Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Járkál egy hatalmas nagy...

Járkál egy hatalmas nagy fehér kutya. Támad. Hogy kellene elintézni onnan azt a kutyát?

Figyelt kérdés

Egy 10 ezres településen lakom ,tehát nem nagy település,a megyeszékhelytől 20 km-re és a megyeszékhelyen dolgozom állandó délutános vagyok,mindig az utolsó vonattal megyek haza ami 23.10-kor van a településünkön. Onnan 20 perc gyalog haza a vonattól.

Már én is láttam azt a nagy kutyát kb. háromszor,ot jött el nem messze tőlem,de nekem még nem próbált támadni viszont mondták,hogy már valakit kétszer támadott meg. Tegnap egy kisgyereket támadott meg aki az anyukájával sétált. Akit már kétszer megtámadott az már szólt a vadásztársaságnak de meg az önkormányzatnak de azóta is sz@rnak rá.

Nem lőhetik ki míg a gazdájával nem beszélnek. Az a kutya egy tanyáról kóborol el nap mint nap,van gazdája de miel mindig elkóborol otthonról ezért kóborkutyának van nyilvánítva.

De arra nem méltat a vadász is,hogy felkeresse a gazdáját.

Akit megtámadott beszéltem vele,hogy nem kellene a vadásztársaságra meg az önkormányzatra várni,mert úgysem foglalkoznak vele ,nekünk kellene elintézni,de ismerem az embert akivel beszéltem ezt a dolgot,hogy úgysem intézi el pedig őt is megtámadta. Engem még nem de ki tudja engem is lehet meg fog támadni.

Arra go doltam ,hogy nekem kell elintézni,megelőzni,hogy nehogy megtámadjon.

Hogy intézzem el azt a kutyát?

Tippek?

Gázspray-m az van de az nem ér semmit. Azt viszont nagyon bánom,hogy nem szereztem meg a fegyverviselési engedélyt,mert ha megszereztem volna akkor lenne puskám.

Viszont be lehetne szerezni jó néhány petárdát valahonnan és ha ott lenne legközelebb a kutya,nehányat eldobni és a kutya akkor lehet megijed és elrohan mint az állat mert az fél a durranásoktól de mivan ,ha ilyedtében pont nekemugrik? Tehát ez se jó ötlet. Csak a puska lenne a legjobb de nekem nem lehet meg nincs.

Mit csináljak?

Hogy kellene azt a kutyát elintézni onnan?



2016. márc. 28. 16:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%
Egyél te fagyállós húst! Állatkínzó ba,rom! Ha tudnám hol laksz feljelentenélek!
2016. márc. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Fagyálló? Gyökér...:S
2016. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
Normális vagy? Fagyállót? Tudod te milyen kínhalált okoz?? A kutyát büntetnéd azért, mert a kedves gazdája le se tojja? Meg kell tenni a feljelentést a rendőrségen és bekocogni a jegyzőhöz utána, ahogy már írták is. Az agressziódat nem egy kutyán kéne levezetni...
2016. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%

A jérdés alapján szépen elmegyek a rendőrségre, hogy állatkínzó vagy, aztán szépen megnyerem a pert.

Ezt mégis hogy képzeled?

Állatmenhely, gyepmester vagy rendőrség. Nehéz lenne elnenni valamelyikhez? Vagy felhívni?

2016. márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ti em vagytok normálisak.

Írtam,hogy nem tenném meg ezt a "fagyállós" dolgot,mert megbüntetnének érte.

Nem teszek ilyet.

Azóta gondolkodtam,hogy ha továbbra is látni fogjuk a kutyát ,én fogok intézked i,hogy kereyek valami mennhelyet vagy állatvédő alapítványt.

A rendőrségre is elmennék,ha foglalkoznának ilyennel,de úgysem fognak.

Szeri tetek nem röhögne ki a rendőr,ha bemennék az ősrse,hogy feljelentést akarok tenni,mert van erre meg arra egy kóborkutya. Szeteznék nekik egy poénos napot,és ha a röhögéstől tudnának beszélni ,azt mondanák ők is,hogy menjek az állatvédő egyeyülethez vagy menhelyet keresni,mert ez nem az ő dolguk.

Tudjátok a rendőrök dolga a bűnözők és a közlekedést megszegő emberek büntetése.

Arra vannak.

Nem is értem,hogy találtok ki ilyet,hogy a rendőrségre kell ezzel a panasszal menni. Nem az ő dolguk,hogy ezzel foglalkozzanak.

2016. márc. 28. 20:37
 16/19 anonim ***** válasza:
95%
Ne azért ne adj neki fagyállót, mert megbüntetnek, b***zod, hanem mert kínok között fog elpusztulni a szerencsétlen. De ahogy olvasom, le is lőnéd, ha volna puskád. Jó ember vagy.. Ennél még az is jobb lenne, ha a gyepmesternek szólnál, ennél még neki is humánusabb eszközei vannak, hogy "elintézze onnan" a kutyát.
2016. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%

De. A kötelességük.

Ugyanúgy,ahogy ha pl állatkínzás van,akkor kimenjen egy állatvédő(vagy gyepmester aki gondoskodik a kutya elhelyezéséről),egy rendőr(aki cselekedik és rendet tesz) és egy hatósági állatorvos(aki igazolja az állatkínzást vagy hogy pocsék állapotvan van).

Én azt javaslom az állatvédelmi törvényt lapozd át,le van benne írva minden,azért mert a rendőrök nem teljesítik a feladatukat, nem jelenti azt hogy nem az ő dolguk...

Addig kell menni amíg nem lesz eredmény,én párszor már végigcsináltam ezt a huzavonát,ismerem a törvényt és igen sajnis a hatóságok hajlamosak elfelejtkezni a feladatukról..

2016. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

Na most, ha már a többieknek nem jutott eszébe megkérdezni, én megteszem:

Akit állítólag megtámadott, azzal mi történt? Mit jelent az, hogy megtámadta? Mert van egy sejtésem: jött feléjük a kutya, esetleg futott, morgott rájuk esetleg ugatott, hörgött, netán bekerítette őket, de aztán nem történt semmi más a rémüldözésen kívül. Jól sejtem?

2016. márc. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha egyáltalán igaz a dolog,nemcsak a szokásos,vidéken divatos hazudozás.Szeretnek mindent felfújni,hogy lehessen miről pletykálni.A mi falunkban is ez van.Ha valaki köhög egyet az utcán,másnap már az egész falu arról pofázik,hogy megfulladt az illető a főtéren :)
2016. márc. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!