Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassan le erről? A...

Hogyan szoktassan le erről? A többi lent.

Figyelt kérdés

Lenne egy kérdésem, hátha valaki tud okosabbat.

Tehát van egy másfél éves roti x ném. juh. szuka kutyám.

Igazából nincs nagy problémám vele, én vagyok a főnök abszolút, tökéletesen behívható, nem agresszív, úgy érzem én a saját tudásomnak megfelelően mindent megtettem a képzése érdekében, és lassan kezdjük az örző védő kiképzést is.

Egy problémám van. Ha meglát valakit, aki nem túl szimpatikus, felállt szőrrel a hátán, ugat, mint akit ezért fizetnek. De eközben is ha rárikoltok, azonnal odajön, leül mellém.

Elég domináns kutya, és most került mellé egy kölyök. Kezdem úgy érezni, hogy nem átakarja venni a falkavezér szerepet, de mintha kicsit lassan közelebb érezné hozzám magát a rangsorban, és azt gondolja az ő dolga, hogy rendet tegyen.

Már elejét vettem a dolognak, és kezd is leszokni róla, csak hátha valaki ebben tapasztaltabb, és volt már ilyennel dolga. Egy kérdést megér, mert kicsit úgy érzem, hogy megakadtam vele.

Köszönöm a segítséget előre is.


Ui: Múlt héten lett ivartalanítva, tehát az már nem opció.



2016. márc. 25. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy valamit kihagytál a képzéséből...A közömbösítést emberre.
2016. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezen én is gondolkodtam már, de azért vetettem el az ötletet, mert városban sokat sétálunk emberek között.

Lehet, hogy ahol sétálunk általában, azt már a saját területének érzi, és ha gyanúsat lát, akkor nem tetszik neki. Tényleg nem mindenkire, csak néhány nem túl szimpatikus emberre. Mondjuk őket lehet, hogy én is megugatnám.

Gondolom előjön a vére. :D

Ha még többet vinném újabbnál újabb közegbe, akkor segítene?

2016. márc. 25. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:
az én staffim is van akit megugat. jól kijön minden emberrek és állattal. De volt ,hogy jött szembe egy nem túl szimpatikus férfi és elkezdett morogni rá.Azóta 4szer futottam össze ezzel a férfival és Zeusz mindig morog rá. Lehet ő érez valamit , amit mi nem, vagy csak én gondolok bele sokat :D és hiába szólok, abba is hagyja egyből , de ha megint látja akkor megint morog.
2016. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A német dogom csinál hasonlót.Szelektál.Megéreznek valamit amit mi nem látunk-érzünk.Ő egyszerűen lép egyet hátra mellettem állva bizonyos emberek esetében.Vagy kerül az illetőtől távolabb hogy leül.Persze őriz közben.De elkerüli hogy hozzáerjen az a valaki.Talán 5 ember van akit igy "diszkriminál".
2016. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!