Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eukanuba vagy Happy Dog?

Eukanuba vagy Happy Dog?

Figyelt kérdés
Eukanuba érzékeny gyomrú kutyáknak való táppal etetek, de Húsvétra hazamentem, és a tápot elfelejtettem magammal vinni, szüleim lakóhelyén pedig nem kaptam. Szüleim kutyái Happy Dog lamb and rice-ot esznek, azt kapott az enyém is, és úgy láttam nagyon ízlett neki, és jó is volt az emésztésének (pedig keverni sem tudtam). Szerintetek váltsak Happy Dogra? Vagy milyen tápot ajánlanátok? Nagyon drágát sajnos nem tudok venni pl. Orijen, mert Cane Corso, és hát van huzatja:) amúgy 6 hónapos es zöld kagylót (Gelenkraft) kap a táp kiegészítéseként.

2016. márc. 29. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

En 2 kutyat etetek,Eukanuba volt meg még sok más,de valahogy egyik sem volt jó,valamiben mindig hátrányt élvezett az egyik kutyámnál a táp...

Aztán áváltottam nyersre,ennek már vagy 4 hónapja,jelentem kevésbé fáj a gerince (látszólag) a kutyámnak a másik pedig végre csillogó bundával és kevésbé erős szájszaggal vonul.

Őszinte leszek,az első pénztárcanyitás magasabb volt mint egy Orijen táp,de a kiegészítők miatt,mint zöldkagyló (az 500grammos grammra leosztva 30 Ftra jön ki a kisebb kiszerelés pedig 34 és 38ra ezért mindenből a legnagyobb éri meg),lazacolaj,kamilla stb.

De ezek hosszú távon kifizetődnek, mivel kevés kell belőlük. Változó étrend van,nem ugyanaz a hús és olcsóbbra jön ki mint ag Eukanuba.

Pl múlt héten olyan 3.000volt és benne volt csirke,kacsa, bárány, marha plusz sertés kevés. Ja meg egyszer busanap,a halnal miatt:) nem azt mondom hogy most akkor egyből válts erre,de érdemes lenne elgondolkozni a későbbiekben.

Egyébként nekem az állateledeles elmondta h az Azp/Cibbau ugyanolyan jó mint az Eukanuba csak olcsóbb,mert nincs úgy felhájpolva a neve. Én nem próbáltam egyiket sem,de ha tápoztam volna tovább,Az Azp halas vagy bárányosaz próbálnám ki az eladó elmondása alapján.

2016. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de valahogy nekem a nyers nagyon nem szimpatikus... Vagyis tudom, hogy a kutyának jó, de sajnos valamiért undorodok a nyers hústól (főznöm sem egyszerű). De próbálom legyőzni, de még nem megy, de a kutyáért mindent :)
2016. márc. 29. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi,én hasonlóan éreztem,pl rántotthúsnál vagy bármilyen sertéshúsnál nem is ettem a saját főztömből annyira útáltam a sertés szagát..most már trancsírozom annyira megszoktam :D

De mindenféleképpen olyan tápot vegyél,amiben van friss hús is,legyen minél több %hús, és a legfontosabb,hogy gabonamentes legyen.

2016. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is nyersezek az enyémmel, de sokáig tápoztunk és sokáig etettem Happy doggal. A kutya jól nézett ki tőle, ízlett neki, a kaki mennyisége se volt vészes. DE, a kutyámnak sajnos extra gyorsan kövesedik a foga táp mellett, eddig még Acana mellett a legkevésbé, ezért váltottunk nyersre.


De ha neked nincs ilyen fogkő problémád a kutyáddal, akkor próbáld ki a Happy dogot pár hónapig, szerintem teljesen korrekt táp.

2016. márc. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én etettem mindkettővel, a eukanuba szerintem jobb. több benne a hús, plusz a happy dogtól iszonyat gyorsan fogköves lett a kutya (annyira morzsásak a szemcsék). én azért váltottam eukanubáról, mert a borsos árához képest azért van benne gabona is rendesen, azt meg az én kutyám nem bírta... nyershez nekem nincs most helyem ezért acanát kap (a gabonamenteset), az orijent csak ritkán tudom megengedni magamnak, azért az még ennél is drágább. jobb tápokból amúgy kevesebbet kell adni, tovább kitartanak.

a taste of the wild talán olcsóbb az acanánál, van akinek az válik be. a brit carenek vannak hipoallergén tápjai, nem mondom, hogy ezekben a lehető legtöbb hús van, de ami gabona van benne, az jobb, mint pl a eukanubában (pl kukorica az ami abszolút csak ballasztanyag, kb úgy támegy a kutyán ahogy van), nekem állatorvos mondta rá, hogy nagyon jó, tényleg orvosi minőségű (nem tőle vettem, nem volt oka meggyőzni róla). nutragold is egy jó ár-érték arányú táp.

a zöld kagyló ezek mellé is mehet nyugodtan, nagytestűnek sosem árt.

2016. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!