Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek? (bővebbe...

Milyen kutyát vegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

kertbe tartanánk, nem tudjuk beengedni, mert allergiás vagyok a kutyaszőrre (is). közepes termetű kutyát szeretnék.

ilyeneken gondolkodok hogy vizsla, bullterrier(?) de ezek bírják a mínuszokat, természetesen lenne kutyaháza.

valamint a bullterrier terrier létére mennyire kapar?

más ötletet is szívesen fogadok (gondoltam menhelyről örökbefogadásra de ahhoz is tudnom kéne hogy a keverék kutya bírná-e a hideget. nem szeretném ha megfagyna...


2010. ápr. 5. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Labrador a legemberbarátibb kutya, ha lesz gyerek is amellett nem kell félned, a gyerekek fel is négyelhetik akkor sem bántja őket.


A vizsla bírja a minuszt?

2010. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Ha allergiás vagy a kutyaszőrre, akkor nem a kutya kizárása kertbe, a megoldás. Sőt ...

Tudatosan olyan kutyát kell keresned, amit allergiások is tarthatnak. Példák: Uszkár,kínai kopasz kutya, Lhasa Aspo,

mexikói kopasz kutya (ez nagyon ritka). A felsorolt fajták mindegyik igényi a gazdi közelségét, kertbe kizárni a legnagyobb büntetés nekik.

Egyébként ki gondoskodna róla, ha te a közelébe sem mersz menni?

Mi lenne a kutya feladata? Volt már kutyád korábban?

Mivel foglalnád le a szürke hétköznapokban, hogy ne unatkozzon? Ilyesmiken kellene elgondolkodni.

2010. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszadó!

Nem merek a közelébe menni? ezt miből szűrted le?!

ha valaki allergiás a kutyákra nem azt jelenti hogy fél tőlük vagy utálja őket, hanem azt, hogy tüsszög a közelükbe.

Azt hiszem nem én lennék az egyetlen aki kertben tart kutyát... elég ha a városból lementek vidékre körbenézni!

2010. ápr. 5. 09:37
 4/13 A kérdező kommentje:
ja, és nem egy unatkozó nyugdíjas vagyok, vagy egy mindenre ráérő háztartásbeli, mert dolgozok, de emellett úgy érzem, van időm hétvégenként elvinni kirándulásokra, és hétköznap is megfuttathatom a mezőn...
2010. ápr. 5. 09:39
 5/13 Akiteki ***** válasza:
Kérlek ne ess nekem azonnal, de megkérdezem: Ha allergiás vagy a kutyaszőrre, mégis miért szeretnél kutyát? Én nem értem.
2010. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

mert nagyon szeretem őket, és kezdek rájönni, hogy van abban a közmondásban valami, hogy "az ember legjobb barátja".

gyerekként is szerettem volna csak akkor nem lehetett, mert lakásban laktunk, most már vidékre költöztem, van kertem, és szívesen vennék egy olyan kutyát, ami kicsit önállóbb ugyan (nem olyan mint a retriever) hogy ne érezze egyedül rosszul magát...

2010. ápr. 5. 11:22
 7/13 anonim ***** válasza:
amstaffot vegyél! borzaszto jofejek neekem is az van! védelmező! szeretetteljes! gyerekszerető!
2010. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire vészes az allergia, és mivel még nem volt kutyád nem tudhatod hogy hosszabb távon hogy reagálsz. Én pl. a macskákra vagyok allergiás, imádom őket ha rokonokhoz megyek pár órára, mindig gyömöszölöm őket és akkor csak egy kicsit tüsszögök, nem vészes de ha pl. ott is alszom akkor reggelre kiütéses leszek, viszketek, könnyezem. És te nem csak havonta pár órát fogsz a kutyával tölteni, napi 3 séta, kutyasuli, foglalkozás, szeretgetést. Ha van melletted valaki aki foglalkozik vele akkor bevállalhatod, de egyedül ne.

De amúgy tényleg elég nehéz kérdés mert ugye allergia mellett inkább rövid szőrű kutya kellene, de azok fázósabbak. Az uszkárt nagyon ajánlják allergiásoknak de ő meg nagyon nem kerti kutya, de egy kis odafigyeléssel meglehet oldani a bent tartást. Pl. minél kevesebb lakástextil (szőnyeg, vastag sötétítő, bolyhos kárpitok), mert ezekben a kutyaszőr beletapad,gyakori, tisztítás, porszívózás, mosás. És gyakran keféld, fürdesd a kutyát.

Nagyon meg kell gondolni, beszélj egy allergológussal. Nem szabad egy kutya sorsával játszani, elhozni aztán visszavinni ha súlyosbodik az allergia.

2010. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

sajnos érezhetően allergiás vagyok :( voltam nem egyszer kutyakiállításokon (Bp-en valami csarnokban) és fél óra után folyt az orrom, mint a csap.

Szabadtéren nem tüsszögök meg ilyenek, úgyhogy annyira nem súlyos. Természetesen van mellettem valaki aki tudná gondozni, nem lennék egyedül.

Egyszer vettünk pl. egy macskát, nála is elég durván kijött az allergia, de kerestünk neki egy leinformálható helyet, kedves gazdikat. Úgyhogy gondolhatod hogy a kutyát sem dobnám ki az utcára... vagy vinném menhelyre.

De már írtam hogy szabadtéren nem jön ki az allergia csak zárt helyeken.

De most komolyan, minden kutyát csak lakásban lehet tartani? igaz írtam hogy nem akarok nagytestűt, mert rohadt sokat eszik, de például kaukázusit vagy közép-ázsiait sem szoktak lakásban tartani.

nem hiszem el hogy nem léteznek olyan fajták, akik szeretnek kertben lenni!

2010. ápr. 5. 12:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Kintre dúsabb szőrű kutyát lehet, vizslát nem. És akkor ajánlanám hogy egy már felnőtt kutyát válassz ( 1 év körüli) mert egy kölyökkel nagyon sokat kell foglalkozni és amíg picike nem is nagyon szoktak egyedül kint hagyni. Szerintem menj el egy menhelyre, ott elmondják hogy milyen kerti kutya van, és talán jobb lenne egy nem túl emberközpontú kutyát választani, aki jól el van egyedül is.

Meg aztán ha a sok evés miatt nem akarsz túl nagy kutyát akkor gondolom nincs 100.000ftod hogy vegyél egyet, úgyhogy nézegess menhelyeken:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!