Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék vagy fajtiszta?

Keverék vagy fajtiszta?

Figyelt kérdés
Érveket szeretnék mellettük és ellenük.
2010. ápr. 4. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Akiteki ***** válasza:
75%
Minek?
2010. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A keverék kutya is fajtiszta. FAJ=KUTYA

Amire te gondolsz az a fajtatisztaság.

Amúgy mindkettő ugyanolyan kutya, nincs különbség.

2010. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy nem így kellett volna leírnom:)

Csak azért kérdeztem, mert van aki azt állítja, hogy a keverékek jobban ellenállnak a betegségeknek.

Szerintetek?

2010. ápr. 4. 12:04
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Én szeretem a keverékeket, de a fajtatisztákat is.:)

2 fajtatiszta kutyusom van, egyik belgajuhász, ő ősszel lesz 16 éves, nem is volt beteg még.. szóval fajtatiszta is ugyanúgy élhet sokáig.:)

A másik meg Border Collie, és lassan 8 hónapos.

Azért mondják hogy sokkal többször betegek a fajtatiszta kutyák, mert sajnos az éppen népszerű kutyafajtákat sorozatban gyártják a szaporítók, és hozzá a beltenyészet.. ennek eredménye a beteg kutya..

2010. ápr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)

Én is szeretem mindkét "fajtát".

Most szeretnénk örökbefogadni menhelyről kutyát, igaz ott csak keverékek vannak általában. A két legesélyesebb kutya is keverék.

2010. ápr. 4. 13:18
 7/15 Akiteki ***** válasza:
70%

Marhaság. Amelyik kutya beteg, az beteg. Amelyik egészséges, az meg az. Nincs köze, hogy miből van.

Egy normálisan tenyésztett megfelelő minőségű fajtatisztának több esélye van egészségesnek lenni, mert a szüleit kivizsgálták mindenféle betegségekre, így valószínűleg nem fogják örökíteni, amiben maguk sem szenvednek.

2010. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
15.07-es, ezt honnan veszed? Beltenyészet van sok szaporítónál, aztán akkor jönnek elő a problémák, amikor nagyobbacska a kutya. A keverékek, mivel rengete féle vér keveredik, értelemszerűen ellenállóbbak. Nem mondom, hogy azok nem lehetnek betegek, de ritkábban látsz állatorvosnál keverék beteg kutyát.
2010. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Akiteki ***** válasza:
74%

Mondom: tenyésztőnél!!!

Nem a szaporítóknál.

Miért lenne kevesebb beteg keverék kutya?

Nem jártál még egy menhelyen sem, ugye?

Tény, hogy fertőző betegséggel nem igen szokták kezelni, mert meg sem érik, hogy orvoshoz jussanak, de ennek megint csak semmi köze a fajtához. Kicsit nézz utána: a beltenyésztettség nem egyenlő a betegséggel. Ha hibás egyedeket tesznek össze, azok természetesen halmozottan hibás utódokat fognak produkálni. Két egészséges kutya, még ha közeli rokonok is, jó eséllyel a jó tulajdonságokat fogja generálni az utódokban. Attól mert két különböző fajtából lett, egy keverékkutya ugyanúgy lehet hajlamos pl. a diszpláziára vagy a tacskóbénulásra.

2010. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a keverék kutyáknál jobban érvényesül a természetes kiválasztódás, magyarul a gazdáik magasról tesznek rá, hogy 8-ból 3 marad csak életben, az is csak 5-6 éves koráig. Pótolható, ingyen van, van másik. Talán ez lehet az oka, hogy sokan egészségesebbnek vélik. De két beteg fajtatiszta (különböző fajta) szülőtöl származó kutya beteg lesz, hiába keverék. Szóval nem ezen múlik, hanem a tenyésztő és a későbbi gazdi gondosságán. Persze beteg kutyák bárhol lehetnek, akár a legrendesebb tenyésztőnél is, mert a biológiát nem tudjuk 100% uralni, de a valószínűségét odafigyeléssel és tudatos tenyésztéssel lehet csökkenteni.
2010. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!