Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó elsőnek...

Milyen kutya lenne jó elsőnek az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Német juhász és a boxer mindig is a kedvenc kutyáim voltak, de szerintem lakásban nem tarthatóak, mert nagy mozgásigényük van. Kisebbek közül szeretem a westiet, a Jack Russel terriert és a bull terriert.


Nem tudom ezek közül melyek tarthatók lakásban és melyik való első kutyának, de lakásban lennének, napi több órás sétáltatás.



2016. márc. 28. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Boxer. Jó idegrendszerrel, te pedig gondosan eljársz vele suliba.

Németjuci lehet, hogy sok, de hát ugye nem ismerlek. :)

Terrierek nehéz esetek, talán a westie.


(És ugye nem agyonszapoított jószágot kell venni.)


Mindegyik tartható lakásban, ha minden igénye ki van elégítve (szellemi és fizikai).

2016. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

A westie... Annal nagyobbat nem ajanlok laksba.

Ha tetszik a westie az meg belefer. Hidd el barki beszel itten mindenfele marhasagot a nagyobb kutyakat kinzas lakasba tartani.

(Mert ha jol ertettem tobb orat lenne egyedul a lakasba)

2016. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Én csak tapasztalatból írom,a közeli ismerősöktől de nekem az a véleményem,hogy a boxer alapos fárasztás után simán elvan lakásban mert fázós..a német juhász már nem annyira jó bentre illetve egyáltalán nem..a jack russel nagyon, NAGYON energikus,rengeteg fárasztás kell. A bullterriert meg akárki akármit mond,full kezdő kutyásnak (vagy akinek könnyebb kutyája volt) csak akkor ajánlanám,ha 100% hogy kölyökkortól szocializálva lesz és suliba hordja keményen mindig,nincs sok kimaradás. Ugyanezt írnám a staffokhoz is,ha esetleg felmerülne. A westiet ajánlom a legjobban.


De ha még lehet mondani,én a szettereket éa vizslákat ajánlom,baráti társaságban is van,és nyugodtabbak mint kistestű társaik (persze kell őket mozgatni), és nem bánják ha a kanapén kell aludniuk :)

2016. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Rudy, te mikor unod meg?


Boxer, westie vagy nj lenne jó kezdőnek.

2016. márc. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Boxer vagy Westie :3

Én a westiet javaslom ^^

2016. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, valószínűleg a boxer mellett döntök:)
2016. márc. 28. 19:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Bár mindegyik felsorolt fajtának elég nagy mozgásigénye van, de pl. a német juhásznak semmivel sem nagyobb, mint a jack russelnak. A terrierek eléggé pörgős, nagy mozgásigényű kutyák, hiába kicsik.

A boxer egyébként is csak lakásba való, de megfelelő napi szintű lemozgatás, lefárasztás mellett.

2016. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
boxer vagy westie. Mindkettővel napi 3 séta a minimum ha lakásba leszel. Első kutyának bull tipusu kutyát ne vegyél! És jól válaszd meg a tenyésztőt, a kutyát ne jófogáson keresd hanem annak nézz utána hogy hol van a közeledbe tenyésztő (nem szaporító!!!) és hívd fel hogy mikor várható a következő alom!
2016. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8. Vagyok: Boxer tenyésztők: [link]

Westie tenyésztők: [link]

Sok sikert! :)

2016. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 elwera ***** válasza:

A Jack Russel terrier x csivava keverék kutyám nagyon önfejű. Ha valamit a fejébe vesz, hiába tiltom le róla, akkor is megpróbálja megcsinálni. És csak akkor hagyja abba, ha már őt nem érdekli a dolog. Aztán kitalál egy újabb hülyeséget, amivel idegesíthet.


A másik kutyám, puli x havanese keverék az ellentéte. Ő tökéletesen hallgat rám. Jön egyből ha hívom és bármilyen hülyeséget akar csinálni, elég picit rászólni, és máris abba hagyja, és odaszalad hozzám örömmel. Ég és föld a két kutya.

2016. márc. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!