Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó választás lenne?

Szerintetek jó választás lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok,párommal már régóta tervezünk egy border colliet.Én otthon dolgozok így sok időt foglakoznék vele szeretnék vele járni agilityre is verseny szinten és kiállításokra is.Rengeteg kennelt néztünk meg volt amit személyesen is meglátogattunk már.Tegnap találtam egy új kennelt ahol terveznek almot,tudtok esetleg valamilyen infót róluk,nektek mi a véleményetek róla ? [link]

2016. márc. 26. 13:41
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
60%
Kedves kérdező !! Ne hagyd magad lebeszélni ha tetszik vágj bele.Ahoz képest hogy új kennel sok régi kennelt leköröz..nem a tipikus kiállítási kutya az az a szőrgolyó fajta.Nekem tetszik hogy ilyen filigrán .Van eredménye is nem 1 sporban,kiállításokról is.
2016. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

"aztán nem nyer sosem vb-t a kutya és egy életre megutálja a show-kutyákat, beszerez egy munkavonalút, azzal sem fog többet nyerni, de villogni lehet és az elsőt lecarja már. "


Az a gáz, hogy erre konkrét neveket is tudnék mondani :( teljesen egyetértek egyébként, dehát akiben nincs annyi körültekintés, hogy a céljainak (bocsánat, inkább vágyainak) megfelelő kutyát válasszon, az szerintem eleve "menthetetlen", és nem azon fog múlni, hogy milyen a tenyésztő "marketingje". Szerintem egyik lelkiismeretes tenyésztő sem szeretne ilyen sorsot az általa tenyésztett kutyáknak :(


És igen, tényleg túl sokan tenyésztenek bordert, de az, hogy csak olyanok tenyésszenek, akiknek van "koncepciójuk" (és ez a koncepció a fajta javát szolgálja!) sajnos utópia, és személyszerint úgy vagyok vele, hogy már senkit nem fogok savazni, ha látom rajta, hogy legalább lelkiismeretesen csinálja amit csinál, mert - bár szomorú- tényleg ez is több, mint amit sokan elmondhatnak magukról.

2016. márc. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
utolsó, egyetértek veled mindenben, de szerintem ez szomorú. nulla elképzeléssel elindulni, csak mert miért ne, ontani magukból a "középszerű", de legalábbis nem kiemelkedően jó vagy "hasznos" kutyákat (nem feltétlenül az említett kennelre gondolok, ez sajnos általánosan így van), én nem látom értelmét. én sem szólok senkinek, pedig tudnék, de ameddig legalább normálisan csinálja, hát legyen. inkább ők legyenek, mint a mocsok szaporítók, ők legalább próbálkoznak, ez tény és idővel eljuthatnak egy szintre (szerintem inkább itt kellene kezdeni, de nem vagyunk egyformák) de így (is) megy tönkre egy fajta... persze közel sem ők ártanak a legtöbbet a fajtának.
2016. márc. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN border collie kennelnél alapnak kellene lennie, hogy sportolnak a kutyákkal, show-nál is, munkánál is. És valóban csak a kiemelkedőket továbbtenyészteni.

Utópia valóban..

2016. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Azt írja: "Kvalifikácio az OB-RA" :D :D :D

Az OB-ra nem kell kvalifikálni.

Minden A2-es, A3-as kutya mehet!!!

2016. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Olyan átlagos. Nem emelkedik ki semmiben sem, az elképzelések jók, de kérdés be tudja-e tartani. Még nagyon gyerek.
2016. máj. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a bajom, hogy nagyon gyerek.

Valahogy olyan furcsa lenne tanácsot kérni tőle...

2016. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!