Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdemes lenne megtartani?

Erdemes lenne megtartani?

Figyelt kérdés

Mar 1.5 eve van nalunk egy nemet juhasz.Az elozo kutyank halalakor hoztunk haza,de nincsen keritesunk,mert a mellekepuletet voltunk kenytelenek epiteni.Egy nagy fedett garazs is kapcsolodik hozza.Egy oszlophoz volt lancolva 7 meteres lanccal.Most lettek kiskutyai.Apa azt mondta hogy ivartalanitani fogjak,hogy ne legyen tobb kolyke.En nem szoltam egy semmit,de mikor egyedul voltam elkezdtem emiatt sirni es gondolkodni.Azt szeretnem hogy elvigyek Ladyt a kutyat máshova, oda ahol van kerites es futkarozhat.Nagyon a szivemhez nott,most is konnycsorgatva irom,de ez most nem rolam szol.Amikof tudom elviszem setalni,jol elvagyunk,csak most a rossz ido miatt nem tudtam vele setalni.Mindennap 4 kor erek haza iskolabol ezert en nem tudom setaltatni.A testverem nem sétáltatja,apa pedig szinten 4-ig dolgozik.Szerintetek erdemes lenne megtartani es ivartalanitani hogy soha ne legyen kiskutyája vagy vigyuk menhelyre vagy hirdessuk meg?Mi a velemenyetek errol?

14/lany...



2016. márc. 7. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Ajándékozd el.

Fájni fog, kegyetlen érzés lesz, de egy kutyának, te is tudod, hogy ez nem élet így.

Minél előbb. Köszönj el tőle, szeresd, amíg veled van, de inkább éljen boldogan, mint láncon tartva magányosan.

Kitartást!

2016. márc. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás a lehető legjobb ötlet. Ő nem akar anyuka lenni, nem akar gyerekeket. Neki nem jó, hogy kölykei lettek.

Neki az a jó, ha a gazdái sokat foglalkoznak vele, tanítják, sétáltatják.

Sétálni pedig 4 után, és rossz időben is lehet.

2016. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most legyél nagyon büszke magadra, mert egy komoly, felelősen gondolkodó igazi állatbarát vagy!

Nagyon sok felnőtt nem gondolja át ilyen logikusan és felelősségteljesen az állattartást, mint te.


A kutyának az lenne a legjobb, ha olyan gazdát találnátok neki, aki elég időt tud vele tölteni és megadja neki azt, amire egy kutyának a boldog élethez szüksége van. Igazad van, hogy ez nem rólad/rólatok szól, hanem a kutyáról.


Ha majd úgy alakulnak a körülményeitek, akkor szerintem ti vagy te még remek gazdi lehetsz, de ennek nem most van itt az ideje.


És még egyszer: NAGYON NAGY GRATULÁCIÓ!

2016. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne a válasozlok döntsék el hanem te és a szüleid. tegyetek kerités miatt tanulj meg kutyázni vagy ajándékozd el. 21/F
2016. márc. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért egy kerítés nem annyira elérhetetlen cél és nem csak a kutya miatt lenne jó dolog.
2016. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.Eleg nagy az udvarunk es minel hamarabb meg kell oldanom hogy tudjon futkarozni a kutya.Utolsó. Normalis keritest csinalni eleg nagy udvarra eleg nehezen megoldhato,de en megprobalok minden tőlem telhetot megtenni :)
2016. márc. 7. 19:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól látod, hogy ez így nem élet egy kutyának. Semmilyen fajtának.

A német juhász ráadásul munkakutya. Nagyon intelligens, egyszerűen vétel így tartani szegényt. :(

Az meg a hab a tortán, hogy még lekölykezni is hagyták a szüleid. :(

Délután 4-től is lehetne sétáltatni, de ahhoz nevelni is kellene, szóval ez egy összetett dolog. Ha lenne kerítés, és szabadon futkározhatna, akkor is kellene sétáltatni, tanítani!

Ivartalanítani mindenképpen érdemes, kellene. Aztán megpróbálni neki egy jó gazdit keresni. Ezzel tennéd neki a legjobbat. Olyat keress, ahol mindennap viszik sétálni, nem csak pórázon, ahol kutyasuliba is viszik, és lehetőleg bemehet a lakásba is a gazdival. Ez lenne számára az ideális.

Fel a fejjel, és gratulálok az okos és önzetlen gondolkodásodhoz!

2016. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
vétel = vétek
2016. márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!