Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ehetett a kutyám? Ez...

Mit ehetett a kutyám? Ez milyen méreg lehetett?

Figyelt kérdés

A kutyánk nemrég gyógyult ki valamilyen mérgezésből. Az egész úgy indult, hogy három nappal ezelőtt, reggel iskolába menet, Doby, a kutyánk valami fehér akármit evett. Később, kb. 5 perc múlva kihányta (fehér, sűrű, habos volt). Aztán mégegyszer hányt. Láttam rajta, mikor még mentünk a suliba, hogy nem tud rendesen menni, mert rosszul van.


Mikor délután hazajöttem, egy levelet láttam az asztalon, amit anyukám írt. Idézem: Ne nyúljunk a kutyához, mert valamit megevett, amitől nagyon rosszúl volt. Nagyon sokat is hányt. És ne aggyunk neki semmi kaját.

Amikor megérkeztem csak két kisebb hányás darabot láttam (már régiek voltak)

Mikor apum megérkezett, azt mesélte, hogy beszélt anyukámmal, és ő azt mondta, hogy a Doby vért hányt és remegett.

Akkor mikor apum megjött, azt hittük jól van már, mert nem hányt akkor, meg boldognak tűnt. De később ivás után újra elkezdett hányni. Aztán onnantól kezdve egésznap nem hányt, csak mikor evett, utána, de az csak olyan volt mint, mikor a tehén kérődzik, mert utána rögtön visszaette.


Aztán másnap reggel újra hányt, de délután már nem volt semmi baja, már csak a lábadozás látszott rajta. És ma már teljesen jól van.


Nem vittük el orvoshoz, mert akkor nem tudtuk volna, mivel nem volt olyan orvos a közelben, ami nyitva volt. De valószínű, hogy magának köszönheti, hogy életben maradt, mert kimosta a gyomrát, úgy, hogy ivott vizet, aztán kiment hányni, aztán ezt csinálta folyamatosan, váltogatva.


Tegnap megnéztem a környéket, ahol a Doby evett valamit, és ilyen félig jégre, félig hóra (vagy kis szemű hungarocel darabokra)hasonlító kisebb, nagyobb darabokra tört fehér és szilárd valamit láttam, ami le volt öntve egy világos barna lével (ezt már apám is látta). Először, még mikor ezt nem találtuk meg, még patkányméregre tippeltünk, mivel errefelé már voltak egerek. De még nem tudjuk, hogy mi lehet ez, de biztos, hogy méreg volt.

Valaki nem tudja véletlen, hogy mi volt ez a szer, vagy méreg? Előre is köszönöm, ha valaki megtudná mondani. :)


Ui.: Doby egy Bichon Havanese fajtájú, 5 éves kutya



2016. márc. 24. 23:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem lehet tudni, mit evett be, de az biztos, hogy nem patkányméreg volt, mert attól elpusztult volna gyors orvosi segítség nélkül. Belső elvérzést okoz.


Tanácsom:

- tanítsd meg a kutyának, hogy ne egyen fel semmit a földről

- keressetek egy olyan állatorvosi ügyeletet, ami éjjel-nappal hívható, illetve sürgős esetben elvihető oda a kutya, vagy ki lehet hívni őket.

2016. márc. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha látta volna állatorvos a kutyát, tudnád, milyen mérgezés. Vidd el, kérdezd meg, ahogy azt is, hogy nem kell-e valamilyen vizsgálatot elvégezni, hogy vajon károsodtak-e a belső szervei a méregtől, vagy történt-e bármi olyan károsodás, amit te kívülről nem látsz, de később okozhat gondot.

Mérgezés gyanúval meg legközelebb irány az ügyelet, mert nem lesz mindig ilyen szerencsés, hogy alig szívódik fel a cucc, és ki tudja hányogatni magából. Simán elpatkolhatott volna.

2016. márc. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha méreg lett volna akkor a kutyátok már rég nem élne csak szólok. Mérgezés gyanújával meg rögtön doki,mert minél jobban húzzátok annál jobban szívódik fel a cucc és bele hal.


Nem,nem gyógyította meg magát, a hányás tünet volt. Nyilván ivott,mert a hányástól kiszáradt.


Ügyeletes állatorvos meg mindig van!!!


Se egy barát,se egy szomszéd,se egy rokon nem lett volna aki elvisz autóval?? Kötve hiszem.

Busz,vonat is létezik meg taxi is.


Ha elvitted volna orvoshoz tudnád mi lehetett az, ja és tisztában vagy azzal,hogy mérgezik a környéken a kutyákat,de nyugodt szívvel néztétek ahogy szenved csak gratulálni tudok hozzá!



Sajnálom a kutyátokat,nekünk is egy 5 éves Havanese-ünk van.

2016. márc. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
61%

Na akkor a véleményem az, hogy be kéne zárni téged is meg a családodat, aztán etetni veletek valami jó kis mérget, aztán majd megoldjátok magatoknak a gyomormosást. Ja, hogy közben fáj meg szenvedtek? Bocsika.

Ha a kutya beteg, akkor megfogom, és elviszem AKÁRHOVA ahol rendel egy orvos. Főleg, hogy a ti felelőtlenségetek miatt lett beteg, egy kutyára FIGYELNI KELL, akkor ez nem fordul elő.

2016. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem patkányméreg volt, az tuti. Messze nem biztos, hogy mérgezett valamit evett fel. Viszont bármi volt is, jó kis bélgyulladást okozott neki.A kevés vért a hányás miatti megerőltetéstől megpattant kisebb ér vérzése okozhatta.

Nemrég ugyanez volt az én kutyámmal, csak nem azért, mert felevett valamit, hanem vírus miatt. Igaz, én orvoshoz vittem.

Szerencséje van a kutyádnak, hogy a pár napos hányást átvészelte. Nagyon könnyen kiszáradás lehetett volna belőle. Még most sem biztos, hogy tökéletesen egészséges. A szervezete biztosan megsínylette azt a pár napot.

2016. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy milyen méreg volt, csak tippelni lehet, azt meg ugye totál felesleges. A nem tudtuk orvoshoz vinni című mondandódhoz pedig a következőt tenném hozzá. Én aztán "világvégén" lakom, a Börzsönyben, hegyen. Férjemnél volt a kocsi, mikor a kutya rosszul lett, az utcában csak egy szomszédunk van, ők sem voltak otthon. Van 2 gyerekem is bónusz, ők sem maradhattak otthon felügyelet nélkül. Telefon a férjemnek, üzenetrögzítőn volt, senkit nem értem el aki segíthetett volna, doki nem jött ki(épp háznál volt sok kilóméterrel arrébb). Így fogtam a 24 kilós kutyát kézben, 2 gyerekkel legyalogoltam a hegyről, úgy 50 perc alatt elértem a vasútállomást és szépen a magyar államvasútak segítségével bevonatoztam Budapestre. Oké, a nyugatinál már taxiba ültem és a klinikáig kocsival mentem, de megoldottam. Hétvégén. Pénz meg alapon van minden esetre félretéve, hogy semmilyen rendkívüli kiadás ne okozzon gondot a kutya ellátásában és akárcsak a gyerekeim, Ő is rendelkezik biztosítással. Ennyit arról, hogy nem tudtad orvoshoz vinni és ha tetszik, ha nem ,ez a felelőtlen állattartás iskolapéldája. Ha nem fér bele anyagilag, nem kell tartani, nem kötelező. A kutya 15 évig törődés, tanítás, séta, minőségi etetés, orvosi költségek és még rengeteg egyéb vállalása is egyben. Végig kell gondolni, hogy mindez belefér-e. Szenvedő állatot nem orvoshoz vinni kritikán aluli, hőböröghetsz, ahogy akarsz. Majd ha legközelebb pokoli hasfájásod lesz, de csak egy picike vércsomót hánysz(nem vért okádsz), akkor majd a szüleid nyilván megvárják, amíg jobban leszel (ha egyáltalán jobban leszel)) és milyen jól fog az neked esni, ugye?
2016. márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
70%

Az a röhej, hogy a család még egy napig értekezett meg levelezett mire meggyógyult a kutya magától. Legalább a dokit fel lehetett volna hívni, hogy hogyan tudjátok ti is meghánytatni, hogy ne szenvedjen egy napot, ha már nem szántok pár ezer forintot a szerencsétlen kutyára.


Remélem egyszer minden ilyen felelős gazdi bekerül a magyar egészségügybe.

2016. márc. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!