Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről?

Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

10-11 hónapos kutyám kb. 5-6 hónaposan került hozzánk. ekkor még nem volt teljesen szobatiszta, heti többször bepisilt a lakásba. Mára ez elmúlt, viszont azóta rászokott arra, hogy ha megyünk sétálni és várjuk a liftet, a lépcsőházban járkál és folyik belőle a pisi. Gondolom azt hiszi, mivel már nem otthon van, itt szabad. De bent nem utal rá hogy ennyire kéne neki, nem kapar, hogy menni akarna. (Pedig szokott néha, bár napi 4x sétál, úgyhogy annyira nem sürgős neki általában)

Persze azonnal feltöröljük, mondom neki hogy nem szabad, ő szomorúan néz rám.

Mit tehetnék, hogy a lépcsőházat se érezze már külvilágnak? Köszönöm :)


2016. márc. 31. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez azért lehet, mert izgatott, hogy mentek le. Próbáld meg, hogy mikor kimentek, azonnal leülteted a lépcsőházban, és a liftben is. Egyrészt lenyugszik, másrészt ülve nem tud pisilni. :)
2016. márc. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem akkor szokott előfordulni, amikor hazaérsz, és utána egyből viszed sétálni?
2016. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, otthonról megyünk általában. De nem látszik rajta hogy nagyon kéne már neki.
2016. márc. 31. 19:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Csupán egy kérdés: ha nem otthonról mentek akkor kinek a lépcsőházában járkálsz, hol pisili össze a liftet? :D Ezt nem értem... Mellesleg egyetértek az első válaszadóval. Anno mikor nekünk kicsi volt a kutya akkor állandóan összepisilte magát, ha jött valaki. Egyszerűen csak izgatottak és örülnek.
2016. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt írtam: nem VESSZŐ otthonról megyünk. Tehát nem amikor hazaérek, hanem benn vagyunk a lakásban, és indulunk sétálni. Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 2. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi, én nem figyeltem. :) Ahogy idősödik úgy fog ez a szokása is alábbhagyni, illetve megszűnni.
2016. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó, azt hittem egy évesen már nem olyan kicsi, hogy örömében pisiljen :) köszönöm!
2016. ápr. 2. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:
A mi kutyink már 5 éves és mai napig csinálja, ha rég látott valakit és nagyon örül neki.
2016. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!