Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó választás lenne?

Szerintetek jó választás lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok,párommal már régóta tervezünk egy border colliet.Én otthon dolgozok így sok időt foglakoznék vele szeretnék vele járni agilityre is verseny szinten és kiállításokra is.Rengeteg kennelt néztünk meg volt amit személyesen is meglátogattunk már.Tegnap találtam egy új kennelt ahol terveznek almot,tudtok esetleg valamilyen infót róluk,nektek mi a véleményetek róla ? [link]

2016. márc. 26. 13:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
60%

lemaradt: ha az elejétől követte őket valaki, látta, hogy útközben össze-vissza változtak az elképzelései és hasonlók. nem lehet egyszerre mindent akarni. el kell fogadni, hogy elvált már annyira a fajta, hogy nem megy egyszerre a kiállítás és a komoly versenysport (köszönhetjük ezt azoknak az embereknek, akik a standarnak teljes mértékben megfelelő kutyákat vágnak ki a kiállításról és a tenyésszemlékről, mert tudják, hogy munkavonalas és esetleg nem egy nehézcsontú medve aussie-imitátor).

a kutya kiállítási eredményeihez nem tudok hozzászóéni, de sportban olyan hú de sokat nem mutatott meg. nem a3-as, nem jutott ki vb-re, nem szerepelt semmilyen nagyobb versenyben. nem külön9sebben kiváló kutya, nincs lehengerlő ugrásstílusa és hasonlók, amiért kifejezetten érdemes lenne továbbtenyészteni. legalábbis sport szempontból, mert ugye az állítja, hogy ezt szeretné.

csak sok sikert tudok kívánni neki a továbbiakban, de jelenleg ez édeskevés.

ha normális, a szukához passzoló kant választ akkor remek kis hobbíkutyék lesznek, biztos el lehet majd velük versenyezgetni, de komoly eredményekről azért nem álmodoznék. persze a legtöbbeknek ez is elegendő (amúgy nekem is, csak a típus nem jön be).

2016. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ !!

Igen nem egy VB vagy EO szintű kutyát szeretnék.Szerintem sokan félre értették a kiírásomat :)Szerintem nem baj ,hogy sok mindent csinálnak, kipróbálnak és vannak céljaik.Ahogy én észrevettem nem sok show kennelben sportolnak így a kutyákkal ,mennek túrázgatni de ennyi nekem tetszik hogy attól még hogy show kennel versenyszerűen sportolnak és figyelnek az ösztönökre is :) Persze mindenkinek más típus tetszik valakinek a szőr nélküli vékony csontú borderek valakinek a vastag csontú nulla agyú kutyák.Szerintem ez a kutya nem nulla agyú ahogy a videokban láttam hanem valahol a köztes részen lehet.Én tisztában tartom mindenkinek más tetszik.Nem szeretem ha valakit anélkül ítélünk meg hogy ismernénk..Írtam ma délelőtt emailt,nekem nagyon korrektnek tűnt a betegségeket is részletesen elmagyarázta az apáról is kaptam infót beszélt a terveikről is hogy még milyen szűréseket tervez megcsináltatni,vonaltenyésztésről beszélt nekem szimpatikusnak tűnt.

2016. márc. 29. 22:14
 13/27 anonim válasza:
67%
Szia !! Szerintem abszolút jó választás,szépen szűri a kutyát sok " tenyésztő " egy dp tesztet csinál és szevasz..Van eredménye ,munkavizsgás ,aktív agility,kiállítási kutya.Azért én a Graz-i eredményeiket nem mondanám olyan kis eredménynek nemzetközi viszonyban de ízlések és pofonok..
2016. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
62%

"hogy lenne elég tudása a fajtáról ahhoz, hogy tenyésztésbe kezdjen"

Huh hallod, ha ez lenne a kritérium, akkor elég sok kennelre lakat kerülhetne az tuti :D

Egyébként, szerintem elég fura a hozzáállásod a dologhoz :\ szóval ha valakinek show kutyája van, akkor az már ne is sportoljon, vagy mi a szösz? Szerintem nagyon keskeny az a réteg, aki - megvalósítható- VB, EO álmokat dédelgetve akar agilityre kutyát venni (és ők gyanúsan nem is a gyakorikérdéseken fognak érdeklődni), a többi földi halandó igényeit szerintem egy jóagyú, motiválható show border tökéletesen kielégíti (sőt, valószínűleg jobban is járnak, mint egy spéci munkavonalúval, aminek a handlingje néha még a gyakorlott felvezetőknek is kihívás).

2016. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
72%

13-as, én pl. írtam, hogy lövésem sincs a kiállításokhoz, ahhoz nem tudok hozzászólni, elhiszem, hogy az egy nagy eredmény.


14-es: nem is kéne mindenkinek tenyészteni ;) kapásból jó párat tudnék mondani, aki szerintem várhatott volna, de nem tette. amíg szűreti a kutyáit, törzskönyveztet és legalább minimálisan odafigyel, én nem fogok sírni miatta, de a véleményem tartom. van elsőalmos, elsőkutyás tenyésztő, akitől vettem volna, ha úgy alakul, de kb. 1-2-t tudok neked így mondani. a többinél az a baj, hogy legtöbbször nem látok semmi koncepciót (tisztelet a kivételnek), csak fellelkesül, nem teljesen rossz a kutyája (ezzel nem lehordani akarom bárki kutyáját, de annyi kutya van, akiben semmi olyan kiemelkedő nincs, amiért tenyészteni kéne, na, sajnálom, de ez így igaz) és úgy dönt, hogy kiskutyázni akar. nekem ez egyszerűen nem elég, de nem vagyunk egyformák.


amúgy is félreértesz. én amellett állok, hogy MINDENKI sportoljon a kutyájával, mindegy, hogy show, munka, vagy keverék. és járjon versenyre mert tök jó móka!

a baj akkor van, ha valaki másnak állítja be a kutyát, mint amilyen. ez a kutya nem egy komoly sportkutya, hanem egy jó képességű hobby versenykutya. és ne tudd meg, hányan keresnek itt és máshol vb-re kutyát, mert azt hiszik, az olyan könnyű. és beszereznek egy ilyen kutyát, mert hát voltak mekkora eredményei!!! aztán nem nyer sosem vb-t a kutya és egy életre megutálja a show-kutyákat, beszerez egy munkavonalút, azzal sem fog többet nyerni, de villogni lehet és az elsőt lecarja már. ez egy nagyon sarkított eset - de nem egyszer TÉNYLEG megtörtént. én tehát inkább a teljes körű tájékoztatás és igen, az elrettentés mellett vagyok.

a kérdező céljainak úgy tűnik tökéletesen megfelel ez a típus, alom és tetszik is neki. én csak örülni tudok, hogy felelősen döntött és eggyel több sportoló kutya-gazda páros lesz.


ettől függetlenül megvan a véleményem, ami lehet, hogy neked nem tetszik, de nem is kell egyformának lennünk, jól is néznénk ki. ez meg egy szabad fórum - ha le akarom írni, akkor le fogom. pláne, ha "kérdezik".

2016. márc. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%

15-ös, "a baj akkor van, ha valaki másnak állítja be a kutyát, mint amilyen."

Csak egyetérteni tudok!

2016. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem értitek. Nagyon jo látni, hogy sportol vele, de a tapasztalat hiányzik. Még ő is támaszkodik valakire biztos, nemhogy rá tamaszkodni.

Sportban annyira nem emelkedik ki, de ahogy nézem showban sem. Olyan hobbi szintű kutyusnak nezem. Én is bc-T szeretnék, de akiket én néztem teljesen mások. Persze, ízlések es pofonok, de nekem ez kevés. Nagyon fiatal!

2016. márc. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
38%
Szerintem sokan még most is félre értik..ez a kutya egy show kutya aki sportol,show kutyákhoz képest kimagaslóan teljesít nem egy munka bc-hez kéne viszonyítani hanem egy show kutyához.Nem értem miért ítélkeztek úgyhogy nem is ismeritek soha nem értettem az ilyen embereket..-.-"Szerintem A2-A3 szinten teljesen megfelelő.
2016. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek !!Először is ahogy írtam én show kutyát szeretnék így nem értem sokan miért kezdték el hasonlítani egy munka border-hez ahogy ez a kutya is nyert nem egyszer agility versenyt és A2-es szintű nem értem hogy az utódjai miért nem lennének képesek erre.Beavatott az apa kilétéről aki ugyancsak dolgozó ,munka vizsgás show kan lesz akinek fél testvére frizbi világbajnokságon 9.helyezést ért el.Tényleg nem értem ezt a nagy rasszizmust miért ítélünk úgy hogy azt se tudjuk ki-mi milyen tapasztalatai vannak én csak olyan emberről mondok véleményt akit ténylegesen ismerek.Köszönöm még egyszer a válaszokat !!
2016. márc. 30. 17:42
 20/27 anonim ***** válasza:

én lennék a legboldogabb a világon, ha nem lenne olyan, hogy show és munkaborder, csak olyan lenne, hogy border collie. amikor én kezdtem, a szétválás még nem volt ennyire durva, már akkor is voltak bajok, de én visszasírom azokat az időket...

én nem akarom ezt a kutyát egy munkaborderhez vagy egy sportra szelektált bc-hez hasonlítani. de őszintén, ismerek nem egy showbordert, aki tehetségesebb ennél a kutyánál. én nem csak az eredményeket nézem (amiből akár tetszik akár nem, neki nincs sok ilyen téren és nem is kiemelkedő), hanem a konkrét teljesítményt. az pedig nem kiemelkedő, show-vonal létére sem. de ettől a kutya nem lesz rossz! a tenyésztő sem! de akkor sem fogom azt mondani, hogy ez aztán hú de jó és mekkora király vagy, hogy innen akarsz kutyát. a véleményemet kérdezted, én azt mondtam. szerintem neked nem lenne rossz választás, sőt, megkockáztatom, hogy jó, de ennél van jobb is. tetszik vagy nem tetszik, sajnálom.

én nem hiszem, hogy bárki is téged vagy bárki mást szeretett volna megbántani a válaszaival, a hozzászólások nagy részét én segítő jellegűnek és korrektnek tartom...

2016. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!