Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le szabad vágni a kutya...

Le szabad vágni a kutya fejéről a szemébe lógó szőrt?

Figyelt kérdés

Valahol úgy hallottam, hogy nem.

Itt 1 kép róla:

[link]



2016. márc. 24. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

En ugy tusom hogy le lehet.

Meghat egy csomo Yorkit latni normalis, rovid szorrel, ahhol nincs ilyen "frufruja" a kutyinak :D

2016. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
puliknál viszont nem szabad. Tudod milyen kutya ő? mert ha yorki keverék akkor le lehet, bár szerintem ha kölyökkora óta ott van neki, lehet többet ártasz mint jót teszel vele.
2016. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

7 hónapos, nálam két napja van.

Szerintem nem volt neki még vágva.

Passz milyen keverék, de én szerintem lehet benne yorki

2016. márc. 24. 14:49
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Már elnézést, de ekkora baromságot, hogy a puliknál nem lehet.:D Van, aki komolyan hisz abban, hogy "a pulik megvakulnak, ha levágják a szemükbe lógó szőrt"?!

Én a pulimnak egyébként copfot szoktam csinálni.:) Persze sokszor hagyom kiengedve, de látszik rajta, hogy szereti, ha látszódik a szeme.:)

Szval nyugodtan vágd le, a kutyus örülni fog, hogy nem lóg semmi sem a szemébe.:)

2016. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Pár hónapja beszélgettem erről állatorvossal. Ő mondta, hogy ennél nagyobb hülyeség nem is létezik, hogy a puli vagy a komondor megvakulna. Van alapja annak, hogy ezt hiszik, de pont a szemébe lógó szőr miatt romlik a kutyák látása, aztán mikor levágják akkor tűnik csak fel, hogy a kutya gyakorlatilag vak.
2016. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
kedves utolsó, ez nem vallás, hogy hinni kelljen benne 14 éve dolgozom állatorvos mellett asszisztensként és nem 1 puli+pulikeverék kutyának ment tönkre a szeme. Nem vak lesz, csak begyulladhat neki a szeme mert sokkal érzékenyebb, és a réteg szőr, ami oda lóg védi a szemét
2016. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
utolsó előttinek szólt.¤
2016. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egy kozmetika ráférne az ebre :D


Amúgy persze le lehet :)


Pulis meg hülyeség,nem vakul meg egy puli sem,meg egy kutyafajta sem ha levágják a szemébe lógó szőrt. Ha ez így lenne akkor a kutyák 95%-a vak lenne :D

2016. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Off: megmondanád honnan van mert nagyon ismerős! Rémesen cuki! (bocsi az offért)
2016. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Elmagyarázná nekem valaki, hogy egy puli szeme anatómiailag miben különbözik a többi kutyáétól?

Az oké, hogy egyes "kidülledő" szemű fajtánál gyakoribb a gyulladás, de ott meg a szőr nem játszik.

2016. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!