadagolod neki a szájába, hogy lemenjen. de injekció is jó, calcimusc pl.
2016. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindkettő van itthon.

Köszönöm, legközelebb azt fogom tenni.

2016. márc. 23. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!