Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Doberman gazdik! Mennyire...

Doberman gazdik! Mennyire domináns, és mennyire lehet házőrzés mellett családi kedvencként tartani?

Figyelt kérdés

szeretnék egy olyan kutyát,ami elriasztja az esetleges betörőket,ugyanakkor gond nélkül lehet vele kirándulni,játszani,stb

(Nincs gyerek,és nem első kutyás vagyok)


2010. ápr. 4. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Domináns fajta az tény, de ezt ivartalanítással tudod korrigálni. Megfelelő szocializációval és megfelelő mennyiségű foglalkozással kitűnő családkutya vállhat belőle. Viheted kirándulni nem azon kell filózni, hogy melyik kutyának, vagy embernek fog neki ugrani. Ha teheted vidd kutya suliba is őrző-védőzni vele meg alap engedelmességi feladatokra és akkor nem legy gond :)
2010. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
lesz*
2010. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó szocializáció mellett nem lesz domináns,értelmes-okos,és szótfogadó sportkutya,családi kutya,és egyben házőrző is :) A legjobb választás!
2010. ápr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem eddig 2 dobermann szukám volt. Tuti választás. Imád játszani ( nálunk labda őrölet volt mindkét esetben) én rendszeresen jártam velük úszni a közeli vízre, és ha megfelelően van szocializálva nem lesz verekedős a többi kutyával szemben sem. Minkdét kutyámnak a két legjobb barátja egy szomszéd vizsla egy szintén szomszéd puli volt. Imádták Őket. Már a nevüket hallva is izgalomba jöttek, egy jó kis játékra számítva. Nagyon okosak, de az tény, hogy sok foglalkozást igényelnek. Sok séta, náluk a bicajozás is nagyon bevállt.

Sok sikert!


Ja és még valami. Én is most szeretnék venni, bár nekem nincs szükségem győztes, törzskönyves kutyákra. Ha találsz valami megfizethetőt 8 nem 100.000), írnál nekem?

Köszi

2010. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

én mindenképpen tenyésztőtől szeretnék venni,

ezzel szemezgetek

[link]

nekem se fontos,hogy törzskönyves,meg kiállítási legyen,de biztos helyről szeretném,h jó idegrendszerű,erős szervezetű..stb legyen

2010. ápr. 5. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:
A dobermann kontaktkutya. borzalmasan igényli a gazdája a család közelségét. odafigyeléssel, következetes neveléssel egy nagyon jó társat tudsz belőle nevelni, aki játszótársa lesz a gyermekeidnek, védelmezője az otthonodnak. Fegyelmezésre, alapengedelmességre mindenképp szüksége van, kamaszkorában szeret önállósodni. Jó idegrendszerü kutyát válassz, ha teheted nézd meg a szülőket, hogy neveli az anya a kölykeit, mennyire élénkek, és érdeklődőek a kiskutyák. Egy gyenge, labilis egyeddel nem könnyü az élet. megkérdezhetem miért pont erre a kennelre esett a választásod? Elég kevés infot tartalmaz.
2010. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

20:42

köszönöm a választ.

mindenképen oda fogok figyelni a nevelésre,most is van egy kutyám/ő a 3.kutyám eddig/ő is jól nevelt szófogadó,rendesen szocializált,egy tündér...és persze teljes jogú családtag.

mellé szeretném a dobit,mert sajnos nem őrzi a házat.

de mindenképp olyan őrző-védőt szeretnék,akinek jó természete van és nem egy véreb a "hétköznapokban".

De még átbeszéljük a családommal ezt a doberman dolgot,

azért ezt a kennelt néztem ki,mert ha jól emlékszem a régi weblapukon jártam régebben,/meg több kennel weblapján/valamiért ez volt a legszimpatikusabb...mostanit nem néztem annyira nem volt még időm

2010. ápr. 6. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!