Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te hogyan szocializáltad a...

Te hogyan szocializáltad a kutyádat?

Figyelt kérdés
kb 1 éven belül szeretnék egy kölyökkutyát, sok mindent elolvastam és "megtanultam", hogy majd mit hogyan kell, de a tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.

2016. márc. 25. 18:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Én gyakorlatilag mikor hazahoztam, első perctől kezdve igyekeztem séta folyamán több kutyával összeismertetni, ha engedi a gazdijuk. Bemenni esetleg futtatóba, ha már több oltása is megvan.

Nekem nagyon nagy szerencsém volt, hogy nálunk 3-4 család is akkor vett magához kölyökkutyát, így volt, akikkel gyakorlatilag együtt nőtt fel, ez azért lényegesen segít a helyzeten. :)


Igazából neked kölyökkorában túl sok mindent nem kell tenned a szocializációért azon kívül, hogy sok sok új kutyával ismerteted meg, és vagy kölyökkutyával, vagy hasonló méretű kutyussal engedd, hogy sokat játszanak.

Meg azért mert kölyök, nem kell túl félteni. A felnőtt kutya általában nem bántja a kölyköt, maximum csak rászól (tisztelet a kivételnek, de nyilván megkérdezed, hogy odamehet e a kutyusod). Meg ha esetleg mész vele kutyasuliba, ott is sokat szocializálódik.


Én nem vagyok szakértő, nem is olvastam könyveket soha, csak józan paraszti észből neveltem így a kutyáimat. Úgyhogy nem biztos, hogy én mondok okosat, de én így csináltam. :)

2016. márc. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ, én is hasonlóan tervezem mint ahogyan te írtad :)
2016. márc. 25. 19:33
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Az egyes kommentelo velemenyet annyival toldanam meg, hogy az elso par alkalomnak szivszaggatoan sir es vinnyog, ilyenkor kell megaceloznod magad es amennyiben valoban nincs veszely (ergo nem egy labrador szajabol kell kihuznod) hatralepsz es hagyod o oldja meg a dolgokat. Meg fogja, ne aggodj egy het mulva mar nem lesz semmi gondod.
2016. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, mindenkinek megy a hasznos további válaszokat is várok! :)
2016. márc. 25. 19:35
 5/15 anonim ***** válasza:
2016. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

9 hónaposan került hozzám gyepiről, kicsit bizonytalan volt.

Első naptól kezdve vittem magammal mindenhova, kocsi, bkv, belváros, rendezvények, utcai zenei előadások, stb.

Magabiztos, határozott kutya lett belőle. Előfordul, hogy ha szimatol elmélyülten és vmi hirtelen éles szokatlan hang van, akkor összerezzen és megugrik, de ez inkább meglepődés, mint félelem :D

2016. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Én azért javasolnám a kutyaovit is, pusztán azért, hogy ne csak a sarki szocializálatlan kutyákkal szocializálódjon a kutyád, meg te is megtanuld érteni, hogy mi oké és mi nem az. Környékfüggő nyilván, hogy mi a helyzet kutyaügyben, de a tapasztalat az, hogy a többség vagy többé-kevésbé pofátlan, vagy befordult (ez a ritkább).
2016. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Oviban kezdtük, mert kis méregzsák volt (na jó, annyira nem pici). 1 foglalkozás alatt helyrerakták, azóta bárkihez nyugodt szívvel engedem (5 hónapos 25 kg):) kistestű kutyák nem szeretik, szerintem nem tudják hova tenni, hogy pici de nagy, de akármennyire odakapnak esetleg, akkor sem kap vissza.
2016. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Néhány hozzászólónak felhívnám a figyelmét arra, a SZOCIALIZÁCIÓ nem csak azt jelenti, hogy hogyan viselkedik a kutya másik kutyával.
2016. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, kutyaovi nincs a környéken, kutyasuli nincs, oda majd hordani szeretném, bár nem akarok katonát nevelni belőle, csak hozzászoktatni más kutyákhoz és az alapvető dolgokat megtanítani neki, amit egy "átlag kutyának tudni kell".
2016. márc. 28. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!