Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám a terület védelne...

Ha a kutyám a terület védelne érdekében, telken belül végez valakivel, vagy ha telken kívül a gazdája védelmében végez valakivel akkor azért büntetnek?

Figyelt kérdés
Vagy ha saját maga védelmében végez egy kutyával? És ha a telken kint van a harapós kutya jelzés? Ezért ugye nem altatnák el? Nemtudom erre mik a törvények ezért érdekelne.

2016. márc. 26. 21:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
40%
Ha megöl vagy megnyomorít valakit, mindenképpen altatás a vége. HA kutyával végez akkor nem.
2016. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%

Hallottál az esetről, ami pár hete volt? Egy kutya megölt egy vén k.rvát, aki az ő területén császkált, részegen, ordítozva, talán még a kutyát is dobálva, a gazdi épp nem volt otthon. És mégis kit hibáztatnak? Hát persze, hogy a kutyust, és a szerencsétlen gazdáját. A kutya előtte sosem bántott senkit, jól tartott, jól nevelt, barátságos kutya. Most mégis háborognak a dühös falusiak, és fenyegetik a kutya gazdáját, aki ellen nem mellesleg gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indult eljárás.

Ilyen ostobák az emberek.

2016. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
És ha egy rabló bemászik egy kutyákkal örzött telepre és azok negnyomiritják akkor miatta még a kutyákat is elaltatják? Ez nagyon szemétség.
2016. márc. 26. 21:56
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.


De én mindig úgy voltam vele, hogy aki az udvaron belül támad rám, az magára vessen.

Legyen ember vagy akárki.


Illetve amikor az utcán jönnek mindenféle "pitbull" "staffi", vagy mi a fa...om valami kis apró keverékek, és esetleg támadólag lépnének fel, akkor én sem hívnám vissza a kutyám.


Amúgy nagyon terület védő és rettentő domináns (a babonásoknak írnám, hogy szuka létére, de normális ember ezzel nem foglalkozik, hogy milyen nemű)


Én ahogy írtad én is kiírtam, a telek határra, hogy harapós kutya, kimenni, kiharapni nem tud.

2016. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül altatják őket, karanténba kerülnek megfigyelés alá. Ha egyébként nem mutatnak agresszióra utaló jeleket, akkor majd valami okos dönt a további sorsukról, veszélyessé nyilvánítják őket, meg mit tudom én. De ha az történik amit írtál, hogy megölik a betörőt, aki bement hozzád, akkor téged vesznek elő, magyarán te jössz ki sz@rul belőle. Ilyen ez az ország.
2016. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Shai-Hulud ***** válasza:
0%

Igen. Minden kutyát elaltatnak, amelyik embert ölt, vagy súlyos sérülést okozott.

Lehet, hogy kegyetlenségnek tűnik, de a "büntetéstől" eltekintve is megvan az oka: a kutyák genetikáját olyan irányba kellene változtatni, hogy ne támadjanak emberre. Ha tehát egy kutya egy emberrel szemben túlzott agressziót mutat, annak a kutyának a genetikai állományát célszerű elpusztítani.

2016. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%

"Igen. Minden kutyát elaltatnak, amelyik embert ölt, vagy súlyos sérülést okozott."


Ha valaki betört a lakásomba és az életemre tört és a kutya megvédett az ÉN SAJÁT birtokomon belül?

2016. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
Bármilyen módon akadályoztatni egy betörőt, tolvajt a munkájában bűncselekménynek számít. Egy szöges deszkát is csak úgy hagyhatsz a telkeden, ha ki van írva, ki van világítva, hangjelzést ad és ha valaki belelép akkor meg leszel büntetve. Úgyhogy ne csodálkozz azon, hogy meghurcolnak akkor ha a kutyád csak rámorog egy ilyen humanoid emberszemétre!
2016. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%
# 6-os válaszoló, akkor is így gondolod, amikor az ember a hibás? Amikor az ember provokálja ki, mert bántja a kutyát?
2016. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

Bebas.....na.


Ha nekem bejön valaki akkor magára vessen!

Ki van írva minden, körbe van minden kerítve.


Ennyi erővel ha a kölköm bepisil az oviba akkor lelövik?


Nyilván nem.


De ha a kutyámat valaki kinyírná, mert engem védett akár a SAJÁT birtokomon belül, akár az utcán, annak én ugyanúgy kinyírnám a fattyát/fattyait!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!