Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Kutya sír mikor elmegy a...

A Kutya sír mikor elmegy a gazda otthonról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az mitől lehet hogyha egy menhelyi kutyus sír, amikor elmegyek otthonról, és hogyha belépek az ajtón (Akár hogyha csak annyira megyek el hogy megnézem a postaládát), már a nyakamban van? Amikor a menhelyről elhoztuk akkor direkt elmentünk párszor kutyaiskolába, szoc. rehabra, és a "falka szabályt" is tudattam vele, és úgy is viselkedik ahogy kell. Az merült még fel bennem hogy amikor elhagyták őt, akkor viszonylag kicsi volt, talán 8 hónapos, és csak minden nélkül magára hagyta őt a volt "gazdája" a kertben. Körülbelül 4,5-5 hónapja van itt, nagyon feloldódott, jól is érzi magát, és szerencsére ez a sírás már egyre ritkább de eleinte elég gyakori volt.

2016. márc. 23. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szeparációs szorongás.
2016. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Utána olvastam hogy mit lehet ilyenkor tenni, és sokat olvastam hogy még nagyobb szigort kell bevezetni nála. Szerencsére nem rág szét semmit, és mivel már csillapodott a kezdeti állapothoz képest ez a sírás. Mostanában hogy kicsit szebb az idő elég sokat túrázunk a kutyussal, úgy vettem észre hogy nagyon szereti, hiszen pár órát sétálunk a természetben, új szagokkal találkozik, és jól le is fárad tőle, lehet ez a fajta közös időtöltés is segít neki.
2016. márc. 23. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!